Hotel

Jeśli ktoś ma sen, w którym motywem jest hotel, powinien brać pod uwagę dwie możliwości – albo jest to zwiastun podróży, albo podświadoma chęć ucieczki od codzienności.

Pierwsza wersja jest dość powszechna – hotel może śnić się osobom, które wiele podróżują, zwłaszcza służbowo. Dla kierowców ciężarówek, sportowców, muzyków, handlowców czy budowlańców, hotel często staje się drugim domem. Sen jest więc odzwierciedleniem tego stanu.

Fantazje na temat hotelu są nieco trudniejsze do rozszyfrowania u ludzi, którzy bywają w nim bardzo rzadko. Wtedy sen należy rozumieć jako podświadome pragnienie odseparowania się od swojego otoczenia i codziennych spraw. Czasami jest to efekt zmęczenia, innym razem brak pewności siebie i silnego charakteru.

Motyw hotelu w wielu sytuacjach związany jest z kłopotami małżeńskimi i odzwierciedla brak ciepła domowego, stabilności w związku. Taki sen można rozumieć nawet bardzo dosłownie, bowiem w sytuacji gdy dojdzie do poważnej kłótni małżeńskiej, męska strona (zazwyczaj) spędza kolejne noce w hotelu.

Niekiedy sen o hotelu jest bardzo łatwy do wyjaśnienia, jeśli pokierujemy się jego wyglądem. Tak więc tani, zaniedbany motel przy drodze może symbolizować biedę, natomiast pięciogwiazdkowy obiekt ze strefą Spa i piękną restauracją będzie odzwierciedleniem luksusu i bogactwa.


Inne znaczenie snu:
- Widok hotelu oznacza, że musimy skrywać swoją miłość przed innymi. Warto więc zastanowić się, czy to nie najwyższy czas ujawnić swoje uczucia. Gorzej, gdy sen spowodowany jest romansem....
- Sen o hotelu często jest zachętą do odbycia wycieczki, w ten sposób powinny odebrać go zwłaszcza osoby, które dawno już nie wyjeżdżały ze swojego rodzinnego miasta. Inne znaczenie tego snu, również bardzo prawdopodobne, to znak, że odbędziemy podróż służbową.
- Jeżeli śnimy o tym, że jesteśmy boyem hotelowym, recepcjonistą lub innym pracownikiem hotelowym, to powinniśmy w niedalekiej przyszłości spodziewać się zmiany pracy. Sen, w którym jesteśmy hotelarzem zapowiada również pomyślność.
- Gdy śnimy o hotelowym foyer, może to obrazować nasze podświadome dążenie do poznania kogoś z klasą, majętnego.
- Gdy w naszym śnie motywem jest szukanie obiektu noclegowego, to jest to zapowiedź problemów rodzinnych.
- Sen, w którym mieszkamy w hotelu jest oznaką, że lubimy luksusowe życie, w którym wszyscy nam usługują.
- Hotelowy korytarz jest miejscem, w którym możemy spotkać wielu ciekawych ludzi, z różnych stron świata. Jest to więc motyw senny, zapowiadający nową znajomość.

Pokojówka:
- Widok pokojówki we śnie sugeruje, że w naszym życiu pojawią się jakieś przeszkody i troski. Jeżeli natomiast sami wcielamy się w rolę pokojówki, to jest to znak, że ktoś troszczy się o naszą przyszłość.


powrót do sennika

Hasła pokrewne:

Balkon

Balkon sygnalizuje śniącemu, że jeśli chce rozwiązać jakiś problem musi wznieść się ponad przeciętność, na wyżyny swoich umiejętności

Budowa

Sen o budowie jest związany z życiowymi planami i ich aktualnym stanem realizacji.

Dom

Dom symbolizuje umysł i duszę człowieka oraz jego aktualne samopoczucie.

Dworzec kolejowy

Dworzec kolejowy jest miejscem o bardzo wymownej symbolice, zapowiada bowiem diametralne zmiany w życiu śniącego.

Kościół

Kościół we śnie sygnalizuje śniącemu, że powinien postępować zgodnie z normami moralnymi oraz własnym sumieniem.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to