Teatr

Sen o teatrze należy do najtrudniejszych do zinterpretowania motywów sennych, gdyż pod tym hasłem kryją się najróżniejsze elementy: aktorzy, publiczność, wydarzenia na scenie, rodzaj sztuki, odczucia śniącego. Sen o teatrze bardzo często jest po prostu odzwierciedleniem ludzkiego życia, podanym w wyjątkowej formie przedstawienia. Warto zwrócić uwagę, czy była to komedia, dramat, romans czy może bajka dla dzieci? Kto w nich występował? Można zaryzykować stwierdzenie, że osoba, która śni o teatrze musi zabawić się w recenzenta i samodzielnie zinterpretować znaczenie snu. Poniżej kilka podpowiedzi.

Szczegółowe znaczenie snu:
- Podziwianie aktora na scenie sugeruje, że w życiu pełnimy rolę widza, jesteśmy nieco wycofani, pełni refleksji i dystansu. Widok aktora może zwiastować również spotkanie z interesującymi ludźmi, udział w ważnym wydarzeniu publicznym.
- Jeżeli wśród aktorów dochodzi do kłótni, sen zapowiada skandal publiczny.
- Jeśli śniący jest aktorem, wtedy sen odzwierciedla jego znaczną rolę życiową, przebojowość, pewność siebie. Sen może również ukazywać dyskomfort psychiczny, to, że osoba śniąca zachowuje się nienaturalnie, przyodziewa tak zwaną maskę. Jest to swojego rodzaju wezwanie, aby przestać grać kogoś, kim się w rzeczywistości nie jest, ponieważ prawda i tak zawsze wyjdzie na jaw. Przez takie zachowanie można zyskać więcej wrogów niż przyjaciół.
- Jeżeli jesteśmy uczestnikiem sztuki teatralnej to znak, że należy wreszcie skupić się na własnych planach oraz zacząć dążyć do ich realizacji.
- Jeżeli otrzymujemy oklaski/owacje będąc aktorem teatralnym: sen ten jest potwierdzeniem, iż dokonaliśmy dobrego wyboru życiowego.
- Jeżeli śnimy o tym, że jesteśmy aktorem i zapomnieliśmy roli, wtedy sen oznacza, że nie jesteśmy gotowi do pełnienia jakiejś funkcji.
- Gdy podczas snu widzimy teatr (budynek) oznacza to, iż osoba śniąca chce za wszelką cenę znaleźć się w centrum zainteresowania. Sen o teatrze może jednak ostrzegać też przed iluzją, złudzeniami, niewłaściwą oceną rzeczywistości.
- Jeśli siedzimy na widowni podczas spektaklu: wkrótce czeka nas smutek spowodowany jakimś niepowodzeniem.
- Gdy widzimy balet w teatrze- jesteśmy lekkomyślni i nieodpowiedzialni. Czas wziąć odpowiedzialność za własne czyny.
- Jeżeli w teatrze śmiejemy się i bijemy brawo, może to być znak, że zostaniemy oszukani.
- Sen o teatrze może odzwierciedlać monotonne życie śniącego, chęć przeżycia niezwykłej przygody.
- Jeśli oglądamy w teatrze komedię, sen sugeruje, że nasi znajomi i bliscy poprawią nam humor w najbliższym czasie.
- Gdy motywem snu jest tragedia, sen ostrzega przed nieszczerymi ludźmi lub innym niebezpieczeństwem.
- Płonący teatr: ryzykowny interes.
- Wchodzenie do teatru zapowiada miłe spotkanie z przyjaciółmi, rozrywkę.
- Jeżeli motywem snu jest casting, pokaz talentów, wtedy sen może sugerować, że powinniśmy skupić się na rozwijaniu swoich największych atutów.
- Kurtyna, która nie podnosi się do góry symbolizuje odroczone wydarzenie.
- Kurtyna zapadająca przedwcześnie: niespodziewane wydarzenie.
- Flirt z aktorką jest dla mężczyzn zwiastunem drobnych nieporozumień z partnerką.
- Dla kobiety fantazja o romansie z aktorem jest ostrzeżeniem przed skandalem obyczajowym, upokorzeniem.


powrót do sennika

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to