Banknoty

Te niewielkie papierki mają olbrzymią moc, z czego bez wątpienia wszyscy zdajemy sobie sprawę. Wbrew pozorom, sen o pieniądzach wcale nie musi symbolizować jednak bogactwa.

Banknot, który jest stworzony z nietrwałego materiału, łatwo ulega zniszczeniu. To może oznaczać dla śpiącego złudną pewność posiadania jakiejś rzeczy. Do tego dochodzi wiele różnych sytuacji, w których mogą pojawić się banknoty – wiele z nich wcale nie oznacza symptomów „lepszego życia”, wręcz przeciwnie, są negatywnie odbierane przez autorów senników.

Szczegółowe znaczenie snu:
- Posiadanie dużej ilości banknotów oznacza dla śniącego straty finansowe w prawdziwym życiu. Osoba, która miała taki pozornie piękny sen, powinna ostrożnie dokonywać różnych operacji finansowych, takich jak pożyczka, kredyt czy inwestycja w nieruchomość.
- Inwestycja finansowa odzwierciedla rozwój duchowy, osiąganie nowych celów.


- Liczenie banknotów oznacza pomyślne interesy, przemyślane inwestycje.
- Jeśli wrzucamy pieniądze do ognia symbolizuje to nietrafione przedsięwzięcie, w które jesteśmy zamieszani.
- Gdy dostajemy od kogoś gotówkę we śnie, wtedy musimy zastanowić się, która sprawa zajmuje zbyt dużo naszego czasu.
- Rozmienianie banknotów oznacza, że tracimy zainteresowanie bliską nam osobą lub poświęcamy zbyt dużo uwagi drobnostkom zamiast skupić się na jednym, ważnym celu.
- Długi odzwierciedlają obawę śniącego, że skrzętnie skrywany zły postępek zostanie wykryty i przyjdzie mu za niego zapłacić.
- Pożyczanie od kogoś pieniędzy zwiastuje wydatki i kłopoty.
- Bankructwo odzwierciedla zły stan emocjonalny śniącego, brak perspektyw i możliwości.
- Gdy jesteśmy zbyt rozrzutni we śnie, oznacza to, że bezcelowo tracimy energię lub podświadomie lekceważymy czyjeś uczucie.
- Gdy ktoś bliski odmawia nam pożyczki, może to symbolizować, że tej osobie już nie ufamy.
- Jeśli fałszujemy banknoty, jest to związane z naszymi nieuczciwymi zamiarami w stosunku do kogoś. Sen może również sugerować, że wybraliśmy ryzykowną drogę na skróty.
- Jeśli dajemy komuś pieniądze we śnie, to możemy liczyć na przypływ gotówki, na przykład na wyższą pensję czy wygraną na loterii.
-Banknot zagraniczny jest przestrogą przed ryzykownymi interesami, na przykład zawieraniem kredytu w obcej walucie czy transakcją z podejrzanym kontrahentem.


powrót do sennika

Hasła pokrewne:

Biżuteria

Kosztowna biżuteria we śnie zapowiada zyskanie wysokiego statusu społecznego, bogactwo lub podkreśla mocne więzy z bliską osobą.

Bransoletka

Bransoletka we śnie symbolizuje przywiązanie i przyjaźń.

Dokumenty

Dokumenty, w tym dowód osobisty, legitymacja,paszport określają naszą pozycję i tożsamość w społeczeństwie.

Kamienie

Sen o kamieniu jest wskazówką dla śniącego, że w najbliższych dniach będzie musiał wykazać się konsekwencją i twardą postawą. Kamienie szlachetne wskazują natomiast na zaszczyty i bogactwo.

Kolczyki

Kolczyk we śnie sygnalizuje, że jesteśmy obojętni na to, co ktoś próbuje nam przekazać. Często odnosi się także do spraw uczuciowych.

Korale

Piękne korale we śnie zapowiadają powodzenie w miłości i przyjaźni, natomiast zniszczone lub zerwane wskazują na nieporozumienia i rozczarowania.

Kradzież

Kradzież odzwierciedla strach śniącego przed utratą cennych rzeczy lub wyrzuty sumienia.

List

List we śnie zapowiada, że wkrótce dostaniemy ważną wiadomość.

Monety

Jeśli śnimy o zarabianiu monet, oznacza to nadejście dobrej passy finansowej. Gdy motywem snu jest wydawanie monet, przygotujmy się na rzeczywiste straty.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to