Kochanek

Wiele osób lubi sny o zabarwieniu erotycznym, jednak gdy pojawia się w nich kochanek/kochanka nie ma się co cieszyć. Sen o kochanku najczęściej odzwierciedla bowiem poczucie niezaspokojenia w obecnym związku, niespełnienie seksualne, tęsknotę za uczuciem miłości, poszukiwanie ideału.

Może się zdarzyć, że sen o kochanku przytrafi się osobie, której układa się w życiu rodzinnym i jest zadowolona z partnera. Wtedy będzie to zwyczajna fantazja erotyczna, jaką miewa większość ludzi. Niepokoić może jedynie sytuacja, w której motyw zdrady z naszej strony się notorycznie powtarza.

Inne znaczenie snu:
- Jeżeli we śnie pod postacią kochanka/kochanki widzimy konkretną osobę, to fantazja ta może wyrażać realne pożądanie w stosunku do niej.
- Sen o kochanku często jest odzwierciedleniem pasji śniącego, poświęcenia się jakiejś sprawie. Jest to jednak sen ostrzegawczy, ponieważ ta żarliwość może przełożyć się na zaniedbywanie innych obowiązków i ludzi.
- Dla osób z ponadprzeciętnym popędem seksualnym, wizja kochanka może odzwierciedlać uzależnienie od uniesień erotycznych, niezaspokojone potrzeby.


- Koszmar, w którym nasz partner ma kochanka/kochankę jest przejawem lęku przed rzeczywistym zaistnieniem takiej sytuacji. Sen może nękać szczególnie osoby chorobliwie zazdrosne.
- Sen, w którym jesteśmy kochankiem/kochanką jest ostrzeżeniem przed popełnieniem głupstwa, skrzywdzeniem niewinnych osób.
- Spotkanie kochanka we śnie sugeruje nam, by uważać na kłopoty.
- Według sennika staropolskiego widok kochanka lub rozmowa z nim symbolizują szczęście w małżeństwie.
- Bójka z kochankiem zwiastuje nam gorzkie doświadczenia życiowe w najbliższym czasie.
- Według sennika egipsko-chaldejskiego kochankowie żony symbolizują dobrych przyjaciół, sen o nich wróży, że poznamy nowych znajomych.
- Jeśli widzimy we śnie kochanka męża lub żony, wtedy sen oznacza, że wokół nas są życzliwi przyjaciele.
- Kłótnia z kochankiem zwiastuje rychłe wstąpienie w związek małżeński.
- Dawny kochanek widziany we śnie może sugerować, że ta osoba wciąż wzbudza w nas uczucia i emocje. Niektóre senniki twierdzą nawet, że fantazja o byłym kochanku oznacza, że ta osoba nadal o nas myśli.


powrót do sennika

Hasła pokrewne:

Babcia

Sen, którego bohaterem jest babcia, należy interpretować jako przestrogę, dobrą radę lub pocieszenie. W określonych przypadkach może to być odniesienie do stanu zdrowia żyjącej babci.

Bezdomny

Sen o bezdomnym człowieku zapowiada kłopoty finansowe.

Bielizna

Bielizna we śnie odnosi się do spraw osobistych, które chcielibyśmy ukryć przed otoczeniem.

Biustonosz

Biustonosz we śnie odnosi się do naszego życia uczuciowego. Jeśli jest czysty i ładny, sen należy traktować optymistycznie, natomiast podarta, brudna bielizna wskazuje na brak komfortu.  

Blondynka

Sen o blondynce jest przestrogą przed zdradą ze strony bliskiej nam osoby.  

Brat

Sen o bracie oznacza, że możemy w trudnych chwilach liczyć na wsparcie bliskiej osoby.

Były chłopak

Sen o byłym chłopaku ma podłoże emocjonalne. W zależności od sytuacji, symbolizuje uczucie które nadal płonie, lub takie, które już wygasło.

Cyganie

Cygan we śnie jest ostrzeżeniem przed nieuczciwym i przebiegłym człowiekiem, może jednak wyrażać również tęsknotę za barwnym i beztroskim życiem.  

Czarownica

Czarownica we śnie odzwierciedla strach przed złą, niszczycielską kobietą. Dobra wróżka oznacza, że możemy liczyć na wsparcie naszej opiekunki.

Kobieta

Sen o nieznajomej kobiecie dla mężczyzny jest najczęściej wyobrażeniem idealnej partnerki. Dziewczynie natomiast sen zwiastuje rywalizację z inną kobietą.

Kolega

Jeśli we śnie widzimy kolegę w dobrym humorze, to czekają nas przyjemne chwile w doborowym towarzystwie. Kompan w złym nastroju oznacza, że zaniedbujemy kontakty z bliskimi ludźmi.

Ludzie

Radośni ludzie oznaczają dla śniącego nadejście pomyślnego okresu w życiu, natomiast agresywne osoby wskazują na niebezpiecznych wrogów.

Mężczyzna

Dla kobiety w związku sen o mężczyźnie jest sygnałem ostrzegawczym przed zdradą spowodowaną pojawieniem się monotonni w jej życiu uczuciowym.

Miłość

Sen o miłości do naszego partnera odzwierciedla udany związek, wzajemne zaufanie. Dla osób samotnych sen jest wyrazem tęsknoty za prawdziwym uczuciem.

Suknia ślubna

Sen o pięknej sukni ślubnej oznacza powodzenie w miłości, natomiast gdy jest zniszczona, sen sygnalizuje problemy w naszym związku. Dla kobiety przygotowującej się do ślubu, sen odzwierciedla niepotrzebne obawy odnośnie zmiany stanu cywilnego.

Ślub

Ślub we śnie najczęściej zwiastuje szczęście w miłości, spełnienie planów, wyzdrowienie.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to