Dusić się

Wiele osób skarży się na koszmary, w których dusimy się lub jesteśmy duszeni. Niemożność zaczerpnięcia powietrza sprawia, że budzimy się zlani potem i raczej nie mamy już ochoty na dalszy sen. Co więc może oznaczać duszenie we śnie?

Koszmar z duszeniem się czasami jest spowodowany rzeczywistym odbiorem doznań zmysłowych, na przykład wskutek niewłaściwie wywietrzonego pokoju, zwłaszcza jeżeli palimy w nim papierosy. Uczucie duszności może pojawić się także, gdy śpimy z twarzą wtuloną w poduszkę. Gdy jednak nic takiego nie ma miejsca, musimy zastanowić się, co w naszym życiu sprawia, że się przysłowiowo dusimy - może to być nieudany związek, męcząca praca, złe warunki mieszkaniowe, relacja ze znajomym. Duszenie często odzwierciedla brak wolności i swobody życiowej oraz niezależności.

Uścisk w gardle może być również przejawem tłumionej złości, gniewu oraz niemożności wyrażenia swojej opinii. Symbolika gardła jest bowiem związana z kanałem, przez który człowiek wyraża swoje opinie. Zaciśnięte gardło symbolizuje nieumiejętność komunikacji z innymi ludźmi.

Inne znaczenia snu:
- Gdy dusimy się we śnie, to dla chorego znak, że wyzdrowieje, dla pozostałych zwiastuje sukces, który wzbudzi zazdrość otoczenia.
- Sen, w którym widzimy duszących się ludzi oznacza, że pokonamy nieprzyjaciół.
- Jeżeli we śnie kogoś dusimy, to oznaka, że mamy złe zamiary. Gdy ktoś nas dusi, wtedy sen jest przestrogą, że mamy wroga w najbliższym otoczeniu.
- Sen, w którym dusimy się jedzeniem sugeruje, że coś jest trudniejsze, niż się początkowo wydawało. Sen może też odzwierciedlać problemy śniącego z akceptacją cudzych pomysłów lub poczucie winy.


powrót do sennika

Hasła pokrewne:

Cmentarz

Sen o cmentarzu wskazuję na potrzebę dokonania głębszej refleksji nad swoim życiem. Może także oznaczać problemy w sferze psychicznej lub być jest ostrzeżeniem przed śmiercią kogoś bliskiego.  

Grób

Sen o grobie związany jest z tęsknotą za zmarłymi lub sygnalizuje, że powinniśmy przestać żyć wspomnieniami i skupić się na przyszłości.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to