Dentysta

Dentysta niesłusznie wzbudza u wielu ludzi lęk i niepokój. Jest to związane ze stresem, a nawet bólem jaki przeżywamy podczas wizyt u tego specjalisty. Tymczasem dentystę należy postrzegać jako osobę, która leczy zęby, poprawia ich stan i często przecież przynosi nam ulgę w beznadziejnej sytuacji.

Sen o dentyście sygnalizuje śniącemu, że w końcu musi podjąć się jakiejś interwencji dotyczącej swojego życia. Stomatolog naprawiający nasze uzębienie symbolizuje, że nauczyliśmy się w ostatnim czasie zachowań asertywnych, znacznie ułatwiających życie. Warto to wykorzystać i przełamać swoje obawy odnośnie trudnych decyzji – dentysta jest metaforą, że i tak są one nieuniknione. Zmiana pewnych nawyków, opinii czy myśli sprawi, że śniący będzie czuł się znacznie lepiej.

Wiele osób panicznie boi się jednak wierteł dentystycznych i samego stomatologa. Dla nich wizyta u dentysty podczas snu oznacza niepożądane sytuacje, związane z cierpieniem i smutkiem. Warto bardziej skupić się na problemach, na tym, co w ostatnich czasach sprawia nam najwięcej trudności i postarać się odnaleźć najlepsze rozwiązanie dla danej sytuacji. Zalecana jest także większa wiara w siebie. W pewnych przypadkach dentysta może uosabiać niepokój śniącego, symbolizować osobę, przed którą odczuwa on strach.


Inne znaczenie snu:
- Dentysta pracujący nad naszym uzębieniem symbolizuje bliską osobę, która wesprze nas w trudnym momencie i pomoże w kłopotach.
- Wyrywanie zęba związane jest z ciężką chorobą, a nawet śmiercią. Wyrwanie może także oznaczać poniesienie jakiś materialnych strat.
- Plombowanie zębów przez dentystę sygnalizuje, że należy rozwiązywać problemy, zamiast ich unikać.
- Gdy we śnie dostajemy znieczulenie, sen sugeruje, że próbujemy zagłuszyć gryzące nas problemy.
- Jeśli w trakcie nocnej fantazji śniący wciela się w rolę dentysty oznacza to, że prawdopodobnie ma problemy z zaufaniem do pewnej osoby, gdyż wyczuwa u niej nieuczciwość.


powrót do sennika

Hasła pokrewne:

Choroba

Sen w którym jesteśmy chorzy może być oznaką doskwierających w rzeczywistości problemów zdrowotnych. Zdarza się, że sny „podpowiadają”, co nam dolega, zanim jeszcze uzyskamy diagnozę od lekarza.

Choroba rak

Sen, w którym głównym motywem jest choroba nowotworowa oznacza, że musimy w prawdziwym życiu uważać na groźnego przeciwnika. Być może najsilniejszego, z jakim dotychczas się mierzyliśmy.

Czarownica

Czarownica we śnie odzwierciedla strach przed złą, niszczycielską kobietą. Dobra wróżka oznacza, że możemy liczyć na wsparcie naszej opiekunki.

Dyrektor

Sen o dyrektorze zwiastuje udaną passę w sprawach zawodowych.

Fryzjer

Sen o fryzjerze symbolizuje zmiany, jakie zachodzą w życiu człowieka. Może być także przestrogą przed ludźmi, którzy za bardzo interesują się cudzym życiem.

Ginekolog

Sen o ginekologu wskazuje na problemy w życiu uczuciowym.

Ksiądz

Jeśli ksiądz we śnie jest z nas zadowolony, oznacza to, że postępujemy zgodnie z sumieniem, możemy liczyć na wsparcie bliskich.Zły lub smutny duchowny jest przestrogą przed niemoralnym postępowaniem.

Lekarz

Lekarz we śnie zwiastuje okres uzdrowienia zarówno w aspekcie duchowym, jak i fizycznym.

Lustro

Sen o lustrze sygnalizuje, że powinniśmy zastanowić się nad swoim postępowaniem i podejmowanymi w życiu wyborami.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to