Dworzec kolejowy

Marzenia o dworcu kolejowym pojawiają się w momencie, kiedy podejmujemy ważne decyzje rzutujące na naszą przyszłość. Mogą dotyczyć najróżniejszych sfer: od typowo zawodowych (zmiana pracy, wyjazd zagraniczny) po bardzo osobiste (zawarcie małżeństwa, rozstanie, powrót bliskiej osoby).

Inne znaczenie snu:
- Według sennika egipsko-chaldejskiego dworzec jest zapowiedzią podróży.
- Jeżeli we śnie chodzimy w poczekalni dworcowej lub po peronie to znak, że czekamy na jakieś ważne wiadomości. Sen odzwierciedla też chęć zmian i ucieczki od dotychczasowego życia. Jeżeli pociąg jest opóźniony lub nie przyjeżdża, sen wskazuje, że musimy być cierpliwi. Gdy wchodzimy do wagonu i odjeżdżamy to znak, że zmiany na które czekaliśmy właśnie się dokonują.
- Pociąg, który z różnych powodów nie może odjechać z dworca oznacza zastój w życiu śniącego. Jeśli chcemy zdobywać nowe cele, musimy dokonać jakiejś radykalnej zmiany w naszym postępowaniu.
- Spóźnienie się na pociąg zawsze niesie ze sobą przykre konsekwencje – koszmar zwiastuje więc przeoczenie szansy na poprawę swojego losu, jakaś okazja uciekła nam sprzed nosa.
- Jeśli motywem snu jest żegnanie kogoś na dworcu, to sen ten oznacza rozstanie, czasami pojawia się po śmierci kogoś bliskiego.


- Jeżeli we śnie czekamy na kogoś na dworcu, to na jawie będziemy mieli trudności, by zrealizować nasze plany. Sen oznacza też naprawienie zerwanej relacji z bliską osobą.
- Sen, w którym na dworcu kolejowym panuje chaos, a my nie możemy znaleźć właściwego pociągu, odzwierciedla zamęt w prawdziwym życiu, niepoukładane sprawy.
- Jeśli czekamy na dworcu na pociąg w towarzystwie innych ludzi, sen oznacza, że możemy liczyć na wsparcie znajomych i krewnych.
- Samotne oczekiwanie na dworcu symbolizuje pustkę emocjonalną śniącego, osamotnienie.
- Dworzec widziany z daleka powinien skłonić śniącego do osobistej refleksji dotyczącej opuszczenia domu rodzinnego.
- Jeżeli dworzec kolejowy widzimy z perspektywy wagonu to znak, że odwiedzi nas ktoś z rodziny.
- Gdy we śnie opuszczamy dworzec, jest to sugestia, że powinniśmy załatwić jakąś ważną sprawę.
- Wysiadanie z pociągu na dworcu sygnalizuje, że uda nam się osiągnąć zamierzony cel.
- Jeżeli pociąg nie zatrzymuje się na naszym dworcu kolejowym, to znak, że śniący nie jest gotowy do nowych wyzwań.
- Jeśli w pociągu, który przyjechał na dworzec brakuje miejsc, sen obrazuje obawy śniącego o powodzenie jakiegoś zadania.


powrót do sennika

Hasła pokrewne:

Balkon

Balkon sygnalizuje śniącemu, że jeśli chce rozwiązać jakiś problem musi wznieść się ponad przeciętność, na wyżyny swoich umiejętności

Biblioteka

Sen o bibliotece symbolizuje wartości duchowo-rozwojowe, czyli szukanie sensu życia przez śniącego i potrzebę bycia lepszym.

Budowa

Sen o budowie jest związany z życiowymi planami i ich aktualnym stanem realizacji.

Dom

Dom symbolizuje umysł i duszę człowieka oraz jego aktualne samopoczucie.

Hotel

Sen o hotelu jest zwiastunem podróży lub podświadomie symbolizuje chęć  ucieczki od codzienności.

Kościół

Kościół we śnie sygnalizuje śniącemu, że powinien postępować zgodnie z normami moralnymi oraz własnym sumieniem.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to