Drabina

Drabina jest przedmiotem, który we śnie może symbolizować wspinaczkę po zaszczyty, jak i upadek człowieka, sięganie do najmroczniejszych zakamarków osobowości.

Drabina ułatwia ludziom wchodzenie na niewielkie wysokości, często przydaje się choćby malarzom, elektrykom czy strażakom. Sny, w których wspinamy się na drabinę czy siedzimy na jej szczycie będą pozytywne, gdyż oznaczają progres, osiąganie jakiegoś celu lub awans na szczeblach drabiny społecznej. Natomiast koszmary, w których drabina jest zepsuta, lub spadamy z niej, kojarzone są negatywnie i sugerują, że potrzebujemy pomocy w rozwiązaniu jakiegoś problemu.

Inne znaczenia snu:
- Swobodne wchodzenie po drabinie odzwierciedla rozwój i progres – może to być zarówno wyższy poziom świadomości, awans w pracy, zaliczenie kursu czy zdanie egzaminu.
- Gdy podczas fantazji stoimy na szczycie drabiny, zapowiada to okres pomyślności w wielu dziedzinach naszego życia, będziemy patrzeć na innych z góry.
- Schodzenie z drabiny symbolizuje oddalanie się od celu, życiowy regres.
- Upadek z drabiny zapowiada porażkę śniącego, niepowodzenie zawodowe, utratę autorytetu.
- Schodzenie po drabinie do piwnicy, kanału czy studni to odzwierciedlenie nieświadomej części naszej osobowości.
- Widok leżącej lub opartej o drzewo, budynek drabiny podpowiada śniącemu, żeby nie przegapił nadarzającej się w życiu szansy. Gdy samodzielnie opieramy drabinę to znak, że mamy jakieś tajemnicze zamiary.


- Noszenie drabiny to pozytywny symptom, że poradzimy sobie własnymi siłami z trudnym zadaniem lub komuś pomożemy. Gdy jednak widzimy człowieka niosącego drabinę oznacza to, że ktoś będzie chciał nam przeszkodzić w odniesieniu sukcesu.
- Drabina oparta o okno to przestroga, by uważać na złodziei i oszustów.
- Przechodzenie pod drabiną we śnie przynosi podobno pecha.
- Chwiejąca się lub zepsuta drabina jest zapowiedzią, żeby porzucić aktualne plany, gdyż są one bardzo niestabilne i mogą przynieść kłopoty. Śniący powinien mieć świadomość, że wchodzenie na taką niestabilną konstrukcję jest bardzo ryzykowne.
- Gdy podczas snu widzimy, jak oparta o okno drabina przewraca się, to jest optymistyczny znak, że uchronimy się przed przykrym wydarzeniem.
- Drabina do nieba to symbol, że wszystko idzie zgodnie z planem.
- Drabinka sznurowa sugeruje, że wykonamy jakieś trudne zadanie.
- Drabinka ratunkowa sugeruje, że ktoś pomoże nam w trudnym momencie.
- Widok wozu drabiniastego, którego używają na przykład strażacy, jest symbolem bogactwa, dobrobytu i pomyślności. Jeśli jednak brak w nim podstawowego wyposażenia, czyli drabiny, przynosi odwrotną wróżbę – biedę i nędzę.
- Gdy męczy nas koszmar, w którym uciekamy z więzienia czy niewoli po drabinie, jest to dobry prognostyk, że uda nam się wyjść z trudnej sytuacji i osiągniemy sukces.
- Jeżeli podczas snu ktoś trzyma dla nas drabinę jest to przesłanie dla śniącego, że tylko dzięki pomocy innych i współpracy z nimi może osiągnąć zamierzony cel.


powrót do sennika

Hasła pokrewne:

Kuchnia

Gotowanie w kuchni oznacza twórczy okres w życiu śniącego, pomieszczenie to jest też symbolem więzi rodzinnych.

Łóżko

Sen o łóżku odnosi się do potrzeby odpoczynku lub spraw uczuciowych.

Meble

Piękne meble we śnie odzwierciedlają dobre samopoczucie śniącego, udane wybory w najbliższych dniach. Brak umeblowania wskazuje natomiast na pustkę emocjonalną, samotność.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to