Klatka schodowa

Klatka schodowa to wyjątkowy symbol od naszej świadomości, który świadczy o tym, iż w najbliższym czasie możemy wznieść się na wyżyny swoich możliwości, bądź też niespodziewanie upaść.

Klatka schodowa, która przytłacza nas lub przyprawia o lęki, np. klaustrofobię może wskazywać na zły stan naszej psychiki. Jeśli w naszym śnie taki motyw pojawia się często, powinniśmy pomyśleć o większej przestrzeni dla siebie, włącznie z poszukaniem innego miejsca zamieszkania. Przeprowadzka może zamknąć pewien rozdział dawnego życia, pomóc rozwinąć skrzydła i rozwiązać trudne problemy z którymi się borykamy.

Szczegółowe znaczenie snu:
- Jeśli w swoim śnie idziemy klatką schodową oznacza to, że na jawie szukamy dodatkowych wrażeń, dopada nas rutyna i potrzebujemy urozmaiceń.
- Podążanie schodami w górę symbolizuje progres, korzystne posunięcia zawodowe. Jeśli będziemy ambitni, możemy liczyć na sukces oraz uznanie ze strony pracowników, jak i samego szefa.
- Sen o schodzeniu klatką schodową na sam dół oznacza gorszy okres w naszym życiu, lekki kryzys formy. Według niektórych senników motyw ten zwiastuje niezapowiedziane odwiedziny mile widzianego gościa.
- Jeżeli w swoim śnie obserwujemy krótkie schody możemy być pewni, że w szybkim czasie osiągniemy postawione sobie cele.


- Bardzo długie schody wskazują, że droga do wykonania jakiegoś zadania będzie wymagała konsekwencji i cierpliwości.
- Kręta klatka schodowa zwiastuje nadejście okresu obfitującego w trudne zadania do wykonania. Warto rozważyć wszelkie możliwe rozwiązania, by nie podjąć pochopnej decyzji.
- Bieg po klatce schodowej to dla śniącego informacja o tym, że złe wiadomości popsują jego dobry nastrój.
- Jeżeli w swoim śnie błąkamy się i nie potrafimy trafić do właściwej klatki schodowej, wówczas sygnalizuje to problemy ze zrozumieniem samych siebie. Być może nie potrafimy odnaleźć się w nowej sytuacji, czujemy się przez to zagubieni i brak nam poczucia bezpieczeństwa.
- Jeśli śni nam się, że wchodzimy do cudzej klatki schodowej i nie możemy trafić do konkretnego mieszkania, wówczas możemy mieć problem w kontaktach z innymi osobami z naszego otoczenia. Możemy także nie rozumieć ich motywów postępowania.
- Jeśli we śnie widzimy nieznajome osoby na swojej klatce schodowej oznacza to dla nas, że będziemy mieli natrętnych gości lub że ktoś będzie się starał naruszyć naszą strefę prywatną.
- Siedzenie na schodach oznacza dla śniącego poprawę aktualnej sytuacji finansowej.
- Jeżeli mamy koszmar, że spadamy ze schodów, powinniśmy zachować ostrożność – nierozsądne i ryzykowne zachowanie może kosztować nas sporo zdrowia.
- Sen o klatce schodowej bez poręczy świadczy o tym, że musimy podjąć pewne ryzyko, aby osiągnąć to na czym nam bardzo zależy.
- Jeśli śni nam się, że stoimy w połowie schodów to znak, że powinniśmy jak najszybciej zakończyć rozpoczęte sprawy, zanim przybiorą one dla nas niewłaściwy bieg.
- Sen o staniu na szczycie schodów symbolizuje osiągnięcie zamierzonego celu.


powrót do sennika

Hasła pokrewne:

Drzwi

Sny, w których występują drzwi, są symbolem nowych możliwości, wynikiem podejmowanych decyzji.

Dzwon

Jeśli we śnie słyszymy dzwony, to zapowiada to otrzymanie ważnej wiadomości. Jeśli są to syreny alarmowe, sen ostrzega przed niebezpieczeństwem.

Gwóźdź

Jeśli we śnie używamy gwoździa do budowania czegoś, wtedy zapowiada to twórczy okres w naszym życiu lub naprawienie relacji z bliską osobą. Zardzewiałe gwoździe symbolizują niepowodzenie w interesach. Koszmary, w których mamy np. przebitą dłoń gwoździem są ostrzeżeniem przed niebezpieczeństwem.

Korytarz

Sen o korytarzu odzwierciedla konieczność podjęcia ważnej decyzji.

Łazienka

Łazienka jest miejscem, które symbolizuje oczyszczenie duszy i cała, a także sprawy intymne śniącej osoby.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to