Kuchnia

Kuchnia to jedno z najważniejszych miejsc w każdym domu, który w snach symbolizuje przecież ludzką psychikę. Jest istotnym pomieszczeniem choćby z tego względu, że przygotowujemy i spożywamy tam potrawy, zapraszamy znajomych na kawę czy czytamy poranną prasę. Kuchnia symbolizuje więc ciepło domowego ogniska, atmosferę rodzinną, pokarm duchowy, kojarzy się z procesem tworzenia smacznych rzeczy. Sen powinien być więc dobrym znakiem, chyba że jakieś elementy zakłócają pozytywną aurę, na przykład chłód, brud, nieznajomi ludzie czy zepsute potrawy.

Szczegółowe znaczenie snu:
- Ciepła i przytulna kuchnia odzwierciedla dobre samopoczucie śniącego, pozytywne relacje z rodziną. Dla osoby samotnej może zwiastować poznanie wiernego małżonka. Pozytywną symbolikę takiego snu może dodatkowo podkreślać ogień w piecu, kuchenka.
- Jeśli pomieszczenie kuchenne jest ponure, chłodne, zniszczone, wtedy sen odzwierciedla negatywne emocje, przygnębienie, słabo rozwinięte więzy rodzinne.
- Przyrządzanie apetycznych i smacznych potraw wskazuje na rozwój osobisty, sukcesy twórcze, spełnienie w różnych dziedzinach. Warto poszukać w senniku znaczenia poszczególnych dań, które pojawiają się w tym śnie. Na przykład słodycze kojarzone są z przyjemnością, ich wypiekanie sugeruje zadowolenie, radość, korzystanie z uciech życia.
- Insekty w kuchni, takie jak karaluchy, mogą wskazywać na brud moralny, negatywne emocje w rodzinie, niskie popędy, biedę.
- Problemy z kanalizacją oznaczają kłopoty z komunikacją, zablokowane uczucia, emocje wymykające się spod kontroli.
- Kuchnia polowa zapowiada zmianę miejsca pobytu, nieoczekiwany wyjazd.
- Kuchnia, w której nie ma jedzenia odzwierciedla samotność, bezczynność śniącego.
- Kuchnia bez piecyka i bez ogrzewania odzwierciedla brak emocji, oziębłość emocjonalną.
- Sprzątanie kuchni we śnie wróży nam wizytę niespodziewanych gości. Odwiedziny, na które nie jesteśmy przygotowani, zapowiada również kuchenka mikrofalowa widziana we śnie.


- Lodówka
Jako wyposażenie kuchni odnosi się do naszej psychiki, obojętnych, chłodnych uczuć. Rozmrożona lodówka we śnie jest z kolei przeciwieństwem i oznacza uwolnione emocje, wyjawienie jakiejś tajemnicy.

Żywność zamrożona w lodówce sugeruje śniącemu, że znalazł się w martwym punkcie swojego życia. Stagnacja oraz zablokowana energia powoduje, że niespełnione marzenia i odroczone plany stają się coraz realniejsze. Warto więc ruszyć do przodu i nadrobić stracony czas.

Lodówka we śnie może oznaczać, że zachowamy się niestosownie wobec kogoś, kto na to zupełnie nie zasługuje.

- Naczynia
Motyw naczyń we śnie związany jest z emocjami, dawaniem, zaspokajaniem potrzeb. Wobec tego pełne naczynia symbolizują dostatek i spełnienie, puste są oczywiście tego przeciwieństwem.

W przypadku, gdy naczynia są pełne warto zwracać uwagę, co się w nich znajduje: jedzenie, krew czy może jakaś trucizna? Wtedy warto oczywiście poszukać w naszym senniku interpretacji konkretnej substancji.

Według Freuda naczynia to symbol kobiecy, utożsamiają macicę.

- Pospolite garnki i miski odzwierciedlają podstawowe potrzeby człowieka. Gdy jednak motywem są drogocenne wazy czy kielichy, wtedy należy upatrywać we śnie obrazu pragnień wyższych rzędów. Na przykład wylewanie wody z pięknych naczyń oznacza wyrażanie uczuć, oczyszczające emocje.
- Stłuczone naczynia to zły znak, odpowiadający za zranione serce, samotność i kłopoty w związkach miłosnych.
- Gdy na pólkach widzimy czyste talerze, to wtedy możemy liczyć na udane małżeństwo. Duża liczba lśniących naczyń wskazuje, że znakomicie sprawdzamy się w prowadzeniu domu lub gospodarstwa.
- Brudne naczynia oznaczają niezadowolenie z jakiejś sprawy dotyczącej naszego życia osobistego lub zawodowego.
- Kupno nowych naczyń zapowiada powiększenie rodziny.
- Zmywanie naczyń to znak spokojnego, harmonijnego życia.
- Gliniane naczynia są ostrzeżeniem przed stratami finansowymi, warto więc uważać na swoje finanse.
- Srebrne talerze czy dzbany zapowiadają dobrobyt, natomiast porcelanowe wskazują, że łatwo możemy go utracić.

Kucharz
Sen o kucharzu najczęściej jest wyjaśniany na dwa sposoby: szczęście albo wydatki. W pozytywnym znaczeniu może oznaczać, dobrego opiekuna lub gospodarza, kogoś kto dobrze opiekuje się rodziną. W negatywnym znaczeniu kucharz symbolizuje ciężka pracę za niska pensję lub nadchodzące wydatki.


powrót do sennika

Hasła pokrewne:

Drabina

Drabina we śnie zwiastuje wspinaczkę po zaszczyty, osiąganie nowych celów lub jeśli jest złamana lub z niej spadamy, oznacza bolesne rozczarowanie

Dywan

Nowy, ładny dywan we śnie wróży komfort życiowy, bogactwo i zaszczyty. Jeśli wykładzina jest zniszczona, podarta czy brudna, wtedy należy odbierać sen negatywnie.

Farba

Sen o farbie oznacza, że chcemy zamaskować jakieś niedoskonałości, upiększyć rzeczywistość. Gdy śniący tworzy za pomocą farb piękny obraz, sen wskazuje na duży potencjał twórczy.

Firanki

Sny o firankach bardzo często symbolizują skrywane tajemnice oraz niezrealizowane do tej pory plany. Wskazują, na co należy zwrócić szczególną uwagę.

Lodówka

Lodówka symbolizuje oziębłe uczucia, wobec bliskiej osoby. Pełna lodówka jedzenia może być natomiast zwiastunem dobrobytu, a pusta biedy.

Lustro

Sen o lustrze sygnalizuje, że powinniśmy zastanowić się nad swoim postępowaniem i podejmowanymi w życiu wyborami.

Łazienka

Łazienka jest miejscem, które symbolizuje oczyszczenie duszy i cała, a także sprawy intymne śniącej osoby.

Łóżko

Sen o łóżku odnosi się do potrzeby odpoczynku lub spraw uczuciowych.

Meble

Piękne meble we śnie odzwierciedlają dobre samopoczucie śniącego, udane wybory w najbliższych dniach. Brak umeblowania wskazuje natomiast na pustkę emocjonalną, samotność.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to