Choroba

Sen o chorobie często wyprzedza dolegliwości jakie rzeczywiście doskwierają śniącemu. Czasami nocne mary są w stanie zdiagnozować chorobę, zanim uzyska on jakiekolwiek potwierdzenie od lekarza. Alternatywnie, choroba we śnie może być symbolem jakiegoś strachu i napięcia, których doznajemy w życiu.

Gdy śni nam się, że jesteśmy chorzy, to w pierwszej kolejności powinniśmy pomyśleć o wizycie u lekarza – oczywiście, jeśli obawy są uzasadnione. Zdrowie jest najważniejsze dlatego warto zrobić odpowiednie badania kontrolne, ponieważ dolegliwości z koszmaru mogą zwiastować te w prawdziwym życiu. Choroba może wskazywać też na problemy natury psychicznej i duchowej, dużo zależy od samego motywu snu. Przygotowaliśmy dla Państwa podział dotyczący konkretnych dolegliwości:

- Choroby układu trawiennego są odniesieniem do problemów z zaakceptowaniem zaistniałej sytuacji, odmowę przyjęcia czegoś do świadomości czy niemożność pogodzenia się z rzeczywistością. Wszystko to może wiązać się z jakimiś problemami, a także bezradnością lub strachem.
- Ból głowy potrafi skutecznie zepsuć nastrój, a koszmar związany z tą dolegliwością także nie jest przyjemny. Oznacza bowiem, że w naszym życiu pojawiły się przeszkody i zmartwienia, z którymi nie możemy sobie poradzić, przekraczają one nasze możliwości. Śniący powinien jednak pamiętać, że nie wolno się poddawać, a wtedy z czasem wszystko się poprawi.
- Dolegliwości związane ze wzrokiem wskazują na niemożność dokonania obiektywnej i racjonalnej oceny jakiejś sytuacji z życia śniącego.
- Choroby uszu symbolizują niechęć i lęk przed tym, co słyszymy od innych - czyli ocenianie, krytykowanie czy wydawanie rozkazów.
- Kłopoty sercowe oznaczają niepowodzenie w życiu uczuciowym, tęsknotę za bliską osobą i cierpienia z nią związane.
- Kontuzje nóg umożliwiają lub utrudniają człowiekowi samodzielne poruszanie się i takie znaczenie ma właśnie sen o dolegliwościach związanych z koniczynami. Są znakiem, że śpiący „stoi w miejscu” – brak mu samorealizacji, możliwości rozwoju i poczucia bezpieczeństwa.
- Choroby rąk to symbol zaburzeń w kontaktach z innymi ludźmi, odzwierciedlają też brak sprawności fizycznej i niemożność robienia tego co się pragnie.
- Wszelkie dolegliwości wymagające interwencji chirurga sygnalizują, że powinniśmy „wyciąć” coś z naszego życia. Może to odnosić się zarówno do szkodliwego nałogu jak i „toksycznego” człowieka.
- Infekcje skórne są bardzo bolesne dla człowieka szczególnie w sferze psychicznej. Osoby z trądzikiem czy innymi zapaleniami skóry mają bowiem z ich powodu kompleksy, niską samoocenę i poczucie niższości. Choroby skóry oznaczają więc nieśmiałość, lęk, irytację, brak wiary w siebie oraz tłumienie uczuć.
- AIDS, choroby weneryczne, opryszczka ostrzegają przed ryzykownymi kontaktami seksualnymi.
- Choroba Alzheimera odzwierciedla strach śniącego przed starzeniem się i utratą sprawności psychofizycznej.
- Choroba psychiczna we śnie jest ostrzeżeniem przed zbytnim zamartwianiem się, braniem wszystkiego do siebie.
- Koszmar o nowotworze zapowiada konfrontację z bardzo groźnym przeciwnikiem. Sen może również odzwierciedlać problem, który „zżera” nas od środka.


Inne znaczenia snu:
- Gdy motywem snu jest ozdrowienie lub wypisanie ze szpitala, wtedy jest to zwiastun wszelkiej pomyślności w najbliższym czasie.
- Jeśli śni nam się, że chorujemy, to symbolizuje to pocieszenie oraz podpowiada, by nie ulegać troskom.
- Jeżeli chorujemy we śnie, a nasi krewni i przyjaciele odwiedzają nas, wtedy jest to dobra wróżba, że możemy w prawdziwym życiu także na nich liczyć.
- Odwiedzanie chorych lub zajmowanie się nimi jest bardzo szlachetne. W nagrodę takie sny odzwierciedlają radość i szczęście na jawie.
- Choroba rodziców lub dzieci to traumatyczne przeżycie, więc w senniku sen taki oznacza troskę i smutek, strapienia rodzinne.
- Jeżeli śniący jest chory i śni o dolegliwościach, wtedy wróży mu to szybki powrót do zdrowia.
- W ostatnich czasach wiele mówi się o ptasiej grypie, dlatego niektórym ludziom ta choroba zakaźna śni się po nocach. Koszmar zwiastuje niestety ciężki etap, który pojawi się wkrótce w naszym życiu.
- Przewlekła choroba to odzwierciedlenie wyczerpania i zmęczenia, które niosą za sobą gorszy nastrój i trudności ze skoncentrowaniem się. To przestroga, by więcej czasu poświęcić na odpoczynek i regenerację. Dotyczy to zarówno pracoholików, jak i sportowców.
- Jeśli śniący łapie wirusa we śnie, może to być sygnał ostrzegawczy przed uleganiem negatywnym wpływom innych ludzi.
- Widok doktora sygnalizuje śniącemu, że powinniśmy lepiej zadbać o zdrowie.
- Jeżeli we śnie umawiamy się na wizytę do lekarza, wtedy sen sugeruje, że jesteśmy gotowi na uzdrowienie jakiejś „niezdrowej” sytuacji lub relacji z innym człowiekiem.
- Gdy we śnie dostaliśmy receptę na leki, wtedy sen zwiastuje, że ktoś udzieli nam wsparcia.
- Sen o badaniu zwiastuje, że niedługo ktoś skontroluje i „prześwietli” nasze życie lub sprawy zawodowe.
- Jeśli śniący śni o pobycie w szpitalu psychiatrycznym, to oznacza to, że wkrótce jego cierpliwość zostanie wystawiona na ciężką próbę.


powrót do sennika

Hasła pokrewne:

Choroba rak

Sen, w którym głównym motywem jest choroba nowotworowa oznacza, że musimy w prawdziwym życiu uważać na groźnego przeciwnika. Być może najsilniejszego, z jakim dotychczas się mierzyliśmy.

Dentysta

Dentysta sugeruje śniącemu, że nie powinien więcej odwlekać jakiejś decyzji.

Katastrofa

Katastrofy we śnie jest przestrogą przed sytuacją, która dla śniącego będzie miała poważne konsekwencje.

Koniec świata

Sen o końcu świata odzwierciedla strach śniącego przed jakąś traumatyczną sytuacją.

Kradzież

Kradzież odzwierciedla strach śniącego przed utratą cennych rzeczy lub wyrzuty sumienia.

Lekarz

Lekarz we śnie zwiastuje okres uzdrowienia zarówno w aspekcie duchowym, jak i fizycznym.

Lustro

Sen o lustrze sygnalizuje, że powinniśmy zastanowić się nad swoim postępowaniem i podejmowanymi w życiu wyborami.

Zęby

Zęby są symbolem witalności, siły i zdrowia, dlatego uzębienie w dobrej kondycji należy traktować jako obiecująca wróżbę. Negatywne znaczenie mają natomiast sny o złamanych czy zepsutych zębach.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to