Długie włosy

Długie, zadbane włosy są ozdobą kobiet. W dawnych czasach były postrzegane jako symbol wolności. Ludzie uważali, że posiadały magiczne moce, dlatego często robiono z nich amulety. Sen dotyczący pięknych, długich włosów symbolizuje siłę oraz wolność, a także dobrobyt. Może być również powiązany z przeżyciami erotycznymi. Szczegółowe znaczenie snu: -Potargane długie włosy wskazują na chaos panujący w naszym życiu. Bądźmy uważni jeśli śnią nam się rozczochrane włosy, ponieważ oznacza to również, że do naszego związku może wkraść się zdrada. - Długie, zaniedbane włosy oznaczają, iż wkrótce w naszym życiu pojawi się smutek. Sen może być związany z żałobą. - Jeśli śnimy, że myjemy swoje długie włosy, to musimy być przygotowani na drobne problemy rodzinne. Czasami sen wskazuje na chęć oczyszczenia się z negatywnych myśli. - Obcinanie włosów przez kogoś wiąże się ze stratami, jakie poniesiemy w przyszłości. - Jeśli śnimy o tym, że jesteśmy fryzjerem oznacza to, iż w niedługim czasie czeka nas dobre życie, mogą spełnić się nasze marzenia, plany. Być może osiągniemy sukces, ale niestety kosztem drugiego człowieka. - Jeśli we śnie wypadają nam włosy jest to ostrzeżenie przed chorobą. - Kręcone włosy mogą być aluzją dotyczącą niemoralnych rozrywek, nieuczciwych interesów czy plotek. - Długie, rude włosy odzwierciedlają ostry, nieokiełznany temperament, natomiast w danych czasach były łączone z grzesznicami. - Jeśli śnimy o długich czarnych włosach oznacza to, że uwagę należy zwrócić na zdrowie. - Włosy siwe mogą obrazować pojawiające się troski, ale są też związane z mądrością i doświadczeniem. - Gdy widzimy kogoś w długich farbowanych włosach, uważajmy na nieszczere intencję ze strony tej osoby.


powrót do sennika

Hasła pokrewne:

Broda

Zarost we śnie jest dla mężczyzny symbolem siły i mądrości, kobiecie wróży natomiast przejęcie na siebie obowiązków kojarzonych z płcią przeciwną.

Brwi

Bujne i mocne zwiastują, że wkrótce będziemy mieli powody do zadowolenia. Rzadkie i wypadające sygnalizują natomiast niepomyślne wydarzenia.

Fryzjer

Sen o fryzjerze symbolizuje zmiany, jakie zachodzą w życiu człowieka. Może być także przestrogą przed ludźmi, którzy za bardzo interesują się cudzym życiem.

Obcinanie włosów

Sen o obciętych włosach zwiastuje pogorszenie zdrowia.

Paznokcie

Zadbane paznokcie oznaczają, że w najbliższej przyszłości będziemy umiejętnie zarządzać swoimi finansami. Brudne, złamane lub krótkie paznokcie zapowiadają natomiast gorszy okres w życiu śniącego.

Siwe włosy

Sen o siwych włosach sygnalizuje, by kierować się w życiu mądrością i doświadczeniem lub zapowiada zmartwienia.

Włosy

Piękne i bujne włosy we śnie odzwierciedlają siły witalne, dobrą kondycję psychofizyczną. Brudne włosy lub nieuczesane wskazują na kłopoty emocjonalne.

Wypadające włosy

Sen o wypadających włosach jest niepomyślnym sygnałem zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Zazwyczaj oznacza chorobę, osłabienie organizmu, pogorszenie sytuacji życiowej. Sen może też ostrzegać przed nieprzemyślanymi osądami oraz pułapkami, które zastawiają na nas wrogowie – inaczej będzie nam „łyso”.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to