Ciąża

Sen w którym pojawia się ciąża jest znakiem, że przechodzimy metamorfozę i rozwijamy się w dobrym kierunku – ciąża symbolizuje bowiem progres, kreatywność, nowe plany, pomysły i duży potencjał twórczy. Co ciekawe, sen może dotyczyć zarówno dziewczyny, jak i chłopaka. Co jednak z kobietami, które naprawdę są w ciąży? Dlatego już na wstępie warto podzielić interpretacje snu o ciąży na dwie części – dla kobiet ciężarnych i osób, które dzieci się jeszcze nie spodziewają.

- Sennik dla kobiet w ciąży
Jeśli kobieta ma sny związane z ciążą, porodem czy poronieniem, to naturalnie odzwierciedlają one pojawiające się myśli i obawy dotyczące jej obecnego stanu. Dotyczy to szczególnie dziewczyn, dla których będzie to pierwsze dziecko. Lęk przed nieznaną dotąd sytuacją może znajdować swoje ujścia w fantazjach nocnych. Nie należy więc takich snów odbierać zbyt dosłownie, szczególnie tych niepomyślnych.

Zdarza się, że u kobiet w pierwszym trymestrze ciąży podczas snu pojawiają się maleńkie stworzenia, zwierzęta, kwiaty, owoce, a także woda. W drugim trymestrze ciąży sny najczęściej odzwierciedlają lęk o zdrowie syna lub córki, bycie dobrą matką i poradzenie sobie z wychowaniem dziecka. W tym okresie powszechne są także marzenia o narodzinach potomka. W trzecim trymestrze ciąży, gdy ciało zmienia się i rośnie, czasami występują sny o wielorybach, słoniach, dinozaurach i innych wielkich stworzeniach. Podczas 9 miesięcy mogą też zdarzyć się koszmary związane z niewiernością lub śmiercią partnera.

To normalne, że kobiety w ciąży oraz ich partnerzy zastanawiają się nad tym, jaka będzie płeć dziecka. Według senników dziecko widziane na ramieniu mężczyzny zwiastuje urodzenie chłopca, natomiast na ramieniu kobiety dziewczynki. Zdarza się również, że we śnie ludzie zadają nam pytania związane z płcią dziecka, jednak nasze odpowiedzi również trzeba traktować przez pryzmat własnych „życzeń”.


- Sennik dla osób bezdzietnych
Dla osób, które nie spodziewają się dzieci, sen o ciąży jest dość zaskakujący. Należy go jednak interpretować jako metaforę narodzin nowego pomysłu, idei, kierunku w jakim pragniemy podążać. Większość fantazji tego typu oznacza więc progres, kreatywność, okres obfitujący w pomyślne zdarzenia, jednak niektóre należy odbierać jako ostrzeżenie dotyczące naszego życia, w tym poronienie, aborcję czy komplikacje podczas „wyśnionej” ciąży.

Szczegółowe znaczenie snu:
- Jeśli ciąża lub poród przebiega pomyślnie, jest to dobry znak dotyczący interesów, życia osobistego. Najbliższa przyszłość dostarczy nam wielu możliwości, które warto wykorzystać w twórczy sposób.
- Jeżeli stan brzemienności odczuwamy negatywnie, kojarząc je choćby ze słowem „ciężar” , wtedy koszmar senny należy odbierać jako obraz niezadowolenia z życia oraz zapowiedź nadchodzących kłopotów.
- Gdy dziecko rodzi się chore lub płód jest martwy koszmar wiąże się z rozczarowaniem, a także chorobą i żałobą.
- Jeżeli nie planujemy dzieci, a we śnie widzimy siebie jako osobę w stanie błogosławionym, to wówczas jest to symbol strachu przed nowymi obowiązkami.
- Sen, w którym widzimy osobę w stanie błogosławionym, oznacza, że jest nam ona bardzo bliska.
- Gdy we śnie przyglądamy się porodowi oznacza to, że wkrótce wzbogacimy się czyimś kosztem.
- Jeśli poród przyśni się kobiecie niezamężnej, nastolatce, wtedy powinna ona uważać na utratę reputacji, skandal obyczajowy z jej udziałem i odbierać to jako ostrzeżenie przed niemoralnym zachowaniem, popełnieniem jakiegoś głupstwa.
- Jeśli wdowa śni o własnej ciąży lub o porodzie, to zwiastuje jej to prawdziwą rewolucję. Istnieje duża szansa że pozna nowego mężczyznę, które wprowadzi w jej życie wiele ożywienia. Dla kobiet opłakujących swoich mężów może to być sygnał, że trzeba wreszcie otrząsnąć się z bólu i spróbować ułożyć sobie życie na nowo.
- Gdy nasza żona lub partnerka jest we śnie w ciąży, to wkrótce prawdopodobnie zostaniemy tatą.
- Jeśli nasza partnerka jest w ciąży i nosi dziecko innego mężczyzny, oznacza to, że jej plany podążają w całkiem innym kierunku, niż się spodziewaliśmy.
- Gdy wdowiec śni o kobiecie w ciąży, to znak, że może liczyć na wsparcie krewnych i znajomych.
- Aborcja jest wyrazistym sygnałem dla śniącego, że na własne życzenie przestał się rozwijać, realizować nowe cele. Koszmar o aborcji może być spowodowany presją, lękami przed krytyką, desperacją czy jakimiś wewnętrznymi konfliktami.
- Sen o teście ciążowym odzwierciedla gotowość do zmian śniącej osoby. Jeśli wynik jest pozytywny, wtedy oznacza to, że jesteśmy gotowi na nowy etap w naszym życiu, wynik negatywny  sygnalizuje, że powinniśmy jeszcze raz przemyśleć swoje decyzje.
- Pępowina odzwierciedla silne więzi łączące nas z rodzicami. Sen może również sugerować, że należy w końcu się usamodzielnić.
- Gdy podczas porodu matka umiera, wtedy sen oznacza, że powinna ona definitywnie zakończyć jakiś etap w swoim życiu.
- Cięcie cesarskie oznacza, że potrzebujemy pomocy w rozwijaniu swojego pomysłu, zrealizowaniu celu.
- USG we śnie jest potwierdzeniem, że nasze wysiłki wkładane w jakieś zadanie zaprocentują w przyszłości.
- Gdy śniący śni, że jest bezpłodny, wtedy jest to sygnał, że brak mu kreatywności.


powrót do sennika

Hasła pokrewne:

Córka

Uśmiechnięta i zadowolona córka jest dobrą wróżbą na przyszłość zarówno dla rodziców, jak i osób bezdzietnych.  

Dziecko

Dzieci są naszą dumą i przyszłością, dlatego pojawienie się tego symbolu we śnie należy odbierać pozytywnie – jako radość, szczęście, spełnienie. Wyjątkiem są sytuacje, które mają wyraźnie negatywny charakter, na przykład koszmar, w którym tracimy, bijemy lub nawet mordujemy dziecko.

Ginekolog

Sen o ginekologu wskazuje na problemy w życiu uczuciowym.

Łóżko

Sen o łóżku odnosi się do potrzeby odpoczynku lub spraw uczuciowych.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to