Papieros

Czasami w naszych snach pojawia się motyw związany z paleniem papierosów. Zazwyczaj także pojawiają się najróżniejsze emocje – od szczęścia, zadowolenia po nieprzyjemne wrażenia czy obrzydzenia. Ale zanim zaczniemy interpretować sen, to warto zastanowić się nad pewnymi zdarzeniami, sytuacjami oraz kontekstem snu związanego z paleniem papierosów. Może papieros pojawia się w trakcie ważnej czynności, a może palimy papierosy w najmniej odpowiedniej sytuacji?
Symbolika papierosów
Jak już wspomniano, sny o papierosach posiadają wiele znaczeń. Zazwyczaj sen o papierosach może wskazywać na ulotną przyjemność, złudne nadzieje lub na pewne emocje, które wpływają na nasze życie. Może osoba śniąca chce pozbyć się pewnych uczuć lub pragnie przeżyć chwilę niezobowiązującej przyjemności? Co ciekawe, palenie papierosów również oznacza marnowanie energii życiowej, potencjału lub porzucenie ważnego pomysłu. Także papieros we śnie jest ściśle związany z podświadomością osoby śniącej. Bywa, że papieros stanowi ostrzeżenie przed podjęciem zbyt lekkomyślnej decyzji, która negatywnie wpłynie na życie śniącego. Może czas przemyśleć pewną decyzję związaną z interesami?
Warto pamiętać, że palenie papierosów związane jest z nałogiem. Dlatego jeżeli we śnie odrzucamy, rezygnujemy z papierosów, to być może w niedługim czasie pokonamy swoje problemy lub zerwiemy z toksycznymi związkami. A jeżeli we śnie widzimy bliskie osoby palące papierosy, to niestety, ale prawdopodobnie pewne relacje mogą sprawić, że poczujemy się wykorzystywani lub wyczerpani psychicznie. Także widok gasnącego papierosa może oznaczać zerwanie z pewnymi elementami pasożytniczymi lub pokonanie swoich wewnętrznych słabości oraz wad. Może to czas na osobiste zmiany?
Co ciekawe, sen o papierosie jest związany z poczuciem odprężenia, odpoczynku lub potrzeby ucieczki od codziennych problemów. Także sen o paleniu wskazuje na zbytnie przywiązanie do pragmatycznych spraw lub może osoba śniąca żyje w permanentnym stresie. Może to doskonały czas na odpoczynek i spojrzenie na swoje życie z innej perspektywy. Rozkoszowanie się papierosem także wskazuje na odczucie dużej ulgi lub chęć przeżycia czegoś ryzykownego. Co ciekawe, sen o papierosie może również być związany z erotyczną sferą życia. Jeżeli we śnie trzymamy wargami papierosa i osłaniamy go dłonią, to może w świecie rzeczywistym odczuwamy duże pragnienie związane z zaspokojeniem swoich potrzeb seksualnych. Także trzymanie papierosów może wskazywać na przeżycie miłych chwil. Palenie papierosów oznacza zmarnowanie swojej szansy na odmianę swojego życia. A jeżeli we śnie widzimy osobę palącą, to być może w niedługim czasie osiągniemy stabilizację życiową.
A co oznacza sen, w którym częstujemy innych papierosem? Być może osoba śniąca nie ma odwagi, aby wyznać prawdy pewnej osobie. Może wolimy częstować innych złudnymi przyjemnościami, iluzjami szczęścia niż zachować się szczerze wobec innych. Także widok niedopałka wskazuje na zmarnowanie szansy lub obawę przed nieznaną przyszłością. A jeżeli we śnie gasimy niedopałek, to być może w niedługim czasie zakończymy pewną relację, która od dłuższego czasu staje się źródłem cierpienia. Także widok gaszenia niedopałku wskazuje na pokonanie osobistych słabości, lęków czy wad. Może to czas na zmianę swojego życia?


powrót do sennika

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to