Gwóźdź

Ten mały przedmiot ma ciekawą symbolikę w ludzkich snach, gdyż może zarówno oznaczać pozytywne procesy tworzenia, jak i cierpienie.

Szczegółowe znaczenie snu:
- Jeśli śniący używa gwoździ do budowania, łączenia czegoś w jedną całość, wtedy sen zapowiada twórczy okres w naszym życiu, udane konstruowanie przyszłości. Sen o wbijaniu gwoździa może też odnosić się do próby naprawienia jakichś relacji.
- Zardzewiałe gwoździe oznaczają, że czeka nas niepowodzenie w interesach.
- Handlowanie gwoździami odzwierciedla mało płatną, a do tego wyczerpującą pracę. Warto więc zastanowić się nad aktualnym pracodawcą, czy jest to szczyt naszych możliwości?
- Wyciąganie gwoździa symbolizuje niezdecydowanie, szybkie zmienianie decyzji.
- Prostowanie gwoździa może sugerować, że jesteśmy zbyt oszczędni i drobiazgowi.
- Wszystkie koszmary, w których gwóźdź sprawia nam cierpienie (np. ręka przebita gwoździem) należy traktować w kategorii ostrzeżenia przed niebezpieczeństwem, cierpieniem, kłopotami emocjonalnymi.
- Gwóźdź jest symbolem fallicznym, może więc reprezentować penisa. Idąc tym tropem, czasami sny o wbijaniu gwoździa symbolizują stosunek seksualny.
- Gwóźdź może pojawić się we śnie także w kontekście takich powiedzeń, jak „przybić komuś gwóźdź do trumny” lub „przygwoździć kogoś”. Tego typu motywy oznaczać będą, że wkrótce zaszkodzimy jakiejś osobie.


powrót do sennika

Hasła pokrewne:

Drzwi

Sny, w których występują drzwi, są symbolem nowych możliwości, wynikiem podejmowanych decyzji.

Dzwon

Jeśli we śnie słyszymy dzwony, to zapowiada to otrzymanie ważnej wiadomości. Jeśli są to syreny alarmowe, sen ostrzega przed niebezpieczeństwem.

Klatka schodowa

Sen o klatce schodowej odzwierciedla progres lub niespodziewany upadek.

Korytarz

Sen o korytarzu odzwierciedla konieczność podjęcia ważnej decyzji.

Łazienka

Łazienka jest miejscem, które symbolizuje oczyszczenie duszy i cała, a także sprawy intymne śniącej osoby.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to