Rak

Rak większość czasu spędza w zakamarkach zbiorników wodnych i prowadzi bardzo skryty tryb życia. Dopiero wieczorem opuszcza swoją kryjówkę, by wyruszyć na łowy. W symbolice sennej zwierzę to reprezentuje tłumione i skrywane emocje. Sen o tym skorupiaku sugeruje, że śniący jest bardzo wrażliwym i nieśmiałym człowiekiem, ale jednocześnie stwarza pozory niedostępności i chłodu emocjonalnego.

W związku z tym, że rak żyje we wodzie, która ma asocjacje ze sferą uczuć i nieświadomości, to sen symbolizuje bolesne wspomnienia lub pragnienia, które śniący skrywa na dnie serca i nie wyjawia ich w obawie o reakcje otoczenia.

Szczegółowe znaczenie snu:
- Widok raka – kłopoty sercowe, nie jesteśmy pewni swoich uczuć i podejmowanych decyzji. Widok kilku skorupiaków zwiastuje kłótnie z osobami z naszego otoczenia.
- Cofający się rak sugeruje, że chcemy się wycofać z podjętej niedawno decyzji.
- Jeżeli we śnie łapiemy raki, sen ostrzega nas przed fałszywymi przyjaciółmi lub sugeruje, że osiągniemy szczęście cudzym kosztem. Według sennika egipskiego łapanie raków zwiastuje udane małżeństwo.
- Gdy we śnie zostaliśmy zaatakowani przez raka, wtedy przygotujmy się na uszczypliwości ze strony znajomych osób.
- Jedzenie lub gotowanie raków we śnie wróży bogactwo, będziemy mogli pozwolić sobie na ekstrawagancję. Inaczej jednak sen interpretuje sennik egipski – spożywanie raków wróży nieudany interes.
- Według sennika staropolskiego kupowanie raka oznacza wstyd dla śniącego.


powrót do sennika

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to