Diabeł

Dla wielu osób diabeł jest symbolem grzechu, najgorszym wcieleniem zła, postacią budzącą strach, niepokój i wiele innych negatywnych emocji. Koszmar, w którym widzimy szatana może więc odzwierciedlać mroczne instynkty człowieka, wyparte i nieuświadomione pragnienia lub to czego najbardziej się boi.

Demony kojarzone są z niezwykłą siłą, potrafią na przykład opętać duszę człowieka. Dlatego też koszmar o diable symbolizuje wszystkie treści, które w niekontrolowany sposób zawładnęły duszą śniącego. Demon, jako wszechmocna istota może oznaczać niebezpieczeństwo, a nawet śmierć.

Najpopularniejsze wyobrażenie diabła przedstawia go jako istotę z koźlimi kopytami, rogami, ogonem oraz skrzydłami nietoperza. Warto jednak pamiętać, że demon może pojawić się we śnie pod różną postacią - innego człowieka, węża, kozy, kota, smoka czy potwora.

Inne znaczenie snu:
- Według wielu senników diabeł we śnie jest dobrą wróżbą, która oznacza uniknięcie jakiegoś niebezpieczeństwa.
- Ujrzenie władcy ciemności może być przestrogą, że śniący zaplącze się w jakąś niemiłą sytuacje, jeśli ulegnie pokusie. Diabeł sugeruje, że powinniśmy zmierzać do jasnej strony swojej osobowości.
- Gdy diabeł grozi nam lub nas atakuje, sprawa z pewnością musi być poważna - śniący prawdopodobnie wplątał się w jakąś aferę, wywoła skandal.


- Jeśli śniąca osoba nie boi się szatana we śnie, wtedy jest to odzwierciedlenie silnej woli i charakteru, znak, że pokona wszystkie problemy.
- Rozmowa z szatanem może oznaczać, że otaczają nas fałszywi ludzie. Lucyfer jest przecież przebiegły, sprytny i bezlitosny, dlatego warto czasami spojrzeć z innej perspektywy na naszych znajomych.
- Zaprzyjaźnianie się z szatanem jest ostrzeżeniem przed naiwnością i podatnością na wpływy. Jeśli łatwo nas sprowokować lub namówić do czegoś niezgodnego z naszymi przekonaniami, powinniśmy uważać.
- Gdy w koszmarze idziemy osobę opętaną przez demona, oznacza to, że ktoś potrzebuje naszej pomocy w przywróceniu kontroli nad swoim życiem.


powrót do sennika

Hasła pokrewne:

Czarownica

Czarownica we śnie odzwierciedla strach przed złą, niszczycielską kobietą. Dobra wróżka oznacza, że możemy liczyć na wsparcie naszej opiekunki.

Duch

Duch we śnie odnosi się do spraw lub ludzi z naszej przeszłości.

Magia

Jeżeli we śnie potrafimy czarować, wtedy sen wskazuje na duży potencjał. Widok magika jest natomiast ostrzeżeniem przed nieuczciwymi ludźmi.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to