Nietoperz

Nietoperz to jeden z najbardziej tajemniczych ssaków zamieszkujących naszą planetę. Jest stworzeniem nocnym, więc w wierzeniach ludowych od wieków kojarzy się go z siłami ciemności, czarną magią, upiorami, szatanem. W tym tonie też najczęściej interpretuje się sen o nietoperzu – jako lęk przed nieznanym, wewnętrzny niepokój, a nawet jako wróżbę śmierci w naszym otoczeniu.

Na szczęście nie zawsze trzeba tak pesymistycznie podchodzić do wyjaśniania snu, nietoperze bowiem symbolizują również odrodzenie. Jest to więc wyraźny znak, żeby zmienić złe nawyki w naszym życiu, bardziej uwierzyć w siebie, zaufać intuicji.

Inne znaczenie snu:
- Nietoperze mogą obrazować szaleństwo, tak jak to przedstawił Francisco Goya w obrazie „Gdy rozum śpi, budzą się demony”. Bohater atakowany jest przez upiory, czyli sowy i nietoperze.
- Widok nietoperza to ostrzeżenie przed ryzykownymi interesami.
- Latający nietoperz to wróżba przepowiadająca klęskę, śmierć kogoś bliskiego, rozstanie zakochanym.
- Biały nietoperz to zapowiedź szczególnie złych wydarzeń, takich jak wypadek, katastrofa.
- Schwytanie nietoperza jest dobrą wróżbą oznaczającą poprawę jakiejś niekorzystnej sytuacji, na przykład dla chorych może to być zapowiedź wyzdrowienia.
- Widok kilku nietoperzy symbolizuje postępy w interesach.
- Jeśli uciekamy we śnie przed nietoperzami, odzwierciedla to lęk przed poznaniem mrocznej strony naszej osobowości, swoich demonów.
- Koszmar, w którym nietoperz wkręcił się w nasze włosy jest przestrogą przed traceniem sił na niepotrzebne konflikty i kłótnie, które wprowadzają w nasze życie jedynie chaos.
- Jeśli słyszymy charakterystyczny pisk nietoperza, wtedy zwiastuje to sytuację, w której będziemy musieli kierować się intuicją.
- Jeżeli atakuje nas nietoperz, wtedy sygnalizuje to, że w naszym otoczeniu jest jakaś bardzo zazdrosna osoba, która będzie próbowała zniszczyć nasze szczęście.
- Chińczycy dwa nietoperze uznają za symbol szczęścia, bogactwa, długowieczności i godnej śmierci.


powrót do sennika

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to