Klucz

Według Leksykonu Marzeń Sennych, klucz we śnie jest symbolem erotycznym, który oznacza dojście do sfery intymnej oraz seksualnej. Widok klucza wskazuje na tajemnicę, którą chcemy utrzymać za wszelką cenę, zaś zgubienie tego przedmiotu staje się przestrogą przed porzuceniem sprawy, której nie zdołaliśmy wyjaśnić. Może uciekamy od pewnych problemów, które są znaczące w rozwiązaniu naszych kłopotów?
Jednak jeżeli znaleźliśmy zgubiony klucz, to warto zastanowić się nad własnym zachowaniem. Może nasze działania dążą do pokrzyżowania własnych planów, a pewna niezręczność przyczyni się do poniesienia porażki. Także jeżeli we śnie nie odnaleźliśmy klucza, to być może ktoś zepsuje nasz plan i przekreśli nasze potajemne zamiary. A znalezienie cudzego klucza zwiastuje odkrycie cudzej tajemnicy. To klucz, który otwiera kolejne drzwi i cóż, może przyczynić się do odnalezienia szczęścia lub wręcz przeciwnie, nieszczęścia.
Według Sennika Victorii Birgis, znalezienie kluczy jest manifestacją zwycięstw, które przyniosą więcej szkód niż pożytku. Zgubienie kluczy staje się przestrogą przed sporami i zachęca do pogodzenia się z bliskimi osobami. Noszenie kluczy przypomina o rozsądku i rozmyślnym działaniu. Nie warto podejmować ważnych decyzji pod wpływem chwili. Otwieranie drzwi kluczami symbolizuje nadmiernie aspiracje oraz stawianie sobie za wysoko poprzeczki. To także ostrzeżenie przed nieszczęśliwymi zbiegami okoliczności.
Według Sennika autorstwa Pawła Zaremby, znalezienie pęku kluczy symbolizuje udzielenie pomocy potrzebującym, zaś szukanie kluczy jest przestrogą przed lenistwem. Warto przyłożyć się do pracy, ponieważ może ominąć nas awans lub podwyżka. Otwieranie kluczami bramy lub drzwi symbolizuje zauroczenie, które może przerodzić się w głębsze uczucie. To klucze do czyjegoś serca, które może zostać przy nas na dłużej.
Także złamany klucz jest złą wróżbą, dotyczącą niepomyślnego okresu w życiu. Również podarowanie komuś klucza do domu staje się przestrogą przed nieodpowiednim postępowaniem i utratą dobrej opinii. Ale jeżeli to my otrzymamy klucz, to być może za bardzo ufamy innym. Noszenie kluczy przy sobie jest znakiem oszczędności, które niestety, ale mogą przerodzić się w skąpstwo. Otwieranie kluczem może także oznaczać utratę zaufania, zaś zamykanie – szczęśliwe małżeństwo. Podglądanie przez dziurkę od klucza także jest złą wróżbą, zwiastującą liczne kłótnie oraz problemy biznesowe. A pęk kluczy zachęca do podjęcia szybkich decyzji.


powrót do sennika

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to