Rozstanie

Lepiej jest się witać niż żegnać, każdy z nas zna to powiedzenie. Czy podobnie jest w snach? Co oznacza sen, w którym rozstajemy się z mężem, żoną, przyjacielem czy członkiem rodziny?

Szczegółowe znaczenie snu:
- Rozstanie ze znajomym lub przyjacielem we śnie sygnalizuje, że nasze relacje w ostatnim czasie się pogorszyły. Nawet jeśli czas nie pozwala na częste spotkania, trzeba pielęgnować wartościowe przyjaźnie i znajomości.
- Sen o rozstaniu z nieprzyjaciółmi jest świetną wróżbą, która zapowiada koniec zmartwień i udane życie.
- Niektórzy wierzą, że sen o rozstaniu z bliską osobą zapowiada jej śmierć. Na szczęście są to niepotwierdzone informacje, dlatego nie warto panikować po takim koszmarze. Sen o rozstaniu może jednak wróżyć osłabienie wzajemnych relacji.
- Sen o rozstaniu bywa metaforą zapowiadającą utratę czegoś cennego dla nas, na przykład pracy, samochodu czy mieszkania.
- Jeżeli śnimy o tym, że jesteśmy rozwiedzeni, jest to sygnał, że więcej czasu powinniśmy poświęcać rodzinie.
- Dla kobiety sen o rozwodzie podświadomie sugeruje, że nie jest ona zadowolona ze swojego partnera.
- Jeżeli we śnie staramy się o rozwód, to oznacza to, że będziemy szczęśliwi w naszym małżeństwie.
- Jeśli we śnie rozstajemy się z ukochanym i czujemy ulgę, wtedy sen jest sygnałem, by zakończyć jakiś burzliwy etap w naszym życiu.
- Sen o rozstaniu z rodzicami może sugerować, że czas wprowadzić w życie nowe plany, wziąć na swoje barki większą odpowiedzialność.

Rozstanie/rozwód dla par:
- Dla małżeństw
Sen o rozwodzie dla osób, które mają już za sobą wesele, często jest pierwszym sygnałem, że w małżeństwie pojawił się lekki kryzys. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele: monotonia, sprzeczki, brak zaufania lub namiętności, nieudane próby spłodzenia potomstwa, kłopoty finansowe. Jeśli więc sen o rozwodzie ostrzega nas przed wygaśnięciem uczucia, warto o nie zawalczyć.
- Dla narzeczonych
Rozwód we śnie może przydarzyć się również osobom, które jeszcze ślubu nie miały. Jak to możliwe? Jest to po prostu sen odzwierciedlający obawy związane z rychłym zalegalizowaniem związku, szczególnie z kwestią zaufania do partnera oraz pewności co do własnego uczucia. Jest to całkiem naturalne, że niektóre osoby mają wątpliwości czy są gotowe do zawarcia związku małżeńskiego, czy to, co łączy je z partnerem to rzeczywiście miłość, a nie przyzwyczajenie lub presja otoczenia. Sen jest więc sygnałem, by przemyśleć wszystkie te sprawy, zanim podejmiemy jedną z najważniejszych decyzji w naszym życiu.
- Dla osób żyjących na kocią łapę
Sen o rozwodzie dla par, które żyją ze sobą bez ślubu sugeruje, że jeśli zdecydują się na zawarcie małżeństwa, to będzie ono szczęśliwe. Sen można nawet uznać za pewnego rodzaju rozwianie wątpliwości co do instytucji małżeństwa.


powrót do sennika

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to