Choroba

Choroba we śnie stanowi źródło licznych niepokojów. Co symbolizuje choroba w marzeniach sennych i czy zazwyczaj posiada negatywną interpretację? Choroba związana jest z cierpieniem, zarówno fizjologicznym jak i duchowym. To również projekcja zaburzonej równowagi wewnętrznej, która może objawić się we śnią osoby śniącej. Może warto zastanowić się nad własnymi emocjami, które mogą przyczynić się do „choroby duszy”. A sprzeczności wewnętrzne prowadzą do rozdarcia duchowego, które sprawia, że tracimy zdrowie, szczególnie te psychiczne.
Według senników, na przykład Sennika Egipskiego, choroba wskazuje na bogactwo i poprawę materialną, ale która została zdobyta w sposób nieuczciwy. Choć zaznajemy szczęścia w sferze finansowej, to jednak w naszej duszy, szczególnie w sferze moralnej, pojawiła się choroba, która pobudza sumienie danej osoby. Z Sennika Victorii Birgis wynika, że profity oraz zyski nie staną się trwałym nabytkiem. Ale gdy w śnie chorujemy i wracamy do zdrowia, to być może należy skoncentrować swoją uwagę na świecie zewnętrznym, szczególnie na sferze rodzinnej. Zazwyczaj sytuacja ta pojawia się w marzeniach sennych osób, które wciąż szukają w sobie najróżniejszych chorób.
Ważny jest kontekst sytuacji. Gdy w śnie zapadamy na chorobę, to możemy spodziewać się licznych konfliktów oraz rodzinnych waśni. Ale jeżeli, to osoba chora zaczyna śnić o chorobie, zwłaszcza własnej, to być może zwiastuje to szybki powrót do zdrowia. W tym przypadku, to stan zdrowia pomaga w interpretacji snu. Również przebyta choroba wskazuje na trwałe zdrowie, które zostało wzmocnione po przebytych cierpieniach. Szczególną uwagę należy zwrócić na sen, w którym pojawia się przewlekła choroba. Często sen ten staje się projekcją wołania o pomoc naszego organizmu. Ciało i dusza są zmęczone licznymi problemami i potrzebują odpoczynku od wszelkich sporów. Nie dostrzegasz możliwości zmian w swoim życiu i nie widzisz nowych perspektyw. Aby wzmocnić swoje siły przed kolejnym etapem w życiu należy odpocząć i szukać wyciszenia od chaosu zdarzeń. Zaburzona równowaga wewnętrzna wpływa na rzeczywistość, tak więc warto poddać swoje emocje głębokiej analizie.
Często to część ciała, która dotyka choroba pomaga w interpretacji snu. To wskazówka, dotycząca zaburzonego funkcjonowania pewnych elementów, które mają również wymiar mentalny oraz duchowy. Na przykład choroba oczu symbolizuje niewłaściwą ocenę swojej sytuacji i bywa, że zaburzony wzrok nie dostrzega nowych możliwości. Choroba uszu może wskazywać na nadmierne przejmowanie się opinią innych osób, szczególnie krytycznymi uwagami. Nie potrafimy skupić się na budowaniu własnej wartości, ale nasza wiara we własne siły uzależniona jest od opinii otoczenia. Również choroba skóry może stać się projekcją zbyt niskiego poczucia własnej wartości. Skóra może być pokryta plamami, wypryskami lub bliznami, które sprawiają, że czujemy się gorsi od innych.
Jeżeli we śnie zaczyna chorować nam serce, to warto zwrócić uwagę na wewnętrzne konflikty, związane ze sferą emocjonalną. Może niedługo zakończy się dotychczasowy związek lub cierpmy z braku miłości? Chore ręce wskazują na problemy z nawiązywaniem trwałych relacji. Taka osoba boryka się z problemami, dotykającymi aspektów społecznych. Także choroba nóg może stać się projekcją braku stabilizacji i zachwianego poczucia bezpieczeństwa. Nie potrafimy stać prosto i zmierzać własną drogą do celu. Odczuwamy ból, który sprawia, że stoimy lub leżymy w miejscu. Również choroba nowotworowa odnosi się do lęku przed zawodnością organizmu. To strach przed długotrwałym cierpieniem oraz licznymi problemami. Potrzebujemy pomocy ze strony bliskich, bez której nie uleczymy naszej choroby.


powrót do sennika

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to