Dokumenty

Dokumenty są bardzo ważnym elementem życia człowieka, towarzyszą mu bowiem praktycznie od czasów szkolnych. Najpierw jest to legitymacja, potem dowód osobisty, prawo jazdy, paszport czy książeczka wojskowa. Ich symbolika jest związana z poczuciem własnej tożsamości i przynależności społecznej. Tak też można rozumieć sny, w których są one głównym motywem.

W zależności od sytuacji, sen o dokumentach oznacza:
- Zgubienie dokumentów jest odzwierciedleniem lęku przed brakiem akceptacji, niepewności własnej tożsamości. Strata dokumentów może oznaczać dla śniącego, że jest wyobcowany, trudno mu funkcjonować w społeczeństwie. Inne znaczenie tego snu to strapienie, które przydarzy nam się w najbliższym czasie.
- Znalezienie dokumentów we śnie to zapowiedź przypadkowego zysku.
- Nowe dokumenty zwiastują zmiany w naszym życiu – na przykład awans w pracy, przeprowadzkę, zmianę statusu rodzinnego lub społecznego czy nawet narodziny potomka. Warto zwracać w takich przypadkach uwagę na dane wpisywane do nowych dokumentów - czy są one takie same jak w przypadku tych starszych? Jeśli są zaktualizowane, może to być wskazówka do poprawnego odczytania snu.
- Kontrola dokumentów to nieprzyjemny sen, który symbolizuje problemy, podważanie pozycji śniącego w prawdziwym świecie. Trzeba trochę rozejrzeć się w swoim otoczeniu - czy czasem ktoś nie obgaduje nas w towarzystwie znajomych czy współpracowników.


- Otwieranie dokumentów oznacza wygrany proces.
- Zniszczony dowód osobisty czy prawo jazdy zwiastują nadchodzące kłopoty.
- Jeżeli śnimy, że wskutek utraty paszportu, prawa jazdy nie możemy podróżować, to jest to odzwierciedlenie lęku przed utratą kontaktów rodzinnych.
- Czytanie dokumentacji oznacza rozwiązanie zagadki.
- Sen, w którym śniący podpisuje dokumenty sugeruje, by uważać na nieprzewidziane wydatki i niepewne inwestycje.
- Przeglądanie dokumentów uważane jest za przestrogę przed wpakowaniem się w kłopoty.
- Przygotowywanie dokumentów oznacza, że śniący z utęsknieniem czeka na wiadomość lub ogłoszenie decyzji w ważnej sprawie.
- Widok dokumentów urzędowych może ostrzegać śniącego przed kłopotami związanymi z urzędami czy nawet wymiarem sprawiedliwości.
-Spalone dokumenty to zły znak, że przegramy ważną sprawę, coś pójdzie nie po naszej myśli.
- Gdy motywem snu jest akredytacja dziennikarska, sen oznacza, że jesteśmy ciekawi świata, nowych doświadczeń, oraz różnych sensacyjnych wiadomości. Sen może też wskazywać na potrzebę przedstawiania swoich myśli i poglądów szerszemu gronu.


powrót do sennika

Hasła pokrewne:

Banknoty

Sny o banknotach wcale nie zwiastują nadchodzącej pomyślności finansowej. Zdecydowanie częściej oznaczają negatywne zdarzenia i zmuszają do refleksji życiowej.

Gazeta

Sen o gazecie może dostarczyć śniącemu ciekawych wiadomości dotyczących jego życia.

List

List we śnie zapowiada, że wkrótce dostaniemy ważną wiadomość.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to