Miłość

Miłość to wielowymiarowe pojęcie, którym od setek lat zajmują się duchowni, pisarze, muzycy czy malarze. Swoje trzy grosze dorzucają także specjaliści od interpretacji snów, którzy fantazje o miłości tłumaczą na swój sposób. Zapraszamy do przeczytania obszernego kompendium dotyczącego snów o miłości do ludzi, przedmiotów czy zwierząt.

Znaczenie snu o miłości dla osoby samotnej:
- Prawie każda samotna osoba myśli o miłości i pragnie znaleźć odpowiedniego partnera. Brak uczucia doskwiera nawet w naszych snach, stąd fantazje o udanej randce, rozmowie, pocałunkach, przytulaniu czy seksie z atrakcyjną osobą. Tęsknota za miłością jest motywem, który pojawia się również u rozwodników, wdowców czy osób niezadowolonych ze swojego związku.
- Sen, w którym śnimy o ukochanym zwiastuje trudności w znalezieniu chłopaka/dziewczyny. Według innych senników wręcz przeciwnie: widok ukochanego wróży poznanie ciekawego partnera.

Znaczenie snu o ukochanym dla osób w związku:
- Jeśli we śnie ukochana osoba uśmiecha się, jest zadowolona i przyjazna, sen odzwierciedla pozytywne relacje, które nas łączą. Jest to więc sygnał, że partner nas kocha i docenia w rzeczywistości.
- Ukochany, który jest niezadowolony, agresywny zwiastuje kłopoty w naszym związku lub sugeruje, że popełniliśmy poważny błąd. Koszmar o złym ukochanym może też obrazować realne nieporozumienia w związku, także tak dramatyczne jak przemoc domowa.
- Seks z ukochanym świadczy o zgodzie w związku, jedności.
- Sny o tym, że partner nas zdradza odzwierciedlają lęki przed zaistnieniem takiej sytuacji w prawdziwym życiu. Wizja zdrady przez ukochanego podświadomie sygnalizuje, że nie mamy do niego zaufania.
- Jeżeli zdradzamy partnera, a w prawdziwym życiu jesteśmy wierni, wtedy sen sugeruje, że jesteśmy rozczarowani jego postawą, nie spełnia on naszych oczekiwań, potrzebujemy większego urozmaicenia życia seksualnego. W innym przypadku jest to zwyczajna fantazja erotyczna.
- Jeżeli ukochany nie odbiera od nas telefonu lub się nie odzywa, wtedy sen symbolizuje ochłodzenie stosunków i wzajemnych relacji.
- Kłótnia z ukochanym jest przestrogą przed awanturami domowymi w prawdziwym życiu.
- Śmierć ukochanego zapowiada smutki i rozczarowania.
- Choroba ukochanego: zmienne nastroje, awantury w związku.


