Córka

Dla osób mających córkę
Bardzo często sen jest symbolem, który określa relację z potomstwem, w tym przypadku z córką. Sen może oznaczać, iż śniący boryka się z pewnego rodzaju niepewnością, niepokojem spowodowanym przede wszystkim troską o dobro najbliższych.
- Zadowolona córka, która szanuje rodziców we śnie oznacza nie tylko radosne chwile i pociechę z dziecka. Uśmiechnięta córka może być także zapowiedzią, że śniący po wielu trudach i znojach osiągnie harmonię. Wszelkie problemy odejdą w niepamięć i znów będzie mógł cieszyć się życiem.
- Smutna, chora czy umierająca córka we śnie zwiastuje chorobę w rodzinie.
- Rozmowa z córką może oznaczać, iż w najbliższym czasie śniący zostanie postawiony w sytuacji, w której będzie musiał podjąć bardzo ważną decyzję.
- Jeśli podczas snu widzimy przygnębioną córkę oznacza to, że prawdopodobnie w najbliższym czasie czekają nas problemy.
- Krzyk córki we śnie jest ostrzeżeniem przed niebezpieczeństwem.
- Śmierć córki sygnalizuje śniącemu, że zaniedbuje kontakty z własnym dzieckiem.
- Wychudzona córka jest przestrogą, że należy żyć bardziej oszczędnie.
- Sen, w którym nasza córka jest w ciąży zwiastuje dobre nowiny, chyba że jest ona niepełnoletnia. Wtedy sen może raczej wskazywać na skandal obyczajowy w naszej rodzinie.
- Dla kobiet urodzenie córki oznacza, że najbliższy okres będzie obfitował w nowe możliwości.


Dla osób bezdzietnych
- Sny o ciąży i dzieciach są uważane za pozytywny symbol, kojarzony z rozwojem osobistym, nowymi możliwościami, progresem. Jeśli więc podczas snu pojawia się córka, której śniący nie ma, zapowiada to zmiany w naszym życiu. Jest to motyw, który sygnalizuje, że nadszedł odpowiedni moment, aby przestać spoglądać w przeszłość, pozbyć się raz na zawsze starych nawyków i wdrażać nowe pomysły czy idee.

Dla osób spodziewający się dziecka
- Prawie każdy mężczyzna marzy o tym, aby mieć potomka w postaci syna, natomiast kobieta pragnie mieć córkę. W związku z narastającymi pragnieniami mogą zacząć pojawiać się sny dotyczące oczekiwanego potomstwa - zgodnie z sennikami pojawienie się córki oznacza urodzenie dziewczynki.


powrót do sennika

Hasła pokrewne:

Babcia

Sen, którego bohaterem jest babcia, należy interpretować jako przestrogę, dobrą radę lub pocieszenie. W określonych przypadkach może to być odniesienie do stanu zdrowia żyjącej babci.

Brat

Sen o bracie oznacza, że możemy w trudnych chwilach liczyć na wsparcie bliskiej osoby.

Ciąża

Ciąża symbolizuje narodziny nowych pomysłów i idei, twórczy okres w życiu śniącego. Dla osób czekających na potomstwo sen odzwierciedla radości i obawy związane z ciążą czy porodem.

Ciotka

Sen o ciotce może symbolizować rodzinne spotkanie, jest to także głęboki przejaw rozmyślań nad samym sobą.

Dziadek

Sen o dziadku sygnalizuje, że możemy liczyć w życiu na wsparcie bliskich nam osób.

Dziecko

Dzieci są naszą dumą i przyszłością, dlatego pojawienie się tego symbolu we śnie należy odbierać pozytywnie – jako radość, szczęście, spełnienie. Wyjątkiem są sytuacje, które mają wyraźnie negatywny charakter, na przykład koszmar, w którym tracimy, bijemy lub nawet mordujemy dziecko.

Ginekolog

Sen o ginekologu wskazuje na problemy w życiu uczuciowym.

Kuzyn

Sen o kuzynce lub kuzynie oznacza, że ktoś z rodziny złoży nam wizytę lub zaprosi na ważną uroczystość.

Łóżko

Sen o łóżku odnosi się do potrzeby odpoczynku lub spraw uczuciowych.

Mama

Zadowolona i uśmiechnięta mama zwiastuje pomyślne wydarzenia w naszym życiu. Smutna i rozgniewana rodzicielka ostrzega natomiast przed popełnieniem przykrego w skutkach błędu.

Mąż

Sen o miłym, kochającym mężu odzwierciedla udane życie rodzinne, dobre wzajemne relacje. Gdy natomiast we śnie pojawia się przemoc, kłótnia, należy traktować to jak ostrzeżenie.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to