Lekarz

Sny o lekarzu często są zwiastunem procesu uzdrowienia, zarówno w aspekcie duchowym, jak i fizycznym. Doktor we śnie reprezentuje anioła stróża, opiekuna duchowego, nasze wyższe „Ja”, warto więc przypomnieć sobie treść rozmowy, jeśli taka się odbyła – prawdopodobnie znajdziemy w niej wskazówki do rozwiązania jakiegoś problemu, dobrą rade. Gdy tylko widzimy lekarza, ale nie rozmawiamy z nim, sen należy interpretować następująco:

-Jeżeli lekarz w naszym śnie jest uprzejmy, życzliwy i przyjaźnie nastawiony, wtedy sen zapowiada polepszenie naszego samopoczucia. Dla chorych widok uśmiechniętego lekarza oznacza wyzdrowienie.
-Doktor, który jest do nas wrogo nastawiony, złości się, jest ostrzeżeniem przed popełnieniem błędu, na przykład związanego z zaniedbaniem zdrowia.

Inne znaczenie snu:
- Widok lekarza sugeruje, że powinniśmy lepiej zadbać o zdrowie.
- Jeżeli mamy sen, w którym umawiamy się na wizytę lekarską, oznacza to że jesteśmy gotowi na uzdrowienie jakiejś chorej sytuacji/realcji.
- Gdy zdrowa osoba śni o badaniu lekarskim, zwiastuje to kontrolę w naszym życiu na przykład w pracy przez szefa, czy dokumentów przez urzędnika.


- Jeżeli motywem snu jest recepta wypisana przez lekarza, sen oznacza, że ktoś udzieli nam cennej wskazówki.
- Jeżeli śniący marzy o tym, że jest lekarzem, wtedy oznacza to, że klucz do uzdrowienia umysłu tkwi w jego psychice, może się podnieść po porażce bez pomocy z zewnątrz. Sen może również odzwierciedlać zdolności śniącego do rozwiązywania problemów innych ludzi.
- Kobieta, która śni o ślubie z lekarzem powinna uważać na nieszczerych partnerów.

Jeżeli śnimy o lekarzu specjaliście, wtedy sen można odebrać następująco:
- Chirurg ostrzega przed kontuzją, złamaniem lub sugeruje, że powinniśmy „wyciąć” coś szkodliwego z naszego życia.
- Psychiatra – motyw ostrzega przed przemęczeniem, depresją.
- Kardiolog – kłopoty z sercem lub odniesienie do spraw miłosnych.
- Ginekolog – ciąża lub ostrzeżenie przed chorobą żeńskiego układu płciowego
- Okulista – przestroga, by mieć oczy szeroko otwarte, nie dać się wykorzystać.
- Lekarz dziecięcy sugeruje, że obecne kłopoty mają swoją genezę jeszcze w dzieciństwie.


powrót do sennika

Hasła pokrewne:

Choroba

Sen w którym jesteśmy chorzy może być oznaką doskwierających w rzeczywistości problemów zdrowotnych. Zdarza się, że sny „podpowiadają”, co nam dolega, zanim jeszcze uzyskamy diagnozę od lekarza.

Choroba rak

Sen, w którym głównym motywem jest choroba nowotworowa oznacza, że musimy w prawdziwym życiu uważać na groźnego przeciwnika. Być może najsilniejszego, z jakim dotychczas się mierzyliśmy.

Czarownica

Czarownica we śnie odzwierciedla strach przed złą, niszczycielską kobietą. Dobra wróżka oznacza, że możemy liczyć na wsparcie naszej opiekunki.

Dentysta

Dentysta sugeruje śniącemu, że nie powinien więcej odwlekać jakiejś decyzji.

Dyrektor

Sen o dyrektorze zwiastuje udaną passę w sprawach zawodowych.

Fryzjer

Sen o fryzjerze symbolizuje zmiany, jakie zachodzą w życiu człowieka. Może być także przestrogą przed ludźmi, którzy za bardzo interesują się cudzym życiem.

Ginekolog

Sen o ginekologu wskazuje na problemy w życiu uczuciowym.

Ksiądz

Jeśli ksiądz we śnie jest z nas zadowolony, oznacza to, że postępujemy zgodnie z sumieniem, możemy liczyć na wsparcie bliskich.Zły lub smutny duchowny jest przestrogą przed niemoralnym postępowaniem.

Lustro

Sen o lustrze sygnalizuje, że powinniśmy zastanowić się nad swoim postępowaniem i podejmowanymi w życiu wyborami.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to