Niemowlę

Niewiele jest przyjemniejszych chwil w życiu, niż widok czy trzymanie na rękach noworodka. Ten mały, bezradny i niewinny człowiek budzi w sercu wyłącznie miłość, radość i pozytywne emocje. Sen o niemowlaku jest więc bardzo korzystną wróżbą, związaną z narodzinami nowych idei i możliwości, spełnieniem i ogólnie szczęściem rodzinnym.

Optymistycznie należy traktować ten sen niemal w każdej sytuacji: gdy niemowlę śpi, bawi się, uśmiecha czy próbuje chodzić. Nawet płaczące maleństwo, czy grymaszące nie jest powodem do zmartwień – po prostu musimy się przygotować psychicznie na trochę cięższe czasy, ale za to bardzo radosne i twórcze.

Jeżeli okoliczności snu są z jakiegoś powodu niepokojące, wtedy warto się zastanowić co w naszym życiu wymaga zmiany, reakcji. Noworodek w negatywnym sensie może symbolizować niedojrzałość oraz rodzące się pomysły i projekty, które są tłamszone jeszcze w zarodku. W sytuacji gdy śni nam się chory noworodek, wróży to niestety kłopoty zdrowotne naszej w rodzinie.

Inne znaczenie snu:
- Noworodek czasami odzwierciedla wrażliwy charakter śniącego oraz jego bezbronność i bezradność.
- Kobiety, które nie mają jeszcze dzieci, mogą sen o noworodku traktować jako dobry znak dotyczący przyszłego macierzyństwa. Na przykład tulenie malca do piersi może zwiastować że wkrótce zostanie mamą.
- Brzydkie, wychudzone niemowlę wróży straty finansowe.
- Gruby noworodek zapowiada dobrą passę życiową.
- Jeśli noworodek przypomina nam kogoś ze znajomych, sen będzie zapowiadał zacieśnienie relacji z tą osobą.
- Kobieta, która śni o karmieniu niemowlaka, powinna uważać, ponieważ ktoś zawiedzie jej zaufanie.
- Bobas widziany we śnie w wózku zwiastuje otrzymanie dobrych nowin.
- Niemowlę w pieluszce sugeruje, że poszczęści nam się w miłości. Dla osoby w związku sen odzwierciedla udane życie małżeńskie.
- Jeśli wdowa marzy o tym, że jest w ciąży, zwiastuje to jej spokojne życie.
- Gdy we śnie zapomnieliśmy o niemowlaku, wtedy obrazuje to nasz lęk przed rodzicielstwem, odpowiedzialnością.
- Jeśli śnimy o pierwszych krokach malca, jego nauce chodzenia to jest to związane z trudnościami w interesach. Sen może przytrafić się na przykład osobom rozpoczynającym własną działalność gospodarczą.
- Koszmar, w którym zabijamy niemowlę jest ostrzeżeniem przed poważnymi kłopotami.


powrót do sennika

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to