Horoskop marokański

Znaki zodiaku horoskopu markoańskiego

Nogi

Urodzeni: 18.01 - 20.03

Zodiakalne Nogi to osoby, które zaskakują otoczenie swoim zmiennym charakterem. Być może ma na to wpływ los, który co rusz dostarcza im nowych przygód i problemów. Wielu spraw nie potrafią więc doprowadzić do końca, jednak nie zawsze ze swojej winy. Choć trzeba przyznać, że często zbyt słabo się angażują i tylko prześlizgują po niektórych kwestiach do załatwienia.

Bardzo pozytywną cechą Nóg jest niewtrącanie się w cudze sprawy oraz nieabsorbowanie innych swoimi zmartwieniami. Osoby urodzone pod tym znakiem wyznają zasadę, że każdy powinien pilnować przede wszystkim swojego nosa. Są świetnymi dyplomatami, dzięki czemu potrafią wybrnąć z wielu trudnych sytuacji.

Niczym prawdziwe nogi człowieka, urodzeni w okresie 18 stycznia - 20 marca nie znoszą stać w miejscu i zatrzymywać się gdzieś na dłużej. Zawsze są gotowi do marszu, nie zapuszczają korzeni w jednym miejscu.

Ludzie spod znaku Nóg nie są specjalnie chorowici, ale mogą doskwierać im bóle kręgosłupa i kłopoty z podwyższonym ciśnieniem oraz zębami.

Gardło

Urodzeni: 21.03 - 07.05

Osoby spod znaku Gardła charakteryzują się silnym i niezależnym charakterem. Niezłomna postawa życiowa predysponuje ich do osiągania wielkich sukcesów, jeżeli oczywiście ciężką pracą podeprą swój ogromny potencjał. Hardość ducha pozwala im walczyć z przeciwnościami, niepowodzenia nie robią na nich większego wrażenia. Z energią pokonują nie tylko wszelkie trudności, ale są pełne zapału w odkrywaniu świata. Wszystko chciałyby zobaczyć, poznać czy dotknąć.

Nie należą do ludzi, którzy zbytnio się nad sobą rozczulają, tym bardziej nie robią tego nad losem innych, dla których bywają najczęściej szorstcy. W emocjach zdarza im się nawet popadać w gniew. Zodiakalne Gardła powinny jednak unikać zbytniego poddenerwowania ze względu na groźbę zawału.

Osoby spod tego znaku są terminowe i zawsze dotrzymują słowa. Można więc na nich polegać, zarówno w ważnych sprawach, jak i nieco mniejszej wagi.

Żołądek

Urodzeni: 08.05 - 02.07

Według horoskopu marokańskiego człowiek Żołądek jest wszechstronnie uzdolniony, ale często zawodzi go słaba psychika. Łatwo załamuje się niepowodzeniami i popada w pesymizm, co gorsze, nie podejmuje nawet walki, by nadać sprawom nowy bieg. Szkoda, bo jak zostało wspomniane, ma duży potencjał w takich dziedzinach jak matematyka, chemia czy medycyna. W tych trudnych dyscyplinach pomaga mu niesamowita intuicja. Na przykład jako lekarze potrafią postawić pacjentowi właściwą diagnozę, kierując się przeczuciem i doświadczeniem.

Ludzie spod tego znaku zazwyczaj nie odznaczają się zbyt dużym wzrostem, dlatego powinni uważać na swoją dietę. Skłonność do wygód i jedzenia może przyczynić się do transformacji w tak zwaną „kuleczkę”. W końcu nieprzypadkowo  osoby urodzone w okresie od maja do lipca są nazywane Żołądkami.

Człowiek spod tego znaku jest urodzonym hipochondrykiem – lubi się uskarżać na liczne dolegliwości, choć, paradoksalnie, rzadko choruje i cieszy się zdrowiem do późnych lat starości. Choć oczywiście ma słabsze punkty: reumatyzm, nerki czy pęcherz. Nie powinien więc bagatelizować tych dolegliwości. 

