Czarownica

Koszmar, w którym mamy do czynienia z czarownicą na długo zostaje w pamięci. To przecież kobieta kojarzona z czarną magią i siłami nieczystymi, brzydka, podła i złośliwa. Do tego, według chrześcijańskich legend, aby posiadać zdolność czarowania należało zawrzeć pakt z szatanem. Czarownica symbolizuje więc zło, lęk przed nieznanym, jakąś kobietą z naszego otoczenia lub przykrości, które mogą nam się przydarzyć na jawie.

Interpretacja snu nie jest jednak tak jednoznaczna, jak mogłoby się wydawać, gdyż w folklorze znane są też dobre czarownice – mądre staruszki i znachorki zajmujące się białą magią, czyli zaklęciami na korzyść człowieka. Znaczenie snu trzeba oceniać więc z tej perspektywy – złej wiedźmy i życzliwej staruszki. Łatwo rozpoznać, która z nich odwiedzi nas we śnie – pierwsza wzbudzi lęk i strach, druga przyniesie ukojenie i pomoc.

Pojawienie się dobrej czarownicy zwiastuje szczęście w przyszłości, może też być związane z przekazaniem jakiejś rady lub ostrzeżeniem dla śniącego. Warto więc zastanowić się, co czarownica próbuje nam powiedzieć i gdzie czyha na nas zagrożenie. Dobra wróżka oznacza też, że może liczyć na wsparcie bliskiej kobiety, np. babci, mamy, cioci lub przyjaciółki.


Inne znaczenie snu:
- Sen, w którym kobieta jest czarownicą oznacza, że ma ogromny potencjał. Jeśli wykorzysta swoje umiejętności we właściwy sposób, osiągnie wiele sukcesów.
- Dla mężczyzny widok wiedźmy we śnie może obrazować jego lęk przed kobietami i negatywne stosunki z płcią przeciwną. Często jest odbiciem destrukcyjnego wpływu różnych kobiet, na przykład sympatii, byłej dziewczyny, żony, matki, siostry czy szefowej. W tej wyliczance nie można oczywiście pominąć teściowej:)
- Według sennika staropolskiego czarownica symbolizuje zawiść i strapienie.
- Widok czarownicy oznacza, że śniący będzie szukał nietypowych, być może nawet niebezpiecznych rozrywek. Metafora czarownicy, która przecież w bajkach występuje jako zła kusicielka, jest wyraźną przestrogą, że może to się bardzo źle skończyć.
- Jeżeli śnimy, że rozmawiamy z czarownicą, widzimy ją jak leci na miotle czy rzuca czar, to czasami odzwierciedla to naszą marzycielską i oderwaną od rzeczywistości naturę. Jeżeli więc mamy jakiś problem, warto zastanowić się nad naszym charakterem, być może sen to cenna wskazówka.
- Jeśli we śnie czarownica rzuciła na nas zaklęcie, wtedy sen odzwierciedla brak kontroli nad swoim życiem, uleganie manipulacjom innych ludzi.
- Gdy we śnie odwiedzamy czarownicę przepowiadającą przyszłość, wtedy sen odzwierciedla zmartwienie, które dręczy nasze myśli. Optymistyczna wróżba sygnalizuje koniec problemu, natomiast jeśli czarownica przepowiada złe nowiny jest to znak, że należy ze spokojem poczekać na rozwój wypadków i nie ulegać presji i podpowiedziom innych.
- Gdy motywem naszego koszmaru jest płonąca czarownica na stosie, sen oznacza, że ktoś z naszego otoczenia może zostać niesłusznie osądzony.


powrót do sennika

Hasła pokrewne:

Babcia

Sen, którego bohaterem jest babcia, należy interpretować jako przestrogę, dobrą radę lub pocieszenie. W określonych przypadkach może to być odniesienie do stanu zdrowia żyjącej babci.

Bezdomny

Sen o bezdomnym człowieku zapowiada kłopoty finansowe.

Blondynka

Sen o blondynce jest przestrogą przed zdradą ze strony bliskiej nam osoby.  

Brat

Sen o bracie oznacza, że możemy w trudnych chwilach liczyć na wsparcie bliskiej osoby.

Były chłopak

Sen o byłym chłopaku ma podłoże emocjonalne. W zależności od sytuacji, symbolizuje uczucie które nadal płonie, lub takie, które już wygasło.

Cyganie

Cygan we śnie jest ostrzeżeniem przed nieuczciwym i przebiegłym człowiekiem, może jednak wyrażać również tęsknotę za barwnym i beztroskim życiem.  

Dentysta

Dentysta sugeruje śniącemu, że nie powinien więcej odwlekać jakiejś decyzji.

Diabeł

Diabeł we śnie jest ostrzeżeniem przed pokusami i niemoralnym postępowaniem.  

Duch

Duch we śnie odnosi się do spraw lub ludzi z naszej przeszłości.

Dyrektor

Sen o dyrektorze zwiastuje udaną passę w sprawach zawodowych.

Fryzjer

Sen o fryzjerze symbolizuje zmiany, jakie zachodzą w życiu człowieka. Może być także przestrogą przed ludźmi, którzy za bardzo interesują się cudzym życiem.

Ginekolog

Sen o ginekologu wskazuje na problemy w życiu uczuciowym.

Kobieta

Sen o nieznajomej kobiecie dla mężczyzny jest najczęściej wyobrażeniem idealnej partnerki. Dziewczynie natomiast sen zwiastuje rywalizację z inną kobietą.

Kochanek

Sen o kochanku sygnalizuje niezadowolenie z obecnego związku, rutynę. Dla osób samotnych sen odzwierciedla pasję, która negatywnie przekłada się na relacje z innymi ludźmi.

Kolega

Jeśli we śnie widzimy kolegę w dobrym humorze, to czekają nas przyjemne chwile w doborowym towarzystwie. Kompan w złym nastroju oznacza, że zaniedbujemy kontakty z bliskimi ludźmi.

Ksiądz

Jeśli ksiądz we śnie jest z nas zadowolony, oznacza to, że postępujemy zgodnie z sumieniem, możemy liczyć na wsparcie bliskich.Zły lub smutny duchowny jest przestrogą przed niemoralnym postępowaniem.

Lekarz

Lekarz we śnie zwiastuje okres uzdrowienia zarówno w aspekcie duchowym, jak i fizycznym.

Ludzie

Radośni ludzie oznaczają dla śniącego nadejście pomyślnego okresu w życiu, natomiast agresywne osoby wskazują na niebezpiecznych wrogów.

Magia

Jeżeli we śnie potrafimy czarować, wtedy sen wskazuje na duży potencjał. Widok magika jest natomiast ostrzeżeniem przed nieuczciwymi ludźmi.

Mężczyzna

Dla kobiety w związku sen o mężczyźnie jest sygnałem ostrzegawczym przed zdradą spowodowaną pojawieniem się monotonni w jej życiu uczuciowym.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to