Siwe włosy

Pierwszy siwy włos raczej nikogo nie cieszy, w końcu to znak, że się starzejemy. Sny o siwych włosach mogą więc zastanawiać, ale można je wytłumaczyć na dwa sposoby.

W pozytywnym znaczeniu siwizna jest symbolem mądrości i doświadczenia życiowego, obrazuje osobę, do której często zwracamy się o poradę. Dla śniącego sen o siwych włosach może też oznaczać, że w najbliższym czasie musi podjąć dojrzałą i przemyślaną decyzję.

W negatywnym sensie, sen o siwych włosach należy odbierać jako zwiastun trosk i zmartwień. Powiedzenie „ja przez ciebie osiwieję” nie wzięło się przez przypadek, dlatego śniący powinien uważać na niekontrolowane wybuchy emocji, zmęczenie psychiczne i osłabienie organizmu.


powrót do sennika

Hasła pokrewne:

Broda

Zarost we śnie jest dla mężczyzny symbolem siły i mądrości, kobiecie wróży natomiast przejęcie na siebie obowiązków kojarzonych z płcią przeciwną.

Brwi

Bujne i mocne zwiastują, że wkrótce będziemy mieli powody do zadowolenia. Rzadkie i wypadające sygnalizują natomiast niepomyślne wydarzenia.

Długie włosy

Długie,zadbane włosy symbolizują siłę oraz wyrażają potrzebę niezależności śniącego. Rozczochrane długie włosy wskazują na rozpacz, zdenerwowanie.    

Fryzjer

Sen o fryzjerze symbolizuje zmiany, jakie zachodzą w życiu człowieka. Może być także przestrogą przed ludźmi, którzy za bardzo interesują się cudzym życiem.

Obcinanie włosów

Sen o obciętych włosach zwiastuje pogorszenie zdrowia.

Paznokcie

Zadbane paznokcie oznaczają, że w najbliższej przyszłości będziemy umiejętnie zarządzać swoimi finansami. Brudne, złamane lub krótkie paznokcie zapowiadają natomiast gorszy okres w życiu śniącego.

Włosy

Piękne i bujne włosy we śnie odzwierciedlają siły witalne, dobrą kondycję psychofizyczną. Brudne włosy lub nieuczesane wskazują na kłopoty emocjonalne.

Wypadające włosy

Sen o wypadających włosach jest niepomyślnym sygnałem zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Zazwyczaj oznacza chorobę, osłabienie organizmu, pogorszenie sytuacji życiowej. Sen może też ostrzegać przed nieprzemyślanymi osądami oraz pułapkami, które zastawiają na nas wrogowie – inaczej będzie nam „łyso”.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to