Nos

Sen o nosie można odbierać w różny sposób: dla jednych będzie to odzwierciedlenie znakomitego instynktu, dla drugich aluzja do nadmiernej wścibskości. Każdy po cichu może sobie odpowiedzieć, która cecha do niego bardziej pasuje? My natomiast przedstawimy pewne podpowiedzi i inne, równie ciekawe wytłumaczenia snu.

- U większości ssaków nos jest głównym narządem węchu, wobec tego w pozytywnym znaczeniu sen będzie powiązany z umiejętnością trafnej oceny sytuacji, instynktem, ciekawością świata.
- Każdy pewnie choć raz usłyszał w życiu, by nie „wsadzać nosa w nie swoje sprawy”. Przekaz jest jasny, dokładnie to samo może więc znaczyć sen o tej części ciała. Jeżeli widzimy ogromny, nieładny nos, to znak, że nie należy wtrącać się do życia innych ludzi. Złe rady mogą wpakować nas w tarapaty, dlatego lepiej skupić się na własnych potrzebach.

Szczegółowe znaczenie snu:
- Własny nos symbolizuje nieugięty charakter, dzięki któremu osiągniemy wiele w życiu. Duży nos zapowiada bogactwo i zaszczyty. Jeżeli we śnie mamy taki nos, jest to znak, że powinniśmy być świadomi swojej siły.
- Nos jest bardzo często utożsamiany z płodnością, wielu osobom przypomina męskiego członka. Nierzadko mówi się, że mężczyźni posiadający duży nos mają ogromne przyrodzenie. W związku z tym, jeżeli człowiek (śniący) widzi nos, może to oznaczać, że ma problemy związane ze swoją seksualnością, jego życie seksualne nie jest tak satysfakcjonujące jakby chciał.
- Mały nos jest pesymistyczną wróżbą zwiastującą niesprawiedliwe potraktowanie.
- Nos normalny pod względem gabarytów (mały, kształtny) to zwiastun zmian na lepsze. Można oczekiwać podwyżki, lepszych relacji z ludźmi. Przed osobami samotnymi pojawia się szansa poznania kogoś wartościowego.
- Rozbity nos oznacza zatargi, problemy, które wywołają inni ludzie. Zostaniemy wciągnięci w pozornie neutralny dla nas konflikt.
- Złamany nos- pojawią się problemy zdrowotne. Należy odłożyć na bok wszelkie plany do czasu powrotu do zdrowia.
- Planować operację plastyczną- poznamy nowych ludzi, odwrócimy się od starych przyjaciół.
- Czerwony nos - należy skupić się na zdrowiu.
- Katar- na drodze do szczęścia pojawią się przeciwności losu.
- Dostać w nos - ktoś rzuci na nas niesłusznie podejrzenia, jednakże dzięki swojej zaradności i inteligencji uda się wyjść z trudnej sytuacji.
- Widzieć nos w lustrze - znak zbliżającej się imprezy.
- Stracenie nosa oznacza rozwód.
- Widzieć osobę bez nosa - ryzyko utraty życia. Miejmy się na baczności.
- Krótki nos oznacza spokojne życie rodzinne. Brak konfliktów.
- Krwawienie z nosa - może dojść do rozwodu, pojawią się kłótnie, niebezpieczeństwo.
- Swędzący nos jest ostrzeżeniem przed kłamstwem.
- Być prowadzonym za nos wróży niepomyślne wiadomości, złe decyzje.
- Spłaszczony nos symbolizuje konflikty.


powrót do sennika

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to