Ślub

Ślub to jeden z najpopularniejszych motywów sennych, dlatego powstało już mnóstwo różnych interpretacji tego snu. Te z kolei można podzielić na trzy grupy docelowe: małżeństwa, narzeczeni i osoby, które nie zamierzają w najbliższej przyszłości brać ślubu. Należy jednak przyjąć, że ślub pojawiający się we śnie to bardzo dobry znak, który zwiastuje pozytywne chwile, szczęście w miłości, spełnienie planów i marzeń. Dla osób pozostających w konflikcie oznacza pogodzenie, dla chorych ozdrowienie, a dla oczekujących potomstwa zdrowe dzieci. Ślub symbolizuje również połączenie przeciwstawnych elementów, sprzecznych pragnień, opozycyjnych aspektów osobowości, harmonię ducha.

Szczegółowe znaczenie snu

Dla małżeństw
- Ślub z obecnym partnerem zapowiada pogorszenie wzajemnych stosunków, drobny kryzys małżeński. Sen można potraktować jako sygnał, że należy częściej wyznawać miłość partnerowi, doceniać go komplementami.
- Jeżeli mąż lub żona śni o cudzym ślubie, wtedy jest to odzwierciedlenie zazdrości o partnera.
- Gdy śnimy, że nasz partner bierze ślub z inną osobą, to powinniśmy lepiej zatroszczyć się o jego dobro. Sen zwiastuje bowiem utratę żony/męża, rozstanie czy poważniejszy kryzys. Dla narzeczonych
- Dla osób, które przygotowują się do ślubu i wyprawienia wesela, sen jest typowym przejawem lęków związanych z tą wielką chwilą. Wiele senników interpretuje go jako sen odwrotny, czyli jeśli śnimy o tym, że pojawiają się komplikacje z naszym weselem, to wszystko będzie w porządku.
- W niektórych sennikach sen, w którym zbliża się ślub, a my nie możemy znaleźć obrączki (ups...) jest znakiem, że zawarcie związku małżeńskiego rzeczywiście mogą poprzedzić drobne przeszkody.
- Gdy we śnie widzimy sprzeciw rodziców lub teściów przeciw naszemu małżeństwu, wtedy sen odzwierciedla niezadowolenie wśród krewnych lub znajomych. Dla osób samotnych
- Jeżeli śnimy o własnym ślubie, oznacza to, że jeszcze długo na niego poczekamy...


- Gdy we śnie stoimy na ślubnym kobiercu obok osoby płci przeciwnej i księdza, wtedy zwiastuje to nową miłość, którą poznamy dzięki jakiejś „swatce”. Warto więc w najbliższym czasie korzystać z zaproszeń od znajomych, gdyż może właśnie wtedy poznamy swoją drugą połówkę.
- Jeżeli niezamężna kobieta śni, że jest druhną, wtedy oznacza to że jej koleżanki szybciej znajdą męża niż ona.
- Gdy kobieta stoi przed ołtarzem bez sukni, wtedy jest to znak, że musi uporządkować swoje życie, jeśli chce stanąć przed ołtarzem.
- Jeśli panna śni o ślubie ze starym, mało atrakcyjnym mężczyzną, wróży jej to trudności ze znalezieniem partnera, który będzie spełniał jej wymagania.

Inne
- Według sennika egipsko-chaldejskiego sen o ożenku oznacza dla mężczyzny osiągniecie celu. - Jeżeli we śnie widzimy czyjś ślub to niestety oznaka, że wśród osób najbliższych może pojawić się ciężka choroba, której konsekwencją może być śmierć.
- Przerwany ślub może być oznaką zbliżających się kłopotów. Trzeba być ostrożnym w interesach.
- Gdy jesteśmy świadkiem na czyimś ślubie, to znak, że czekają nas pozytywne wiadomości. Możemy zdobyć awans lub dostać podwyżkę.
- Sen o teściowej na naszym ślubie może wskazywać, że mamy nietolerancyjną partnerkę/partnera.
- Otrzymanie pierścionka ślubnego zwiastuje domowe szczęście, natomiast jego zguba rozczarowania i kłopoty.
- Ślubne stroje zwiastują udział w jakiejś uroczystej ceremonii, jak wesele, komunia czy kolacja firmowa.
- Jeśli kobieta śni o tym, że jej ślub odbywa się w tajemnicy, powinna uważać na swoją reputację.
- Gdy widzimy kogoś na naszym ślubie w żałobie, wtedy źle wróży to naszemu pożyciu małżeńskiemu. Analogicznie,  smutny i zmartwiony żałobnik na śnie naszych znajomych wróży im smutki, liczne awantury i „ciche” dni.
- Planowanie ślubu sugeruje, by bardziej przyłożyć się do naszych zadań i celów.


powrót do sennika

Hasła pokrewne:

Bielizna

Bielizna we śnie odnosi się do spraw osobistych, które chcielibyśmy ukryć przed otoczeniem.

Biustonosz

Biustonosz we śnie odnosi się do naszego życia uczuciowego. Jeśli jest czysty i ładny, sen należy traktować optymistycznie, natomiast podarta, brudna bielizna wskazuje na brak komfortu.  

Kochanek

Sen o kochanku sygnalizuje niezadowolenie z obecnego związku, rutynę. Dla osób samotnych sen odzwierciedla pasję, która negatywnie przekłada się na relacje z innymi ludźmi.

Miłość

Sen o miłości do naszego partnera odzwierciedla udany związek, wzajemne zaufanie. Dla osób samotnych sen jest wyrazem tęsknoty za prawdziwym uczuciem.

Suknia ślubna

Sen o pięknej sukni ślubnej oznacza powodzenie w miłości, natomiast gdy jest zniszczona, sen sygnalizuje problemy w naszym związku. Dla kobiety przygotowującej się do ślubu, sen odzwierciedla niepotrzebne obawy odnośnie zmiany stanu cywilnego.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to