Inne znaczenie snu:
- Jeśli śnimy o atrakcyjnej osobie, którą kochamy we śnie, wtedy sen odzwierciedla nasze senne wyobrażenie idealnego partnera, nazywane animą (kobieta) lub animusem (mężczyzna).
- Gdy podkochujemy się w osobie będącej w związku, to dla kawalera lub panny jest to odzwierciedlenie tęsknoty za uczuciem, natomiast dla męża lub żony sen obrazuje nieszczęśliwą miłość.
- Powtarzający się sen o miłości do dawnego chłopaka lub dziewczyny jest znakiem, że z naszej strony uczucie jeszcze nie wygasło, tęsknimy za przeszłością.
- Jeżeli śnimy o dawnej miłości, to wtedy w najbliższych dniach powrócimy do starych miejsc, których dawno nie odwiedzaliśmy.
- Sen, w którym kochamy dzieci zwiastuje nam udane życie rodzinne, pociechę z potomstwa.
- Miłość do rodziców wróży poprawę warunków życia.
- Jeżeli motywem snu jest miłość od pierwszego wyjrzenia, sen może zwiastować wybuch gorącego i niespodziewanego uczucia.
- Jeżeli śnimy o tym, że brak nam szczęścia w miłości, to wbrew pozorom jest to dobry znak, że będzie nam ono sprzyjać w prawdziwym życiu.
- Gdy we śnie kochamy kogoś bez wzajemności, wtedy powinniśmy wystrzegać się nieprzemyślanych zmian.
- Jeżeli kochamy jednocześnie dwie osoby, wtedy sen sugeruje, że nie potrafimy podjąć decyzji, kto jest dla nas najważniejszy. Podobne znaczenie ma sen, w którym kochamy kilka osób naraz.
- Wyznanie miłości na kolanach ostrzega przed zbytnią uległością w stosunku do ukochanej osoby, manipulacją z jej strony.
- Jeśli wyznajemy komuś miłość, ale jąkamy się lub nie możemy wypowiedzieć ani słowa, sen oznacza, że nie jesteśmy pewni swoich uczuć.
- Jeżeli wyznajemy miłość śpiewająco, wtedy sen wskazuje, że wszystkie sprawy traktujemy z przymrużeniem oka, brak nam powagi, być może irytujemy tym naszego partnera.
- Wyznawanie miłości szeptem sugeruje, że boimy się jej konsekwencji, chcemy utrzymać nasze uczucie w tajemnicy lub zbytnio przejmujemy się opinią innych ludzi.
- Gdy mówimy kocham cię w innym języku do naszego partnera, wtedy sen oznacza, że nie potrafimy się z nim porozumieć.
- Jeśli we śnie kochamy nieznajomą osobę, może to być ostrzeżenie przed pochopnym ślubem. Nawet jeśli otoczenie wywiera na nas presję, decyzję o weselu należy podjąć samodzielnie.
- Gdy motywem snu jest miłość i łzy, prawdopodobnie najbliższe dni będą pełne smutku i goryczy.
- Legendarny Amor będący motywem snu sygnalizuje, że ktoś w naszym otoczeniu darzy nas wyjątkową sympatią.
- Gdy motywem naszego snu jest miłość do pracy, sen oznacza, że jesteśmy odpowiedzialną osobą, której można powierzyć ważne obowiązki. Taka postawa zapowiada więc dobry etat lub podwyżkę.
- Miłość do zwierząt we śnie dowodzi opiekuńczego i dobrego charakteru oraz przyjaznego nastawienia, ale według niektórych senników jest ostrzeżeniem przed drobnymi kłopotami. Przede wszystkim należy sprawdzić interpretację snu dotyczącą konkretnego stworzenia, na przykład kota, psa, słonia czy pszczoły. Wszystkie hasła znajdą Państwo w naszym senniku.
- Miłość do rzeczy materialnych w przypadku niektórych ludzi jest większa niż do bliźniego, więc sen należy zinterpretować jako ostrzeżenie przed takim zachowaniem.
- Pisanie listu miłosnego we śnie sugeruje, że ktoś nas obgaduje za plecami.
- Czytanie listu miłosnego zapowiada otrzymanie dobrej nowiny, los się do nas uśmiechnie.


powrót do sennika

Hasła pokrewne:

Bielizna

Bielizna we śnie odnosi się do spraw osobistych, które chcielibyśmy ukryć przed otoczeniem.

Biustonosz

Biustonosz we śnie odnosi się do naszego życia uczuciowego. Jeśli jest czysty i ładny, sen należy traktować optymistycznie, natomiast podarta, brudna bielizna wskazuje na brak komfortu.  

Kochanek

Sen o kochanku sygnalizuje niezadowolenie z obecnego związku, rutynę. Dla osób samotnych sen odzwierciedla pasję, która negatywnie przekłada się na relacje z innymi ludźmi.

Suknia ślubna

Sen o pięknej sukni ślubnej oznacza powodzenie w miłości, natomiast gdy jest zniszczona, sen sygnalizuje problemy w naszym związku. Dla kobiety przygotowującej się do ślubu, sen odzwierciedla niepotrzebne obawy odnośnie zmiany stanu cywilnego.

Ślub

Ślub we śnie najczęściej zwiastuje szczęście w miłości, spełnienie planów, wyzdrowienie.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to