Ciasto

Ciasto we śnie zazwyczaj kojarzy się z miłymi sytuacjami. To zapowiedź odwiedzin gości, którzy wniosą wiele radości oraz szczęścia. Ciasto staje się poczęstunkiem dla ważnych osób i zwiastunem wyjątkowo sympatycznych chwil.
Ważne są także czynności związane z ciastem. Według Sennika Victorii Birgis, wyrabianie lub pieczenie ciasta może wskazywać na trudne chwile, szczególnie konflikty. Osoba śniąca będzie uczestniczyła w licznych sporach, ale musi zachować rozsądek, szczególnie w trakcie wymiany argumentów. Mądre osoby poszukują rozwiązań, kontrolując swoje słowa. A często to nieprzemyślane słowa mogą stać się dodatkowym źródłem bólu.
Mieszanie ciasta zwiastuje sukcesy oraz duże zyski. Bierzemy los w swoje ręce i to my nadajemy odpowiednią formę oraz kształt. Znamy przepis i wiemy, że odpowiednie mieszanie ciasta sprawi, że proces pieczenia zakończy się sukcesem. Również pieczenie ciasta symbolizuje szczęśliwe wiadomości. A jeżeli ciasto wyrosło tak, że wylewa się z formy, to być może spotka nas ogromne szczęście w miłości. Otrzymamy dużą dawkę uczuć, które sprawią, że odzyskamy poczucie bezpieczeństwa. A ciepły zapach ciasta otuli nasze serca, głodne słodkiego smaku miłości.
Także spożywanie ciasta wskazuje na duże zyski, ale gdy tylko ugryziemy kawałek ciasta, a resztę wyrzucimy, to możemy spodziewać się sprzeczek lub drobnych konfliktów, szczególnie z bliskimi osobami. A co oznacza sen, w którym to my kupujemy ciasto? Być może kupowanie gotowe ciasta jest projekcją pewnych niewłaściwych postaw, związanych z poszukiwaniem skrótów na swojej drodze życiowej lub uciekanie od wysiłku. Wolimy kupić ciasto, niż poświęcić siły na stworzenie własnego, które być może jest o wiele smaczniejsze od gotowego ciasta.
A co symbolizują ciastka w marzeniach sennych? Według wspomnianego już Sennika Victorii Birgis, ciastka stają się zapowiedzią miłego zaproszenia, które nie powinniśmy odrzucić. To czas na spotkanie w sympatycznym gronie, które pozwoli na odpoczynek od codziennych problemów. Według Leksykonu Marzeń Sennych, interpretacja snu, w którym pojawia się ciasto zależy od płci osoby śniącej. Jeżeli to mężczyzna widzi ciasto, to może spodziewać się wizyty kobiety, zaś jeżeli to kobieta śni o cieście, to być może odwiedzi ją mężczyzna, bliski jej sercu.
Ciastka zazwyczaj oznaczają zmysłową przyjemność lub szczęśliwy okres w interesach. Słodkie ciasta stają się źródłem satysfakcji oraz pewnych chwil zapomnienia. To one kuszą swoim zapachem, wyglądem oraz smakiem. Dlatego ciastka często oznaczają sukces zawodowy lub miłe chwilę spędzone w towarzystwie wybranki/wybranka serca. Jednak niesmaczne, gorzkie ciastka mogą stanowić przestrogę przed nieuczciwymi znajomymi. Należy zwrócić uwagę na grono przyjaciół, ponieważ być może znajduje się w nim osoba, która pod płaszczem miłych słów i kuszących słów, chowa gorzki żal lub nieszczere intencje. Jednak jeżeli we śnie odmawiamy sobie spróbowania ciastek, to najprawdopodobniej wskazuje to na zbyt niskie poczucie własnej wartości. Nie czujemy się godni spróbowania „słodkich ciastek” i uciekamy od zaspokojenia swoich potrzeb. Również, gdy w śnie ktoś odmawia nam ciastek, to być może napotkamy wiele problemów z osiągnięciem celu.
Także ważny jest sen, w którym to inni zabierają nam nasze ciastka. W tym przypadku, to zahamowane pragnienia ukazują się pod symboliką ciastek. To wewnętrzna rywalizacja między pierwotnymi pragnieniami a społecznymi zasadami. Mamy ciastka, rozkoszujemy się nimi, lecz to inni zabierają nam tę przyjemność.


powrót do sennika

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to