Łańcuch

Łańcuch we śnie może mieć zarówno pozytywne, jak i negatywne znaczenie.
- Sny, w których motywem jest więzienie, niewola czy skute łańcuchem dłonie oznaczają, że śniący jest pod czyimś wpływem, nie podejmuje samodzielnie decyzji, brakuje mu życiowej swobody. W tym kontekście łańcuch może symbolizować też uzależnienie od nałogu czy jakiejś sytuacji.
- W pozytywnym sensie łańcuch symbolizował będzie porozumienie, przywiązanie – może pojawić się np. w kontekście bliskich lub znajomych nam osób. Najczęściej przedstawiane jest to w formie związania łańcuchem z inną osobą.
- Jeśli śniący trzyma kogoś na łańcuchu, to sen odzwierciedla dominację i kontrolę nad tym człowiekiem. Gdy więzimy nieznajomą osobę, sen odnosi się do potrzeby poskromienia naszych popędów i instynktów.
- Złoty łańcuch to symbol bogactwa, władzy, dlatego sen sugeruje, że możemy liczyć na powodzenie finansowe w najbliższym czasie.
- Gdy z łańcucha zerwał się pies, odnosi się to do niekontrolowanych popędów.
- Jeżeli udało nam się uwolnić z łańcucha, wtedy sen oznacza, że nasze sprawy wreszcie nabiorą dobrego kierunku, pozbędziemy się ciężaru.
- Żelazny łańcuch według senników zwiastuje samotność na stare lata. - Dźwiganie łańcucha zapowiada ciężką i wyczerpującą pracę.
- Łańcuszek oznacza wyjątkowe więzi z bliską osobą, szczególnie jeśli jest wartościowy. Gdy zrywamy łańcuszek, wtedy sen ostrzega przed konfliktami, możliwym zakończeniem przyjaźni/miłości.


powrót do sennika

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to