Noc

Wszelkie mityczne potwory i zjawy przychodzą po ludzi nocą, dlatego też jednoznacznie mrok kojarzony jest ze strachem, lękiem przed nieznanym, tajemnicą, śmiercią. Jako motyw senny noc może reprezentować najgorsze obawy śniącego, brak pewności siebie, trudne i niejasne sytuacje w życiu, wewnętrzny niepokój. Sen o nocy należy traktować więc jako ogólną przestrogę.

Na szczęście, noc może mieć również pozytywne oblicze – w końcu wtedy mamy czas na sen, regenerację, odpoczynek. W mitologii noc często przedstawiano jako spokojną postać ze złożonymi skrzydłami. Dużo zależy więc od tego, czy noc jest spokojna, czy może burzliwa i ponura?

Szczegółowe znaczenie snu:
- Jasna, gwieździsta noc symbolizuje długie, spokojne i szczęśliwie życie. Spacer podczas takiej nocy zwiastuje jednak przeważnie to, iż niebawem wpadniemy w tarapaty.
- Ciemna noc oznacza, że nadchodzą ciężkie czasy. Dla osoby, która posiada pracę jest to znak, że niebawem ją straci, natomiast bezrobotni jeszcze przez długi czas jej nie znajdą.
- Burzowa noc we śnie jest przede wszystkim znakiem zapowiadającym problemy w związku, które mogą doprowadzić do rozstania.
- Ponura noc oznacza, że grozi nam ogromne niebezpieczeństwo.
- Gdy widzimy kogoś w nocy, to sen zapowiada, że będziemy borykać się z ogromnymi stratami finansowymi. W naszym otoczeniu zapanuje bieda, będziemy musieli liczyć się z każdym groszem.
- Wędrówka w nocy sygnalizuje, że grozi nam niebezpieczeństwo.
- Jeśli w naszym śnie noc zapadła nagle, niespodziewanie, wtedy jest to ostrzeżenie przed gwałtownymi zmianami.
- Zmierzch, zapadająca noc symbolizuje zmiany w naszym życiu.
- Koniec nocy, świt to poprawa warunków życiowych, rozjaśnienie jakiegoś problemu.
- Jeżeli ze snu o nocy najbardziej zapamiętaliśmy spoglądanie w niebo to jest to znak, że z jakiegoś powodu czujemy się zagrożeni.
- Noc poślubna zwiastuje miłe i przyjemne chwile.

Symbole, które mogą pojawić się podczas snu o nocy to księżyc, gwiazdy las, zwierzęta, nocne ptaki, maski.


powrót do sennika

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to