Horoskop majów

Majowie to grupa ludów indiańskich zamieszkujących południowo-wschodnią część Meksyku, Belize, Gwatemalę i zachodni Honduras. Stworzona przez nich wysoko rozwinięta cywilizacja
i kultura duchowa jest podziwiana do dziś. Jednym z jej elementów był Krąg Osiemnastu Kamieni lub Klejnotów. To zodiak dotyczycący astrologicznych rozważań nad urodzonymi według kalendarza Majów.

Pradawni mędrcy obliczali czas według kalendarza księżycowego: Dzielili rok na osiemnaście miesięcy, każdy po 20 dni. Każdy miesiąc miał przypisane swoje bóstwo oraz minerał. Tak powstał horoskop Majów. Zapraszamy do lektury.

Malachit

Urodzeni: 10.01 - 31.01

Kamień Malachitu warto nosić przy sobie, gdyż uważany jest za amulet miłości. Pozwala otworzyć się na uczucie, ale też i zapewnia wewnętrzną równowagę i harmonię, sprzyja w prowadzeniu interesów. 

Turkus

Urodzeni: 01.02 - 21.02

Osoba urodzona w okresie Turkusu ma w sobie niezwykłe pokłady życzliwości, którą obdarza niemal każdego spotkanego człowieka. Odwzajemni każdy uśmiech, dlatego uważana jest za dobrego ducha rodziny czy towarzystwa. Przyczynia się do tego również gościnność – Turkus lubi być odwiedzany i kieruje się zasadą „gość w dom, Bóg w dom”. Najważniejsze jest to, że ta uprzejmość i pogoda ducha jest całkowicie szczera. 

Onyks

Urodzeni: 22.02 - 13.03

Człowiek Onyks z trudem radzi sobie w życiu, brak mu bowiem wytrwałości, siły przebicia i odwagi. Wiedzie mu się gorzej niż innym, nawet w prostych sprawach zdarza mu się „błądzić”. Niestety, często z własnej winy. Choć nie można mu odmówić marzeń i ambicji, to jednak nie idą za nimi żadne konkretne ruchy. Większość pomysłów kończy się na etapie pierwszym, niekonsekwencja i tak zwany „słomiany zapał” jest tego najważniejszym powodem. 

Diament

Urodzeni: 14.03 - 02.04

Osoba urodzona jako Diament jest trudna do określenia, gdyż pokazuje różne oblicza. Z jednej strony jest pracowita, energiczna i konsekwentnie realizuje swoje plany i przedsięwzięcia. Takie podejście przynosi oczywiście sukcesy w postaci niezależności finansowej i wysokiej pozycji społecznej. Droga do splendoru nie jest jednak łatwa, a efekty często przychodzą dopiero po wielu latach. To opis człowieka sukcesu spod znaku Diamentu. 

Rubin

Urodzeni: 03.04 - 22.04

Osoba urodzona pod znakiem Rubinu postrzegana jest jako twarda, wymagająca i uparcie dążąca do celu. Jego ambicja, pracowitość i determinacja jest tak wysoka, że Rubin nie ma problemów z osiąganiem celów zawodowych i zdobywaniem kolejnych awansów. Pomaga mu w tym również szczęście w podejmowaniu decyzji, zwłaszcza że nie podejmuje ich pod wpływem emocji, ale zimnej analizy. 

Szafir

Urodzeni: 23.04 - 12.05

Najbardziej trafną cechą opisującą zodiakalnego Szafira jest solidność. Dotyczy ona zarówno życia zawodowego i miłosnego, a także obranej drogi życiowej. Szafir idzie przez życie prostą, przemyślaną ścieżką, rzadko korzystając ze skrótów. Łatwo znajduje wyjście z najtrudniejszej nawet sytuacji, a co najważniejsze, w sposób uczciwy. „Szanuj, a będziesz szanowany” – ta zasada przyświeca Szafirowi i sprawdza się w 100%. 

Agat

Urodzeni: 13.05 - 01.06

Najczęściej jednak Agat jest inteligentny, poważny i solidny. Charakteryzuje go dobry refleks, jego błyskotliwość jest godna zazdroszczenia. Bardzo wielką uwagę przykłada do sztuki i szeroko pojętej estetyki, często posiada talenty artystycznie. Nie dziwi więc Agat muzyk, pisarz, malarz, złotnik, rzeźbiarz czy architekt.

Chalcedon

Urodzeni: 02.06 - 21.06

Zodiakalny Chalcedon ma naturę romantyka, który niemal unosi się nad ziemią. Jest pogrążony w myślach i marzeniach, często zafascynowany jakąś ideą. Oderwanie od codzienności sprawia, że nie potrafi poradzić sobie ze zwykłymi sprawami, zresztą nie poświęca na nie zbyt dużo czasu. Jest to dość dziwne, ponieważ człowiek Chalcedon jest uważany za osobę inteligentną i zdolną – łatwo przyswaja wiedze i nowe umiejętności.

Selenit

Urodzeni: 22.06 - 10.07

Człowiek Selenit jest uważany za konserwatystę przywiązanego do tradycji. Jego poglądy można przyrównać do postawy ludzi starszej daty, gdzie najbardziej liczy się szacunek, wychowanie i kultura. Dużą uwagę przykłada do historii, aktywnie uczestniczy w świętach narodowych i ważnych wydarzeniach. Selenit jest patriotą, nie brakuje zresztą wśród nich bohaterów narodowych walk i powstań. 

