Bielizna

Bielizna symbolizuje najbardziej intymną strefę człowieka. Sen o niej może być związany z bardzo osobistą sprawą, skrywaną przed innymi. Często jest wyrazem emocji względem własnego ciała, a także oznaką wstydu i poczucia winy, tkwiącego w podświadomości.

Gdy przyśni nam się bielizna, warto zastanowić się w pierwszej kolejności, jak się w niej czujemy. Jeśli krępujemy się i wstydzimy, że ktoś nas zobaczy, może to podświadomie oznaczać strach w pokazywaniu prawdziwych uczuć i emocji względem innych. Brak tej niepewności zwiastuje natomiast, że jesteśmy gotowi wyjawić prawdę o sobie. Bielizna jest najintymniejszą częścią ubioru człowieka, nie bez powodu odnosi się również do uczuć, takich jak lęk, wstyd, czy fascynacja.

Senniki w różny sposób interpretują sny z bielizną. Zobaczmy jakie są najczęstsze skojarzenia.
- Gdy śnimy, że mamy na sobie czystą, białą bieliznę, związane jest to z satysfakcją w związku erotycznym, pewnością siebie i radością z życia.
- Kolorowa bielizna może natomiast symbolizować chęć odmiany w miłości i nowych przygód. Warto więc spytać partnera, czy czasem nie śni mu się taka właśnie bielizna:).
- Jeśli natomiast widzimy kogoś we śnie w ładnej bieliźnie, wtedy sen ten zapowiada zbliżenie się do osoby, na której nam zależy, zacieśnienie więzi emocjonalnych czy poznanie o niej prawdy. Takie sny trzeba jednak ewidentnie rozdzielić od fantazji erotycznych, w których występuje osoba w bieliźnie.


- Noszenie czarnej bielizny jest związane z żałobą lub zakończeniem związku miłosnego.
- Postać w brudnej bieliźnie zwiastuje poznanie przykrej prawdy o jakiejś osobie, często kojarzona jest też z biedą lub chorobą.
- Warto wspomnieć o przesądach związanych z nową bielizną, która oznacza dla śniącego szczęśliwą wiadomość.
- Jeśli natomiast komuś się śni pranie majtek czy bokserek, to koniecznie powinien je w tym śnie powiesić i wysuszyć (korzyści i pomyślność), a następnie dokładnie złożyć (szczęście w miłości). Samo pranie bielizny jest też tłumaczone przez niektórych jako wykorzystywanie śniącego.
- Mokra bielizna zapowiada łzy i rozczarowania.
- Jeśli śnimy, że jesteśmy nadzy lub w samej bieliźnie w miejscu publicznym, to sen
ostrzega przed kompromitacją, ujawnieniem wstydliwego sekretu.
- Różowa, koronkowa lub erotyczna bielizna sygnalizuje, że powinniśmy wprowadzić więcej fantazji i odwagi w swoje życie erotyczne .
- Gdy mamy koszmar, w którym ktoś siłą zdejmuje naszą bieliznę, to sen zapowiada, że ktoś będzie chciał nas poniżyć i ośmieszyć.
- Na koniec należy jeszcze zaprezentować alternatywny klucz kolorystyczny: biała bielizna oznacza małżeństwo, czerwona namiętność, a czarna niesprawiedliwe osądy.


powrót do sennika

Hasła pokrewne:

Biustonosz

Biustonosz we śnie odnosi się do naszego życia uczuciowego. Jeśli jest czysty i ładny, sen należy traktować optymistycznie, natomiast podarta, brudna bielizna wskazuje na brak komfortu.  

Bluzka

Bluzka reprezentuje osobowość człowieka, jego wrażliwość. Czysta i schludna bluzka we śnie będzie korzystnym znakiem, w przeciwieństwie do podartego czy brudnego ubrania.

Buty

Buty symbolizują to, jak śniący radzi sobie w codziennym życiu. Wygodne, ładne buty wskazują na umiejętne dostosowanie się do społeczeństwa, ciasne i podarte sygnalizują kłopoty w tym aspekcie.

Czapka

Czapka odzwierciedla aktualne samopoczucie śniącego oraz jego poglądy i pomysły.

Garnitur

Garnitur we śnie kojarzony jest z sukcesem finansowym i zawodowym.

Kapelusz

Kapelusz symbolizuje poglądy, możliwości intelektualne, nowe pomysły.

Kochanek

Sen o kochanku sygnalizuje niezadowolenie z obecnego związku, rutynę. Dla osób samotnych sen odzwierciedla pasję, która negatywnie przekłada się na relacje z innymi ludźmi.

Koszula

Czysta, wyprasowana koszula świadczy o sukcesach i dobrym samopoczuciu śniącego, natomiast brudna lub podarta zwiastuje kłopoty.

Majtki

Sen o majtkach jest ostrzeżeniem przed pokusami i niemoralnym zachowaniem.

Miłość

Sen o miłości do naszego partnera odzwierciedla udany związek, wzajemne zaufanie. Dla osób samotnych sen jest wyrazem tęsknoty za prawdziwym uczuciem.

Sukienka

Śnić o posiadaniu lub o kupywaniu atrakcyjnej nowej sukienki zapowiada szzczęście w sytuacji społęcznej. Śnić, że masz na sobie białą sukienkę sugeruje, że chcesz sięczuć czysta i anielska wobec innych. Jeśli widzisz lub nosisz w swim śnie elegancką sukienkę, to oznacza to, że właściwie kierujesz się swoją intuicją.

Suknia

Piękna suknia odzwierciedla dobre samopoczucie śniącej kobiety, natomiast podarta wskazuje na plotki pod jej adresem lub rozczarowanie w miłości.

Suknia ślubna

Sen o pięknej sukni ślubnej oznacza powodzenie w miłości, natomiast gdy jest zniszczona, sen sygnalizuje problemy w naszym związku. Dla kobiety przygotowującej się do ślubu, sen odzwierciedla niepotrzebne obawy odnośnie zmiany stanu cywilnego.

Sweter

Sweter we śnie oznacza, że potrzebujemy wsparcia i ciepła drugiej osoby.

Ślub

Ślub we śnie najczęściej zwiastuje szczęście w miłości, spełnienie planów, wyzdrowienie.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to