Gazeta

Prasa dostarcza ludziom wiedzy na rożne tematy, dlatego interpretacja snu, w którym widzimy gazetę czy czasopismo zależy w dużej mierze od tego, co się w nich znajduje. Jeśli jesteśmy w stanie przeczytać informacje zamieszczone w gazecie, wtedy należy traktować to jako podstawową wskazówkę do odczytania znaczenia snu.

Tabloid może przynosić sensacyjne informacje, nie zawsze prawdziwe. Poważne czasopismo z kolei będzie dokładnie zbadanym źródłem wiedzy. Lokalna gazeta we śnie obrazuje natomiast, że informacje których potrzebujemy są na wyciągniecie ręki.
Jeżeli motywem jest dziennik, to fantazję można odbierać jako nowości, na które warto zwrócić uwagę lub jest to znak, że w najbliższych dniach dostaniemy ważną wiadomość. Gdy przeglądamy prasę plotkarską, wtedy sen jest wyrazem pragnienia sławy i popularności, a także chęci utrzymania o sobie dobrej opinii.

Negatywne znaczenie gazety we śnie jest związane z lękiem przed ujawnieniem jakiegoś sekretu, który wolelibyśmy utrzymać w tajemnicy. Motyw gazety może być też przestrogą, że nie przywiązujemy uwagi do tego, co się dzieje wokół nas.

Inne znaczenie snu:
- Czytanie gazety zapowiada otrzymanie ważnych wiadomości. Może też oznaczać, że trudno nam będzie się odnaleźć w towarzystwie, które ma odmienne poglądy.


- Gdy w gazecie widzimy swoje nazwisko jest to sygnał, że ktoś nas obgaduje.
- Stare gazety symbolizują nieaktualne sprawy, przeszłość, wspomnienia, zmarnowane szanse.
- Sen, w którym wcielamy się w rolę dziennikarza czy reportera zwiastuje spontaniczną, ciekawą podróż lub jest odzwierciedleniem świadomej i obiektywnej postawy śniącego w życiu.
- Redagowanie gazety może zapowiadać, że poznamy cudzą tajemnicę lub sensacyjne wiadomości na temat osoby z naszego otoczenia.
- Drukowanie gazety zapowiada, że będziemy mieli możliwość podróżowania po świecie i poznania nowych kultur oraz ludzi.
- Gdy śnimy o tym, że zamawiamy prenumeratę, to jest to znak, że nasze interesy pójdą w dobrym kierunku.
- Kupowanie gazety może przepowiadać, że ktoś będzie chciał od nas pożyczyć pieniądze lub odzwierciedla zamiłowanie śniącego do pogłębiania wiedzy, otwartości na nowe informacje.
- Podarta gazeta jest motywem, który zwiastuje ciekawe wakacje, fajny wyjazd ze znajomymi lub kimś bardzo interesującym.
- Roznoszenie gazet może być związane z karierą zawodową: to sygnał, że już czas zmienić pracę na lepszą, nie tylko pod względem finansowym, ale i możliwości rozwoju.
- Sen, w którym nie potrafimy przeczytać magazynu wskazuje, że nasza reputacja w najbliższych tygodniach zostanie mocno nadszarpnięta. Należy więc wystrzegać się niejasnych i podejrzanych sytuacji.
- Marzenie, w którym sprzedajemy gazetę sugeruję, że staramy się przekazać innym ważne informacje.
- Pusta strona oznacza, że coś jest już poza zasięgiem śniącego.
- Jeżeli wysyłamy list lub korespondencje do gazety, zwiastuje to dobre wiadomości od dawno nie widzianej osoby.


powrót do sennika

Hasła pokrewne:

Dokumenty

Dokumenty, w tym dowód osobisty, legitymacja,paszport określają naszą pozycję i tożsamość w społeczeństwie.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to