Napad

Sny, w których pojawia się temat dotyczący napaści, prawie zawsze powodują niepokój i strach przed tym, co się wydarzy. Niezwykle traumatyczne są zwłaszcza koszmary, w których śniący zostaje napadnięty lub pobity. Nieco inny charakter będą miały z kolei wizje, w których jest on napastnikiem. Jak więc je interpretować?

Śniący jest celem ataku:
- Napaść symbolizuje nagłe wtargnięcie negatywnych treści w nasze życie, czyli należy się spodziewać kłopotów.
- Sennik staropolski napad interpretuje w sposób odwrócony, czyli jeśli zostaliśmy napadnięci w koszmarze sennym, to na jawie otrzymamy od kogoś pieniądze.
- Napaść może odzwierciedlać utratę pewnych wartości cennych dla śniącego.
- Jeśli zostajemy celem napadu, wtedy należy zastanowić się czy swoim zachowaniem nie prowokujemy napastnika, na przykład zbytnią ufnością czy za długim językiem. Te cechy w prawdziwym życiu mogą sprowadzić na nas kłopoty.
- Jeśli we śnie udało nam się przeżyć napad, jest to pomyślny znak, że uda się pokonać przeciwności losu, nie pozwolimy, aby nieprzychylni ludzie namieszali w naszym życiu.
- Gdy atakują nas zwierzęta, jest to ostrzeżenie przed wrogami. Wskazówką mogą być wspólne cechy danego stworzenia i człowieka.
- Jeżeli ktoś wbija nam nóż w plecy lub atakuje z zaskoczenia, należy być czujnym wobec znajomych osób, bowiem sen oznacza zdradę.

Śniący jest napastnikiem:
- Napadanie na kogoś symbolizuje chęć bycia w centrum zainteresowania, na piedestale. Napad na konkretną osobę może po prostu odzwierciedlać nienawiść w stosunku do niej, tłumioną na jawie agresję, frustrację.
- Atak/napaść na grupę ludzi według niektórych senników wiąże się z powodzią, przez którą można stracić swój dobytek życiowy.
- Gdy uczestniczymy w napadzie to sen oznacza wyzwolenie negatywnych emocji w postaci kłótni z drugim człowiekiem.
- Napad na bank we śnie jest efektem bujnej wyobraźni, w najgorszym wypadku zapowiada, że czekają nas duże wydatki.

Śniący jest świadkiem napadu:
- Jeżeli podczas snu widzimy, jak jeden człowiek napada na drugiego, to można uznać to za dobry znak, dlatego że dzięki rozsądkowi uda się uniknąć kłopotów oraz niepotrzebnych konfliktów.

Gwałt:
Napaść na tle seksualnym jest różnie odbierana przez specjalistów od badania snów. Może bowiem zarówno odzwierciedlać fantazje erotyczne u osób ze skłonnościami masochistycznymi lub sadystycznymi, jak i obrazować strach przed gwałtem. Niekiedy gwałt symbolizuje przemoc psychiczną, zmuszenie kogoś do nieetycznego, niezgodnego z własnym sumieniem postępowaniem.

Warto zwrócić uwagę na narzędzie zbrodni – czy był to nóż, pistolet, pałka, kij? Wyjaśnienie poszczególnych haseł znajdą Państwo w naszym senniku.


powrót do sennika

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to