Turkus

Nazwa tego rzadkiego minerału (Turkus oznacza turecki kamień) z gromady fosforanów pochodzi od szlaku handlowego, który wiódł przez Turcję.

Ma wysokie walory estetyczne, dlatego należy do szczególnie poszukiwanych kamieni przez kolekcjonerów i jubilerów. Jako amulet spełnia funkcje obronne – chroni przed wypadkami i przynosi szczęście w miłości i życiu. Warto zabrać go ze sobą w długą podróż.

Osoba urodzona w okresie Turkusu ma w sobie niezwykłe pokłady życzliwości, którą obdarza niemal każdego spotkanego człowieka. Odwzajemni każdy uśmiech, dlatego uważana jest za dobrego ducha rodziny czy towarzystwa. Przyczynia się do tego również gościnność – Turkus lubi być odwiedzany i kieruje się zasadą „gość w dom, Bóg w dom”. Najważniejsze jest to, że ta uprzejmość i pogoda ducha jest całkowicie szczera.

Majowie uważali, że Turkusowi można powierzyć majątek własny czy publiczny. Szlachetność towarzyszy mu od wieków, dlatego także i dziś nie musimy się obawiać, że nas oszuka czy zdradzi ważną tajemnicę. Człowiek Turkus idzie przez życie prostą drogą, a jego drogowskazami są zasady moralne. Nienawidzi więc krętactwa i kłamstwa, także w życiu miłosnym. W tych sprawach jest delikatny oraz wierny, dba o partnera i dzieci. Warto zdradzić, że Turkus to także gorący temperament w miłości. Jest on jednak zarezerwowany dla prawdziwego uczucia, a zdobyć Turkusa wcale nie jest łatwo….

W sprawach zawodowych dwie cechy pozwalają odnosić Turkusowi sukcesy. Pierwszym jest wspomniana życzliwość, dzięki której łatwo nawiązuje kontakty z innymi ludźmi i potrafi pracować w zespole. Wzbudza sympatię u współpracowników i kontrahentów, z każdym umie się „dogadać” – oczywiście tylko w uczciwy sposób. Drugą cechą zapewniającą powodzenie w karierze i nauce jest znakomita pamięć – Turkus bez trudu zdobywa wiedze i przydatne informacje, nie zapomina o obowiązkach czy ważnych spotkaniach. Turkus dobrze radzi sobie zwłaszcza w zawodzie nauczyciela i przedstawiciela handlowego – wrodzona komunikatywność pozwala mu z największą łatwością dotrzeć do każdego ucznia/klienta.

Zainteresowania Turkusa to przede wszystkim podróże – uwielbia poznawać nowe miejsca i ludzi, podziwiać piękno przyrody. Jest uważany za przyjaciela zwierząt.  

Trochę słabszą stroną Turkusa jest zdrowie, jednak bywa, że nawet najbliżsi nie wiedzą o niektórych dolegliwościach. Turkus nie lubi bowiem zasmucać innych swoimi problemami – przecież to on jest od pocieszania i wspierania. Dlatego przyjaciel Turkus to prawdziwy skarb!

Znani: Bona Sforza, Johannes Gutenberg, Mikołaj Rej, Krasicki, Tadeusz Kościuszko, Mikołaj Kopernik, Czesław Niemen, Milos Forman, Karol Darwin, Galileusz, Ronald Reagan, Nick Nolte, Joe Pesci, Jane Seymour, Jennifer Aniston, Ashton Kutcher, Jack Lemmon, Dr. Dre, Seal, Bob Marley, Renata Dancewicz, Marian Opania, Chris Rock, Paris Hilton, Christo Stoiczkow, Neymar, Cristiano Ronaldo, Gabriel Batistuta, Oscar de la Hoya, Valentino Rossi


powrót do horoskopu

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to