Obcinanie włosów

Obcinanie włosów to zapowiedź dużych zmian w naszym życiu, nierzadko związanych z całkowitym odcięciem się od przeszłości i bolesnych wspomnień. Zastanawiając się co oznacza obcinanie włosów we śnie, nie można zapomnieć o biblijnym Samsonie, wojowniku cechującym się nadprzyrodzoną siłą. Kiedy ścięto mu włosy, znikły jego wszystkie ponadprzeciętne atuty. Jeśli więc sen jest niepokojący, można go odbierać jako zwiastun osłabienia organizmu, utraty sił witalnych. Obcinanie włosów może oznaczać też hańbę, szczególnie dla pań. W wielu kulturach obcięcie kobiecie włosów było szczególnym rodzajem poniżenia i potępienia.


powrót do sennika

Hasła pokrewne:

Broda

Zarost we śnie jest dla mężczyzny symbolem siły i mądrości, kobiecie wróży natomiast przejęcie na siebie obowiązków kojarzonych z płcią przeciwną.

Brwi

Bujne i mocne zwiastują, że wkrótce będziemy mieli powody do zadowolenia. Rzadkie i wypadające sygnalizują natomiast niepomyślne wydarzenia.

Długie włosy

Długie,zadbane włosy symbolizują siłę oraz wyrażają potrzebę niezależności śniącego. Rozczochrane długie włosy wskazują na rozpacz, zdenerwowanie.    

Fryzjer

Sen o fryzjerze symbolizuje zmiany, jakie zachodzą w życiu człowieka. Może być także przestrogą przed ludźmi, którzy za bardzo interesują się cudzym życiem.

Paznokcie

Zadbane paznokcie oznaczają, że w najbliższej przyszłości będziemy umiejętnie zarządzać swoimi finansami. Brudne, złamane lub krótkie paznokcie zapowiadają natomiast gorszy okres w życiu śniącego.

Siwe włosy

Sen o siwych włosach sygnalizuje, by kierować się w życiu mądrością i doświadczeniem lub zapowiada zmartwienia.

Włosy

Piękne i bujne włosy we śnie odzwierciedlają siły witalne, dobrą kondycję psychofizyczną. Brudne włosy lub nieuczesane wskazują na kłopoty emocjonalne.

Wypadające włosy

Sen o wypadających włosach jest niepomyślnym sygnałem zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Zazwyczaj oznacza chorobę, osłabienie organizmu, pogorszenie sytuacji życiowej. Sen może też ostrzegać przed nieprzemyślanymi osądami oraz pułapkami, które zastawiają na nas wrogowie – inaczej będzie nam „łyso”.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to