Jezioro

Jezioro we śnie posiada znaczenie symboliczne. To woda, która tworzy jezioro pomaga w interpretacji marzenia sennego. Jezioro odnosi się do naszej podświadomości i cóż, oznacza, że w naszym życiu istnieją pewne pierwiastki żeńskie. Także jezioro symbolizuje mądrość oraz świat zmarłych. To od wieków jezioro uznawane było za miejsce zamieszkania dusz, potworów lub różnych demonów. Jezioro nieraz wzbudzało strach, lęk, ciekawość lub pobudzało fantazję. A co kryje się na dnie jeziora?
Zazwyczaj widok jeziora we śnie zwiastuje poprawę losu, zaś należy wiedzieć, że tafla jeziora odbija naszą przyszłość, tak więc warto zapamiętać jak największą ilość szczegółów związanych z symbolem jeziora.
Według Leksykonu Marzeń Sennych, jezioro jest zapowiedzią nowych decyzji oraz zmian w życiu. Jeżeli we śnie patrzymy na jezioro, to możemy spodziewać się spotkania człowieka, którego natura bywa zwodnicza. Jeżeli zaś to my kąpiemy się w jeziorze lub żeglujemy po jego tafli, to być może powyższe określenie dotyczy naszej osobowości. Przejażdżka po jeziorze oznacza szczęście, zaś widok portu zwiastuje spokojną przyszłość. Nie musisz zamartwiać się swój los, ponieważ zawsze znajdziesz schronienie w swoim bezpiecznym porcie. Jednak sztorm nad jeziorem staje się przestrogą przed nadchodzącym nieszczęściem i chwilami smutku.
Według Sennika Victorii Borgis, jezioro jest ostrzeżeniem przed negatywnym oddziaływaniem pewnych nieprzemyślanych słów. Warto zastanowić się nad własnymi wypowiedziami, ponieważ nieraz mogą zostać one źle zinterpretowane przez otoczenie. Widok wzburzonego jeziora oznacza huśtawkę życiową, szczególnie emocjonalną. Nie zawsze tafla jeziora jest spokojna, czasami spokój może zmącić niejeden sztorm. Łowienie ryb w jeziorze wskazuje na zaufanie współpracownikom, które buduje mocny fundament przyszłości. Warto zaufać innym, ponieważ to zaufanie pomaga nieraz oczyścić atmosferę.
Według innego sennika wzburzone jezioro oznacza konflikt z bliską osobą oraz liczne nieporozumienia rodzinne. Żeglowanie po jeziorze wskazuje na stabilizację i oczyszczenie ważnych spraw. Łapanie i łowienie ryb odnosi się do potrzeby poszukiwania porozumienia z partnerem. To nawiązywanie głębszych relacji z drugim człowiekiem. Również widok stworzeń zamieszkujących odmęty jeziora stają się przestrogą przed licznymi porażkami, które zmącą przyszłość. Warto zachować czujność i unikać wszelkich ryzykownych sytuacji oraz niepewnych propozycji.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to