Firanki

Pierwsza firana powstała nie po to, aby stanowić element dekoracyjny domu, lecz w celu ochrony przed insektami. Obecnie znajduje się niemal w każdym mieszkaniu i ma za zadanie przede wszystkim chronić prywatność mieszkańców przed spojrzeniami (podglądaniem) sąsiadów czy obcych ludzi. Firana, która pojawia się we śnie, może więc symbolizować chęć ukrycia pewnych spraw, planów przed innymi. Przyczyną mogą być po prostu obawy przed tym, iż ktoś może sprawić, że dane zamierzenia się nie spełnią. Firana symbolizuje także głęboko strzeżone tajemnice. Osoba, która o niej śni ukrywa sekret, który nie powinien ujrzeć światła dziennego. Opcjonalnie, sen o firance może oznaczać, że odkryjemy jakąś tajemnicę.

Znaczenie firanek we śnie jest związane także z ich funkcją zdobienia domu i nadawania mu przyjemnej atmosfery. Jako że poszczególne pomieszczenia symbolizują sferę umysłową człowieka, ładne firanki będą odzwierciedlać dobrą kondycję psychiczną, wrażliwość na piękno, ciepło wewnętrzne. Natomiast brak firanek będzie jednoznaczny z chłodnym, surowym pokojem, który nie jest już tak przytulny dla śniącego.


Inne znaczenie snu:
- Pranie firany sugeruje nieumiejętność prowadzenia konwersacji z osobami młodszymi od siebie.
- Widok brudnych firan oznacza, że w najbliższym czasie dojdzie do kłótni z bliską nam osobą.
- Rozsuwanie, przesuwanie firan to znak, że ujawnimy sekret osoby, z którą jesteśmy obecnie skonfliktowani.
- Zawieszanie to sen, który zwiastuje, że wkrótce odwiedzi nas ktoś, kogo szanujemy i dobrze czujemy się w jego towarzystwie;
- Zdejmowanie firan to przestroga zachowania rozwagi podczas zakupów, możemy bowiem nabyć przereklamowane rzeczy, które nie są nam w niczym potrzebne. Szanujmy swoje pieniądze, których zarobienie nierzadko kosztuje nas wiele sił.
- Kupowanie firan również jest ostrzeżeniem dla śniącego, by nie trwonił niepotrzebnie pieniędzy.
- Nowe zasłony zapowiadają odwiedziny gości.
- Jeżeli śniący widzi przed sobą podnoszącą się kurtynę, jest to znak, że w jego życiu widoczny jest progres, harmonijny rozwój. Gdy kurtyna jest opuszczona, to symbol końca jakiegoś etapu w życiu, konieczność zaakceptowania obecnej sytuacji.
- Kolorowa firanka sygnalizuje, że potrzebujemy trochę odpoczynku w zaciszu własnego domu.
- Podarta firanka jest ostrzeżeniem, żeby nie podejmować zbyt pochopnie decyzji, przemyśleć dobrze wszystkie „za” i „przeciw”.


powrót do sennika

Hasła pokrewne:

Dywan

Nowy, ładny dywan we śnie wróży komfort życiowy, bogactwo i zaszczyty. Jeśli wykładzina jest zniszczona, podarta czy brudna, wtedy należy odbierać sen negatywnie.

Farba

Sen o farbie oznacza, że chcemy zamaskować jakieś niedoskonałości, upiększyć rzeczywistość. Gdy śniący tworzy za pomocą farb piękny obraz, sen wskazuje na duży potencjał twórczy.

Kuchnia

Gotowanie w kuchni oznacza twórczy okres w życiu śniącego, pomieszczenie to jest też symbolem więzi rodzinnych.

Lodówka

Lodówka symbolizuje oziębłe uczucia, wobec bliskiej osoby. Pełna lodówka jedzenia może być natomiast zwiastunem dobrobytu, a pusta biedy.

Lustro

Sen o lustrze sygnalizuje, że powinniśmy zastanowić się nad swoim postępowaniem i podejmowanymi w życiu wyborami.

Łazienka

Łazienka jest miejscem, które symbolizuje oczyszczenie duszy i cała, a także sprawy intymne śniącej osoby.

Łóżko

Sen o łóżku odnosi się do potrzeby odpoczynku lub spraw uczuciowych.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to