Egzamin

Dla wielu osób egzamin jest równoznaczny z ogromnym stresem i odpowiedzialnością, dlatego studenci, maturzyści czy osoby mające przed sobą egzamin na prawo jazdy powinni odbierać sen jako naturalne odzwierciedlenie emocji przed nadchodzącym testem. Mogą go jednak zinterpretować według odwróconego klucza, czyli:

- Trudności w zdaniu egzaminu, które są motywem sennym, wróżą pozytywną ocenę.
- Pomyślne zdanie egzaminu w marzeniach sennych może oznaczać, że na jawie nie uda nam się go zdać.

Wniosek – w przypadku pierwszego snu nie ma co panikować, jeśli natomiast we śnie bez problemu zdajemy egzamin, to lepiej jeszcze się pouczyć i utrwalić wiedzę.

Co z osobami, które nie mają w planach żadnego sprawdzianu? Egzamin jest odniesieniem do naszego życia, do różnych sytuacji, w których musimy się wykazać. Może to być nowa praca, debiut w roli ojca lub matki czy konieczność rozwiązania jakiegoś konfliktu. W tym przypadku interpretacja snu zależy tylko od samopoczucia śniącego – jeśli czuje się pewnie, wierzy w swoje umiejętności, to motyw egzaminu należy traktować jako gotowość do podjęcia wyzwania. Egzamin należy wtedy odbierać jako pozytywny znak dotyczący próby życiowej, dzięki której możemy iść naprzód. Gdy śniący ma inne odczucia, to sen jest symbolem lęku przed koniecznością sprawdzenia się i bycia ocenianym przez innych ludzi.


Inne znaczenie snu:
- Przeprowadzenie egzaminu jest równoznaczne z wprowadzeniem ważnego projektu w życie. Sen, w którym motywem jest egzaminowanie może też oznaczać, że wyświadczymy komuś przysługę. Dla nauczycieli, trenerów czy innych egzaminatorów sen jest prawdopodobnie naturalnym odbiciem wykonywanej pracy.
- Zdawanie egzaminu zapowiada sukces w karierze zawodowej, premię lub nawet awans. Jeśli nasza wiedza została oceniona na najwyższą ocenę, to bardzo optymistyczna przepowiednia, która mówi, że szczęście spotka nas w wielu dziedzinach.
- Ściąganie na egzaminie sugeruje, że śniący liczy na łatwy zysk lub sukces. Postępowanie, w którym oczekujemy na gotową pomoc ze strony innych jest dobre tylko na krótszą metę, w dalszej perspektywie przyniesie sromotną porażkę.
- Sprawdzian pisemny oznacza, że śniący niepotrzebnie przejmuje się niektórymi sprawami, wiele z nich wyolbrzymia.
- Egzamin ustny we śnie jest optymistycznym znakiem, że w najbliższym czasie będziemy mieli dużo energii. Warto ją więc pożytecznie wykorzystać.


powrót do sennika

Hasła pokrewne:

Cyrk

Sen o cyrku sugeruje, że tracimy kontrolę nad swoim życiem lub konkretną sprawą. Sen może również wskazywać, że doskwiera nam monotonia i brak rozrywki.

Film

Sen o filmie bardzo często wiąże się z nieumiejętnością pogodzenia się z przeszłością. Ukazuje, iż nastał odpowiedni czas na to, aby wreszcie dokonać pewnych zmian w swoim życiu.

Impreza

Sen o imprezie odzwierciedla nasze relacje z innymi ludźmi, umiejętność funkcjonowania w towarzystwie.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to