Szmaragd

Urodzeni: 11.07 - 30.07

Osoba urodzona w drugiej części lipca uważana jest za odpowiednik Szmaragdu. Przypisane są do niej takie cechy jak inteligencja, pogoda ducha i życzliwość. To sprawia, że Szmaragd jest lubiany i cieszy się popularnością, nie ma też problemów w nawiązywaniu kontaktów

Topaz

Urodzeni: 31.07 - 19.08

Człowiek Topaz to osoba, która jest wesoła i pogodna, ale jednocześnie porywcza i szybko wpada w złość. Jak to możliwe? Po prostu Topaz ma „gorącą krew” i łatwo go urazić niepochlebną opinią czy uwagą. Trzeba wiedzieć, że uwielbia słuchać komplementów i pochlebstw na swój temat, zarówno jeśli chodzi o wygląd, strój czy inteligencje

Jadeit

Urodzeni: 20.08 - 09.09

Jadeit jest szczęśliwym kamieniem dla osób urodzonych na przełomie sierpnia i września. To ten typ człowieka, któremu wszystko przychodzi bez trudu. Podczas gdy inni muszą długo pracować na swoje sukcesy, oni osiągają je znacznie szybciej i łatwiejszym kosztem. Być może bierze się to z na ogół udanego dzieciństwa. Jadeit od małego jest kochany przez rodziców i lubiany przez kolegów i koleżanki. 

Karneol

Urodzeni: 10.09 - 30.09

Człowiek Karneol raczej nie musi korzystać z pomocy psychiatry czy psychologa. Po pierwsze, nie lubi słuchać rad innych. Po drugie, jest zrównoważonym realistą i na wszystkie sprawy patrzy racjonalnie i praktycznie. Po trzecie, jego usposobienie jest pogodne i życzliwe, nie ma problemów z przystosowaniem się nawet do najtrudniejszych warunków życiowych. Po czwarte, Karneol zawsze jest spokojny i nigdy nie traci panowania nad sobą. Paradoks w tej sytuacji jest taki, że Karneol sam mógłby być dobrym psychologiem. 

Lazuryt

Urodzeni: 01.10 - 20.10

Każdy z nas zna ten typ człowieka, jakim jest Lazuryt. Wszędzie jest go pełno, zna wszystkich i wszyscy znają jego, jest duszą każdego towarzystwa. Chętnie wpada w odwiedziny, ale i zaprasza do swojego domu. Są oczywiście świetnymi gospodarzami, którzy sypią anegdotami jak z rękawa. Jest to osoba przeważnie o pięknej powierzchowności, która wie jak o siebie zadbać i podkreślić największe atuty. Dobrze zna się na modzie, najnowszych trendach i gadżetach i zazwyczaj za dużo czasu spędza przed lustrem. 

Opal

Urodzeni: 21.10 - 10.11

Zodiakalny Opal jest osoba cenioną i szanowaną przez innych, często stawia się go za wzór do naśladowania. Jest to spowodowane jego silnym poczuciem wartości i mocnym charakterem – Opal jest konsekwentny w każdej dziedzinie życia, nie uznaje słabości i kompromisów. Nie zdarza mu się rzucać słów na wiatr czy zapomnieć o danej obietnicy – można nawet zaryzykować stwierdzenie, że jest pewniejszy od szwajcarskiego banku. Takich ludzi jak Opal ceni się nie tylko prywatnie, ale i też w sprawach zawodowych, dlatego nie ma problemu ze zdobywaniem kierowniczych stanowisk, na których radzi sobie doskonale.

Akwamaryn

Urodzeni: 11.11 - 30.11

Zodiakalny Akwamaryn to osoba lubiana przez innych ze względu na swoją życzliwość, bezinteresowność i uczciwość. Nigdy nie wybiera przyjaciół i znajomych kierując się chęcią zysku, podobnie jest, gdy pomaga komuś lub oddaje przysługę. Należy do niezwykle rzadkiego grona ludzi, którym większą przyjemność sprawia obdarowywanie innych prezentami niż ich otrzymywanie . Ten wrodzony altruizm niesie za sobą jednak ogromne ryzyko, że Akwamaryn zostanie oszukany czy wykorzystany.

Koral

Urodzeni: 01.12 - 20.12

Choć szczęścia mu dopisuje, to jednak musi się mieć na baczności, gdyż chwila nieuwagi wystarczy, by stracił cały swój majątek. Także kariera zawodowa nie jest najmocniejszą stroną zodiakalnego Korala – nie jest on typem pracoholika, o wiele bardziej lubi spędzać czas na łonie natury, w sali gimnastycznej czy podróżując. Zwłaszcza w sporcie osiąga niezłe wyniki.

Ametyst

Urodzeni: 21.12- 09.01

Zodiakalny Ametyst należy do grona profesjonalistów i perfekcjonistów. Wszystko musi być u niego zapięte na ostatni guzik, nie znosi niedbalstwa i fuszerki. Każda jego decyzja jest dokładnie przemyślana i przeanalizowana, przez co rzadko podejmuje nietrafne wybory. Przekłada się to na sukcesy w pracy i bezproblemowe awanse w hierarchii biznesowej. Ametyst lubi uczciwie zarabiać pieniądze, dzięki swoim cechom charakteru nie sprawia mu to trudności.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to