Kradzież

Kradzież w marzeniu sennym może posiadać różne znaczenie. Jeżeli w marzeniu sennym zostaliśmy okradzeni, to być może w świecie rzeczywistym czekają na nas liczne transakcje, które przyniosą duże zyski. Warto pamiętać, że w interpretacji snu pomaga kontekst sytuacji, w którym pojawia się symbol kradzieży. Czasami kradzież może wskazywać na zbyt małą ilość uwagi poświęcanej wobec bliskich osób. Zazwyczaj kradzież może wskazywać na kradzież czasu lub utratę bliskich relacji w gronie rodzinnym. Warto wiedzieć, że kradzież może także odnosić się do zagrożenia poczucia rzeczywistości, zwłaszcza, że w tym przypadku symbol kradzieży związany jest z koszmarem nocnym.
Kradzież a zyski
Jeżeli we śnie pojawia się motyw kradzieży, to być może w świecie rzeczywistym niedługo pojawi się szansa na szybki zarobek oraz łatwy zysk, ale niestety, nie zostanie osiągnięty uczciwą drogą. W tym przypadku, należy zastanowić się nad swoimi wartościami moralnymi. Również jeżeli we śnie zostaliśmy oskarżeni o kradzież, to możemy liczyć na poprawę losu. W tej sytuacji, jeżeli zostaliśmy oskarżeni o kradzież, to pewna ważna sprawa ułoży się według naszej myśli. Ale jeśli w marzeniu sennym, to my oskarżyliśmy kogoś o kradzież, to niestety, ale zbyt szybko oceniamy innych. Może warto zastanowić się na temat swojego zachowania wobec otoczenia?
Jeżeli we śnie odkryliśmy kradzież, to możemy spodziewać się odzyskania cennej zguby. Często odkrycie kradzieży może wskazywać na znaczenie typowo symboliczne. W tym przypadku, odkrycie kradzieży oznacza poprawę relacji z najbliższymi osobami lub poświęcenie swojego czasu wolnego dla najbliższych. Odkrycie kradzieży może również stanowić wskazówkę, aby większą uwagę zwrócić na swoje otoczenie.
Kradzież a stosunek do innych
Jeżeli we śnie okradamy kogoś, to być może wobec pewnej osoby okazujemy brak szacunku i sympatii. W tej sytuacji, sen o okradaniu wskazuje na wyrządzeniu krzywdy lub przyczynieniu się do poniesienia przez tę osobę dotkliwej porażki. Czasami okradanie drugiej osoby oznacza przyczynienie się do pogorszenia jej relacji z bliskimi lub wykorzystaniem jej do osiągnięcia swoich celów.
A jeżeli to osoba śniąca jest w marzeniu sennym okradana, to być może odczuwa głęboki żal za straconą okazją lub źle podjętą decyzją. Może osoba śniąca zmarnowała szansę daną od losu lub czuje się wykorzystana przez otoczenia. Często sen o kradzieży może stanowić przestrogę przed wrogami lub fałszywymi przyjaciółmi. Zazwyczaj motyw kradzieży pojawia się w snach osób, które mogą wskazywać na wykorzystanie uczuć osoby śniącej lub w sensie dosłownym – do utraty zaufania lub zerwania głębszych relacji. Zostaniemy okradzeni z własnego szacunku do swojej osoby lub utracimy wiarę w szczerość bliskich osób.
Co ciekawe, kradzież może także wskazywać na odbicie sytuacji, która miała miejsce w świecie rzeczywistym. W tym przypadku, może doszło do kradzieży lub dojdzie do utraty cennych przedmiotów. I jeżeli śnimy o kradzieży, to niedługo może padniemy ofiarą rzeczywistej kradzieży.


powrót do sennika

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to