Ksiądz

Dawniej mianem księdza określano naczelnika plemiennego oraz majętnych i wpływowych ludzi, dziś jest to natomiast duchowny chrześcijański. Trzeba jednak przyznać, że nadal jest bardzo ważną osobą, z którą liczą się nie tylko wierni, ale i władza. Dla wielu ludzi jego słowa są wskazówką jak żyć i postępować, dlatego sen może mieć dla nich bardzo duże znaczenie.

Dla osób wierzących w Boga, starających się postępować zgodnie z dekalogiem, sen jest prawdopodobnie odniesieniem do potrzeb duchowych, sumienia, czy wyznawanych zasad etycznych. Ksiądz jako autorytet może na przykład udzielać nam rad i wskazówek dotyczących rozwoju duchowego lub też ostrzegać przed błędami. Dużo zależy od jego oblicza we śnie:
- Jeśli duchowny jest do nas przyjaźnie nastawiony, życzliwy, wtedy sen wróży wsparcie duchowe, ochronę i błogosławieństwo w codziennym życiu.
- Gdy natomiast ksiądz, mnich czy nawet sam papież ma groźne oblicze, jest rozgniewany i surowy, wtedy sen należy traktować jako przestrogę przed nieetycznym postępowaniem czy lekceważeniem innych ludzi.
- Jeżeli ksiądz jest chudy, wtedy jest to znak, że ktoś cierpi z naszej winy. Gdy natomiast duchowny charakteryzuje się grubą tuszą, musimy odebrać to jako symbol naszej chciwości i zachłanności oraz lenistwa.

Dla osób wolnych ksiądz wróży powodzenie w miłości, być może nawet zawarcie związku małżeńskiego. Inne pozytywne wyjaśnienie snu z kapłanem wskazuje na długie i spokojne życie.

Mylą się ludzie, którzy motyw księdza we śnie zawsze odbierają jako coś pozytywnego. Wiele senników traktuje bowiem pojawienie się duchownego w naszej podświadomości jako symbol choroby, smutku, wyrzutów sumienia czy zdrady. Wiele na temat znaczenia snu powie nam więc oblicze księdza, jego nastawienie do naszej osoby i zamiary.


Inne znaczenie snu:
- Widok wielu kapłanów wskazuje, że wyjdą na jaw nasze tajemnice.
- Ksiądz jest ostrzeżeniem przed niewiernością partnera.
- Ksiądz widziany we śnie wróży zmartwienia bliskim, niestety z naszego powodu.
- Kobieta, która jest zakochana w duchownym, sen taki powinna odnosić do swojego partnera - według sennika jest on pozbawiony skrupułów i niemoralny.
- Jeśli w fantazjach nocnych kobieta poślubiła księdza, wtedy czeka ją potępienie i nieszczęście w prawdziwym życiu.
- Rozmowa z duchownym oznacza, że mamy coś na sumieniu.
- Jeżeli we śnie posyłamy po księdza, by ten wygłosił homilię pogrzebową lub nas wyspowiadał, wtedy znaczy to, że czeka nas ciężka choroba lub jesteśmy podatni na wpływy z zewnątrz.
- Ksiądz odprawiający mszę symbolizuje troski, zmartwienia. Gdy duchowny przemawia do wiernych z ambony, wtedy sen wróży chorobę.
- Spowiedź u księdza może zapowiadać, że wreszcie znajdziemy ukojenie, zrzucimy poczucie winy. Wiele senników traktuje jednak sen o spowiadającym księdzu jako upadek i duże kłopoty.
- Kazanie wygłaszane przez księdza może zawierać wskazówki dotyczące naszego życia, warto więc przypomnieć sobie, jaka była jego treść...
- Jeżeli śniący wciela się w rolę księdza, oznacza to że będzie bogaty i poważany w społeczeństwie. Gdy do tego przemawia do wiernych z ambony, jest to znak, że kryje w sobie cechy mówcy i lidera. Warto więc odkryć w sobie te umiejętności i przełożyć je na prawdziwe życie.
- Ksiądz, który udziela nam błogosławieństwa jest dobrym prognostykiem na przyszłość, zapowiada bowiem nowe możliwości, mądrość w podejmowaniu decyzji.

Kaznodzieja
- Kaznodzieja to ciekawy motyw senny, gdyż informuje o tym, co już wiemy – nie jesteśmy chodzącym ideałem. Wizja odnosi się jednak do tego, by eliminować niedoskonałości i zdobywać nowe umiejętności. Sen często jest też uważany za przestrogę przed wpakowaniem się w kłopoty - zwłaszcza jeśli kłócimy się z kaznodzieją lub słuchamy jego kazania.

Natomiast, gdy we śnie kaznodzieja opuszcza nas, wtedy będziemy mieli szczęście w interesach, wybiorą nas na ważny urząd. Dla naszego portfela gorszy jest koszmar, w którym wcielamy się w kaznodzieję – wtedy lepiej nie inwestować na giełdzie...

- Smutny kaznodzieja sugeruje śniącemu, że ten będzie miał problemy w interesach.
- Kaznodzieja widziany na pogrzebie zapowiada otrzymanie spadku.


powrót do sennika

Hasła pokrewne:

Anioł

Anioł we śnie zapowiada poprawę naszego losu, pozytywne zdarzenie. Sen wskazuje również, że możemy liczyć na wsparcie bliskich osób.

Czarownica

Czarownica we śnie odzwierciedla strach przed złą, niszczycielską kobietą. Dobra wróżka oznacza, że możemy liczyć na wsparcie naszej opiekunki.

Dentysta

Dentysta sugeruje śniącemu, że nie powinien więcej odwlekać jakiejś decyzji.

Dyrektor

Sen o dyrektorze zwiastuje udaną passę w sprawach zawodowych.

Fryzjer

Sen o fryzjerze symbolizuje zmiany, jakie zachodzą w życiu człowieka. Może być także przestrogą przed ludźmi, którzy za bardzo interesują się cudzym życiem.

Ginekolog

Sen o ginekologu wskazuje na problemy w życiu uczuciowym.

Jezus

Sen o Jezusie zapowiada, że w naszym życiu przyjdzie w końcu ukojenie, uwolnimy się od problemów szargających naszą duszę.

Kościół

Kościół we śnie sygnalizuje śniącemu, że powinien postępować zgodnie z normami moralnymi oraz własnym sumieniem.

Krzyż

Sen o krzyżu zapowiada, że nasze cierpienia i rozterki wkrótce się skończą.

Lekarz

Lekarz we śnie zwiastuje okres uzdrowienia zarówno w aspekcie duchowym, jak i fizycznym.

Matka Boska

Sen o Matce Boskiej sygnalizuje śniącemu, że w trudnych chwilach może liczyć na opiekę i wsparcie bliskich mu ludzi.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to