Horoskop rzymski

Znaki zodiaku wg horoskopu rzymskiego stanowią owoce drzew i krzewów. Podstawą jest określenie dnia tygodnia urodzenia danej osoby za wyjątkiem 4 dni w roku bez względu na dzień tygodnia. Szczegóły poniżej.

Brzoskwinia

Urodzeni: poniedziałek

Poniedziałek jest pierwszym dniem tygodnia, co można w pewien sposób odnieść do ludzi urodzonych właśnie w ten dzień: wszędzie muszą być pierwsi. Mają niezaspokojoną żądzę, by liderować we wszystkich konkurencjach i aspektach życia, zdecydowanie wyróżniają ich cechy przywódcze. Wola walki plus odwaga czynią z zodiakalnej Brzoskwini człowieka sukcesu, jeśli tylko będzie regularnie nad sobą pracować.

Na osoby urodzone pod tym znakiem czyhają też niebezpieczeństwa, związane z ich skłonnościami do ryzyka i chęcią popisywania się. Zwłaszcza branie spraw ponad siły może przyczynić się do porażki, wokół nigdy nie zabraknie ludzi, którzy chętnie wyręczą się Brzoskwinią. Planetą opiekuńczą Brzoskwini jest Słońce. 

Jabłko

Urodzeni: wtorek

Zodiakalne Jabłko jest postrzegane jako osoba towarzyska i miła. Warto mieć człowieka urodzonego pod tym znakiem za przyjaciela, gdyż zawsze pomoże i służy dobrą radą. Do tego jest uważany za duszę towarzystwa i wspaniałego gospodarza. Wie nie tylko jak rozbawić znajomych, ale i przyrządzić świetną kolację. Życie upływa mu więc w przyjaznej atmosferze, nie narzeka na złe samopoczucie czy samotność. Musi tylko pamiętać o swojej największej wadzie, którą bezdyskusyjnie jest roztargnienie. Przez lekkomyślność może mieć czasami prawdziwe kłopoty.  

Mandarynka

Urodzeni: środa

Mandarynka, czyli osoba urodzona w środę, to według horoskopu rzymskiego osoba poważna, zrównoważona i stateczna. Cierpliwość jest jej największą zaletą, choć zdarza się, że przeszkadza jej równocześnie podejmować szybkie reakcje. Zodiakalna Mandarynka każdą decyzję musi dokładnie przemyśleć, niczym wytrawny szachista, przeanalizować kilka ruchów do przodu. Dewiza "śpiesz się powoli" ma jednak swoją ciemną stronę, kiedy trzeba szybko podjąć ważną decyzję. Mandarynka żałuje potem, że wprowadzone rozwiązania nie przyniosły zamierzonego rezultatu, niestety tak zwany odpowiedni czas i miejsce zostały przegapione. Porada na przyszłość jest więc dla zodiakalnej Mandarynki oczywista: więcej odwagi! 

Gruszka

Urodzeni: czwartek

Osoby spod znaku Gruszki można scharakteryzować jako rozmarzonych bohaterów. Ich najlepsze cechy to przebojowość, poczucie odpowiedzialności za cały świat, fantazja i idealizm. Zawsze postępują sprawiedliwie i honorowo, brzydzą się oszustwem, kłamstwem czy przemocą. Mają wiele planów i początkowo także zapału do ich realizowania. Często przeliczają się jednak w swoich ocenach i siłach, dlatego dopada je zniechęcenie i gniew. Brak wytrwałości to ich największa wada.

Oliwka

Urodzeni: piątek

Urodzeni w piątek mają swojego odpowiednika w horoskopie rzymskim w postaci Oliwki. Najprostsza charakterystyka takiej postaci to obowiązkowość i solidność, jej życiową maksymą jest „co masz zrobić jutro, zrób zaraz”. Wszystkie zadania traktuje więc poważnie i zanim ich nie skończy, nie pozwoli sobie na odpoczynek lub przyjemności. To oczywiście w wielu przypadkach przynosi jej korzyści, ale czasem również prowadzi do porażek.  Skłonność do perfekcji i precyzji zbyt często gubi zodiakalną Oliwkę, która nawet w drobnostki wkłada maksymalne pokłady perfekcjonizmu.

Pigwa

Urodzeni: sobota

Zodiakalną Pigwę, czyli osobę urodzoną w sobotę, wyróżnia odwaga, prawość i dobroć. Często sprawia nawet ona wrażenie nieśmiałej, ale to tylko pozory. Tak naprawdę niełatwo ją poskromić i usidlić, a wobec wrogów potrafi być bezlitosna. Nie lubi, jak ktoś jej narzuca własne zdanie, nawet rady przyjaciół mogą ją wyprowadzić z równowagi…

Ananas

Urodzeni: niedziela

Najważniejszą cechą zodiakalnego Ananasa jest pewność siebie i przebojowość. Człowiek urodzony w niedzielę idzie przez życie niczym burza – żadna przeszkoda nie jest mu straszna, pokona każdą przeciwność losu. Ma bardzo cenny dar wychodzenia obronną ręką nawet z najtrudniejszych sytuacji życiowych. Ananasowi pomaga w tym duża pogoda ducha i optymizm, przez to jest też bardzo lubiany przez otoczenie. Osobę urodzoną pod znakiem Ananasa wyróżnia też ciekawość życia i chęć doznawania nowych przygód i emocji. Wśród zodiakalnych Ananasów jest wielu wybitnych pisarzy i myślicieli.

Orzech

Urodzeni: 15.03, 15.05, 15.07

Osobę urodzoną pod tym znakiem najlepiej opisałby wykres z ogromną sinusoidą – jego nastrój co rusz waha się bowiem między przesadną euforią a bezgraniczną depresją. Zmienność charakteru i ciągłe balansowanie pomiędzy rożnymi stanami emocjonalnymi sprawia, że zodiakalny Orzech często nie jest rozumiany nawet przez rodzinę i przyjaciół. Zbyt intensywne pokazywanie swoich uczuć jest źle odbierane przez otoczenie, podobnie jak przesadne milczenie. Orzech to typowy indywidualista, którego celem jest wyzbycie się przeciętności. Trudny charakter często jednak to uniemożliwia.

Agrest

Urodzeni: 13.10

Zodiakalny Agrest to typowy domator, który najlepiej czuje się w zaciszu swoich czterech ścian. Z tego powodu uchodzi za samotnika, rzadko bierze udział w spotkaniach towarzyskich czy wyjazdach ze znajomymi. Nie oznacza to, że nie ma przyjaciół – jest ich po prostu niewielu. Są to jednak przyjaźnie na całe życie, które nie rozpadają się przy byle okazji. Bardzo ceni sobie stabilizację i wszelkie rozstania są dla niego bardzo bolesne. Agrest należy do ludzi kulturalnych, o dużej wiedzy, jednak nie zawsze umie ją we właściwy sposób spożytkować. 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to