Film

Film jest rodzajem sztuki, który bardzo sugestywnie przekazuje różnego rodzaju zachowania i wydarzenia. Uważa się, że sen o filmie wiąże się z różnego rodzaju wspomnieniami, tęsknotą za tym, co było kiedyś lub skrywanymi pragnieniami.

Wariantów snu, w którym motywem jest film, jest mnóstwo – możemy nie tylko oglądać produkcję na ekranie telewizyjnym czy kinowym, ale sami nawet w niej grać. Śniący powinien zwracać uwagę przede wszystkim na fabułę filmu – czy są to fikcyjne wydarzenia, czy może prawdziwe momenty z naszego życia? Kto występuje w tym filmie? Zawodowi aktorzy, znajomi, czy może kompletnie nieznani ludzie? Warto pamiętać, że film nie zawsze przedstawia dane wydarzenia z dokładnością szwajcarskiego zegarka - często są to różne ich wariacje lub zniekształcone treści, mające na celu zamaskowanie prawdziwego przesłania.

Innym punktem zaczepienia przy interpretacji snu może być gatunek filmu. Przykładowo, jeżeli śnimy o komedii, to być może wyraża to tęsknotę za beztroskim, wesołym życiem. Film przygodowy odzwierciedla z kolei chęć wprowadzenia trochę emocji w codzienne rutynowe życie. Idąc dalej tym tropem, do każdego gatunku (erotyk, dramat, muzyczny, animowany, kostiumowy, biograficzny, horror, wojenny, sensacyjny) znajdziemy wytłumaczenie odnoszące się do naszego życia. Motyw filmu we śnie często wyraża pragnienie bogactwa i sławy.


Inne znaczenie snu:
- Oglądanie filmu oznacza, że należy dokonać refleksji nad własnym życiem, skupić się na tym, co sprawia, że jesteśmy przygnębieni i raz na zawsze odciąć się od przeszłości, która ma destrukcyjny wpływ na nasze życie.
- Przerwany film to znak, że powinniśmy przestać zwracać uwagę na to, co mówią o nas inni, a zacząć skupiać się na swoich potrzebach. Tylko w ten sposób sprawimy, że nasze życie nabierze blasku.
- Film czarno-biały, sugeruje, że odczuwamy konsekwencje swoich czynów z przeszłości, pewne sprawy nie dają nam spokoju, czujemy się przygnębieni. Czas zamknąć pewne sprawy i zacząć kreować swoje życie na nowo.
- Kolorowy film jest związany z okresem życia, w którym byliśmy bardzo szczęśliwi, to tęsknota za tym, co było. Zacznijmy bardziej poważnie myśleć o przyszłości.
- Film miłosny jest odzwierciedleniem wahań nastrojów w naszym związku, przeżywamy prawdziwą huśtawkę emocjonalną.  
- Komedia jest sygnałem, że zbyt poważnie podchodzimy do wielu życiowych spraw.
- Film przygodowy oznacza, że potrzebujemy trochę emocji w naszym monotonnym, codziennym życiu.
- Film erotyczny odzwierciedla niezaspokojony popęd seksualny śniącego.
- Film rysunkowy może sugerować śniącemu, że powinien popracować nad dziecinnym aspektem swojej osobowości.
- Występowanie w filmie zwiastuje, że niebawem w naszym życiu pojawi się osoba, która dokona w nim rewolucji. Dzięki temu będziemy bardzo szczęśliwi.
- Jeżeli we śnie wcielamy się w rolę producenta filmowego, oznacza to dla nas pomyślność.
- Sen o aktorce/aktorze filmowym wyraża tęsknotę za czymś nieosiągalnym. Osoby mające taki sen często nie widzą prawdziwego szczęścia, które mają pod nosem.
- Jeżeli to śniący wciela się w rolę aktora, to jest to dla niego zapowiedź miłego towarzystwa.
- Filmowe atelier: przebywanie w nim ostrzega nas, że nadciągają kłopoty. Pracowanie w atelier jest zwiastunem zmiany pracy.
- Sen, w którym ekran jest biały, sugeruje, że śniący chce się zdystansować od jakiegoś problemu. Może też sugerować brak życiowych osiągnięć, ciekawych przeżyć, godnych pokazania jako film.


powrót do sennika

Hasła pokrewne:

Cyrk

Sen o cyrku sugeruje, że tracimy kontrolę nad swoim życiem lub konkretną sprawą. Sen może również wskazywać, że doskwiera nam monotonia i brak rozrywki.

Egzamin

Egzamin symbolizuje sytuację w naszym życiu, w której będziemy musieli się wykazać

Impreza

Sen o imprezie odzwierciedla nasze relacje z innymi ludźmi, umiejętność funkcjonowania w towarzystwie.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to