Ciąża

Motyw ciąży pojawiający się w marzeniach sennych posiada wiele interpretacji. Leksykon Marzeń Sennych zaleca zwrócenie uwagi na płeć osoby śniącej. Według tej pozycji, jeżeli kobieta śni o ciąży, to być może oczekuje dużych zmian w swoim życiu. Podświadomie dąży do zakończenia pewnego etapu i rozpoczęcie kolejnego okresu w swoim życiu. Ciąża zazwyczaj oznacza nowy, często dojrzalszy etap życia, który jest związany z dużym przeobrażeniem świata wewnętrznego. Ale jeżeli to mężczyzna śni o kimś, kto znajduje się w ciąży, to prawdopodobnie przenosi swoje plany na inny obiekt. To w nim drzemią wielkie pomysły, ale może z obawy przed ich osobistą realizacją, marzy o tym, aby to inna osoba wprowadziła w życie jego zamierzenia.
Również ciąża oznacza spełnienie życzeń, często tych ukrytych w naszej podświadomości. Ciąża to czas, w którym rodzi się i kształtuje nowe życie. I podobnie jest z naszymi planami, marzeniami, pragnieniami. Wewnątrz naszej duszy pojawiła się chęć do zmian, wielkie marzenie lub pragnienia, związane z dalszym rozwojem. Ale znaczące zmiany wymagają czasu, tak więc symboliczna ciąża, jest etapem, w którym dojrzewamy do realizacji potrzeb czy pragnień. Ale gdy we śnie widzimy inne osoby, będące w ciąży, to możemy oczekiwać dużych zysków materialnych. Nasz domowy budżet zostanie podreperowany, zaś wszelkie interesy zakończą się wyjątkowo pomyślnie.
Co oznacza sen, w którym pojawia się motyw zagrożonej ciąży? Zazwyczaj stan zagrożenia oznacza pewne problemy, z którymi nie potrafimy sobie poradzić. Potrzebujemy wyjątkowego wsparcia oraz pomocy ze strony najbliższych. Zagrożona ciąża może wskazywać na kłopoty z realizacją ukrytych pragnień, marzeń lub potrzeb. Nasze plany mogą się nie powieść i odczuwamy duży dyskomfort z powodu odczuwanego zagrożenia. Obawiamy się o własną przyszłość, ale dzięki pomocy ze strony bliskich, szybko powrócimy do zdrowia, szczególnie duchowego.
Czasami kobiety śnią o ciąży, zakończonej porodem określonego zwierzęcia. Co ciekawe, gdy w śnie pojawi się na świecie orzeł, stanowi to zapowiedź dziecka, które może osiągnąć wiele. Ale jeżeli, kobieta urodzi rybę, musi zwrócić bardzo dużą uwagę na zdrowie przyszłego potomka.
Według Sennika Pawła Zaremby, bycie w ciąży to zwiastun duchowego odrodzenia i wewnętrznej przemiany. To koniec pewnego etapu w życiu i początek nowej drogi. Co ważne, ta zmiana jest bardzo potrzebna w dalszym funkcjonowaniu, zaś gdy widzimy u kogoś ciążę, to możemy spodziewać się dobrych nowin, które odmienią nasz los.


powrót do sennika

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to