Niebo

Niebo w mitologii było uznawane za siedzibę bogów, którzy mieli wpływ na życie człowieka. W ówczesnych czasach dla osoby wierzącej jest symbolem zarówno zmartwychwstania, jak również sądu ostatecznego. Nierzadko zapatrywanie się na nie wieczorem sprawia, iż człowiek zaczyna kontemplować, jaki jest sens życia, dlatego kojarzy się też z różnego rodzaju marzeniami, planami na przyszłość.

- Pojawiające się we śnie błękitne (czyste) niebo jest niewątpliwie bardzo dobrym sygnałem, ponieważ zwiastuje radość i pomyślność zarówno w sferze uczuciowej, jak i zawodowej. Jest także oznaką, iż osoba śniąca posiada lojalnych przyjaciół.
- Jeżeli podczas snu pojawia się zachmurzone niebo to niestety oznaka, że wkrótce pojawi się smutek, rozczarowanie. Bardzo często tego rodzaju sen zwiastuje nadchodzące problemy w związku. Trzeba jak najszybciej znaleźć źródło nieporozumień i rozwiązać problem, aby nie dopuścić do rozstania.
- Ciemne niebo zwiastujące burzę oznacza czyhające niebezpieczeństwo.
Warto też obserwować symbole jakie pojawiają się na niebie. Do pozytywnych nalezą między innymi: tęcza, gwiazda, piękne ptaki, błękitne obłoki. Do mniej optymistycznych zjawisk zalicza się zaciemnienie Księżyca lub Słońca.

Inne znaczenie snu:
- Obserwowanie nieba usłanego gwiazdami zapowiada, że niebawem dojdzie do realizacji zamierzonych planów.
- Widok otwartej bramy do nieba oznacza, że nadszedł czas ogromnej radości. Wreszcie uda się bez kłopotu osiągnąć sukces.
- Wchodzenie do nieba sygnalizuje, że spełnią się wszystkie marzenia, nawet te, które wydawały się mało osiągalne.
- Gdy we śnie modlimy się i wpatrujemy w niebo to sen odzwierciedla naszą nadzieję w rozwiązaniu jakiegoś problemu. Jest także symbolem zawarcia związku małżeńskiego.
- Latanie w chmurach we śnie ostrzega, że mogą pojawić się problemy zdrowotne, których konsekwencją będzie zaniedbanie interesów.
- Szybowanie po niebie sygnalizuje, że należy zwrócić szczególną uwagę na swoje zdrowie, ponieważ nagła choroba może doprowadzić nawet do śmierci.
- Czerwone niebo oznacza waśnie i kłótnie ze znajomymi.
- Widok nieba w nocy sugeruje, że czeka nas miłość i chwile pełne namiętności. Dla osób w związku to znak, że nadszedł czas na zawarcie małżeństwa.
- Jeżeli widzimy na niebie swoją sylwetkę, wtedy jest to znak, że wkrótce czeka nas małżeństwo.
- Gdy z nieba spadają pioruny we śnie, wtedy sen symbolizuje olśnienie, spontaniczne, radosne wydarzenie. Gdy jednak błyskawica wyrządza nam krzywdę, wtedy należy uważać na niebezpieczeństwo.


powrót do sennika

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to