Serce

Urodzeni: 03.07 - 28.08

Jak na serce przystało, człowiek spod tego znaku jest pogodny, spokojny i optymistycznie nastawiony do życia. Kocha piękno i wszelkie przyjemności, łącznie z pieniędzmi. Tu jednak mogą pojawić się lekkie rysy na nieskazitelnym wizerunku Serca. Wystawne życie, drogie ubrania i inne luksusy kosztują, a gdy człowiek Serce nie ma za co płacić, chętnie oddaje się pod opiekę osoby lepiej sytuowanej. Pomaga mu w tym wrodzona przebojowość, energia, ale też i umiejętna dyplomacja oraz przenikliwość. Co ciekawe, choć Serce jest najbardziej kojarzącym się z miłością znakiem w horoskopie marokańskim. to osoby urodzone w wakacje wcale nie wykazują nadmiaru temperamentu i nie są zdolne do większej spontaniczności i namiętności.

Warto wiedzieć, że  zodiakalne Serce jest znakomitym doradcą, i zawsze warto spytać go o rade.

Największe zagrożenie dla jego zdrowia stanowią nerwice przewodu pokarmowego, biegunki i skurcze jelit.

Kręgosłup

Urodzeni: 29.08 - 05.10

Choć kręgosłup jest podporą całego ciała, to o człowieku urodzonym pod tym znakiem nie do końca można powiedzieć ze jest stabilny i stateczny. Należy raczej do żywiołowych osób, otwartych na wszelkie nowości i przygody. Codzienna rutyna szybko go nuży, a nawet męczy, nieustannie szuka więc jakiegoś urozmaicenia. Choć wielu sprawom poświęca się bez reszty, a swoje pragnienia i zachcianki gotowy jest realizować za wszelką cenę, to jednocześnie szybko zmienia zdanie.

Jego żywa wyobraźnia łączy się z uzdolnieniami artystycznymi. W towarzystwie jest  sympatyczny i wesoły, trudno się z nim nudzić. Zodiakalny Kręgosłup potrafi nawet całkiem nieźle czarować otoczenie, jest więc powszechnie lubiany i akceptowany. Czasami jednak w swoich „czarach” posuwa się za daleko, co skutkuje skandalami obyczajowymi i towarzyskimi.

Największym zdrowotnym zagrożeniem dla Kręgosłupa są bóle głowy, a także dolegliwości związane z zapaleniem zatok i schorzeniami oczu.

Ręce

Urodzeni: 06.10 - 22.12

Zodiakalne Ręce wbrew pozorom wcale nie należą do obrotnych i pracowitych ludzi. Trudno  im osiągnąć życiowe cele, nie potrafią bowiem skoncentrować się na otaczającej je rzeczywistości. Ich wadą jest niezbyt rozsądne snucie nierealnych planów i marzeń, wtedy bowiem zapominają o rzeczach naprawdę dla nich ważnych. W dążeniu do sukcesu przeszkadza im także brak konsekwencji i niesłowność. Osoby urodzone pod tym znakiem muszą z pewnością nad tym dużo pracować, bo nie jest to ich mocna strona.

W towarzystwie osoby spod tego znaku są lubiane i na brak znajomych nie mogą narzekać. Muszą jednak uważać, gdyż ich łatwowierność i naiwność jest często wykorzystywana przez fałszywych ludzi.

Jeśli chodzi o sprawy zdrowotne, to najczęściej dokuczają im różne alergie i zaburzenia w funkcjonowaniu układu limfatycznego.

Głowa

Urodzeni: 23.12- 17.01

Osoby urodzone pod tym znakiem wymykają się jednoznacznej ocenie. Z jednej strony potrafią milczeć i się nie odzywać, a z drugiej zdarza im się nie zamykać ust przez cały dzień. Mają wielu przyjaciół, ale też i wrogów. Być może jest to spowodowane tym, że nie znoszą przeciętności i po prostu trudno je rozszyfrować. Wracając do wrogów, to trzeba ich ostrzec, że zodiakalna Głowa jest bardzo mściwa i nawet przez wiele lat może czekać na okazję do srogiego rewanżu.

Jeśli osoby urodzone na przełomie roku czegoś się podejmą, zawsze starają się robić to "z głową" i jak najlepiej potrafią. Wrodzona inteligencja skłania ich do nieustannego pogłębiania wiedzy, zazwyczaj mają więc wszechstronne wykształcenie. Pozwala im to na zajmowanie wysokich stanowisk, zwłaszcza że lubią dominować i nie mają problemów z kontaktami z innymi ludźmi. Gdy jest taka potrzeba potrafią podporządkować się silniejszej od siebie osobowości.

Człowiek Głowa cieszy się zazwyczaj dobrym zdrowiem, ale musi uważać na drogi oddechowe i żołądek.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to