Jezus

Sen, w którym widzimy Jezusa jest z pewnością dość niezwyczajny, nawet u osób głęboko wierzących. Wiele osób twierdzi zresztą, że to prawdziwy Chrystus odwiedził ich we śnie i trudno uznać to za szaleństwo religijnych fanatyków. Wskazówki, jakich może udzielić we śnie Jezus z pewnością pomogą nam w osiągnięciu celu lub będą ostrzeżeniem przed niebezpieczeństwem. Sen prawie zawsze należy odbierać bardzo pozytywnie, jako symbol zwiastujący szczęście, ukojenie oraz pomoc ze strony innych. Wyjątkiem są oczywiście koszmary, w których widzimy Jezusa Chrystusa cierpiącego na krzyżu za ludzkie grzechy.

Szczegółowe znaczenie snu:
- Widok Jezusa, usłyszenie jego głosu, wspólna modlitwa - to symbole wielkiej radości w życiu śniącego, harmonii, wewnętrznej równowagi.
- Sen, w którym jesteśmy w pobliżu Jezusa Chrystusa oznacza koniec naszych kłopotów, prawdopodobnie ktoś nam pomoże je rozwiązać.
- Widok ukrzyżowanego Jezusa jest symbolem cierpienia i poświęcenia, dlatego też może mieć właśnie takie znaczenie dla śniącego. Sen zapowiada również koniec jakiegoś toksycznego związku, niszczącej choroby lub uwolnienie się od poczucia winy.
- Chrystus w Ogrodzie Oliwnym jest wyrazem nostalgii i zmian w naszym życiu.
- Gdy w naszym śnie wywołujemy imię Chrystusa, wtedy jest to podświadome wołanie o pomoc.
- Jezus wypuszczający gołębia symbolizuje słowo Boże, sugeruje, że powinniśmy z szacunkiem podchodzić do innych ludzi.


powrót do sennika

Hasła pokrewne:

Anioł

Anioł we śnie zapowiada poprawę naszego losu, pozytywne zdarzenie. Sen wskazuje również, że możemy liczyć na wsparcie bliskich osób.

Kościół

Kościół we śnie sygnalizuje śniącemu, że powinien postępować zgodnie z normami moralnymi oraz własnym sumieniem.

Krzyż

Sen o krzyżu zapowiada, że nasze cierpienia i rozterki wkrótce się skończą.

Ksiądz

Jeśli ksiądz we śnie jest z nas zadowolony, oznacza to, że postępujemy zgodnie z sumieniem, możemy liczyć na wsparcie bliskich.Zły lub smutny duchowny jest przestrogą przed niemoralnym postępowaniem.

Matka Boska

Sen o Matce Boskiej sygnalizuje śniącemu, że w trudnych chwilach może liczyć na opiekę i wsparcie bliskich mu ludzi.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to